piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Albo wygoda, albo piękne widoki

  Edytuj ten wpis
Autor: Paweł Nocek

Ścieżka rowerowa wzdłuż Wisły ma około 6 kilometrów długości. Rozpoczyna się w Puławach, kończy w okolicach Parchatki. Jeśli znajdą się fundusze, w przyszłym roku droga zostanie przedłużona do Bochotnicy. Inwestycję nadzoruje Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych.

– Robotnicy powinni najpierw zrobić podbudowę piaskowo-cementową. Tymczasem widziałem, jak kładli zwykłą ziemię, na którą sypali trochę cementu i lali na wszystko wodę. Potem układali kostkę – alarmuje jeden z czytelników Tygodnika Puławskiego.
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, który jest odpowiedzialny za inwestycję, odpiera zarzuty.
– Pod kostką jest podbudowa piaskowo-cementowa grubości 35 centymetrów. Wszystko jest w porządku – zapewnia Andrzej Pichla, zastępca dyrektora WZMiUW.
Budowa ścieżki rowerowej rozpoczęła się w tym roku. Dziś można nią dojechać w okolice Parchatki. W przyszłości ma biec z Puław do Kazimierza Dolnego. Równolegle do niej biegnie droga po koronie wału. Z niej wciąż korzysta co najmniej połowa rowerzystów. Mimo że to nierówna polna droga.
– Ta droga została zrobiona do prowadzenia akcji przeciwpowodziowych. Mogą się po niej poruszać i rowerzyści, i piesi. Chociaż jeżdżenie po wale niszczy go. Wtedy nie rośnie trawa, która zapobiega jego erozji – mówi Pichla.
Dlaczego miłośnicy dwóch kółek wolą jeździć po polnej drodze, zamiast po ścieżce równo wyłożonej kostką brukową? Bo tylko ze szczytu wału mogą podziwiać krajobraz.
– Droga powinna być zrobiona tak, żeby było widać rzekę – mówi Michał, rowerzysta z Puław. – Kiedy jadę ścieżką, po jednej stronie mam ogródki działkowe i pola, a po drugiej trawę, która rośnie na wale. Wisły nie widać.
– Nie można było zrobić drogi na koronie wału, ponieważ to niebezpieczne. Musielibyśmy ustawić barierki, żeby nikt nie spadł. A to utrudniałoby eksploatację drogi – tłumaczy Pichla.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!