Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 marca 2014 r.
18:01
Edytuj ten wpis

Amfibar znad Wisły czeka na inwestora

12 4 A A

Lokal znad Wisły, słynący z imprez pod chmurką i pysznych zapiekanek już po raz drugi został wystawiony na sprzedaż. Jak tłumaczą władze miasta budynek nie nadaje się do użytku, a prywatny inwestor może przywrócić mu dawną świetność

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wiesław Sitkowski, który od lat dzierżawił budynek podkreśla, że gmina nie pomogła mu w jego utrzymaniu. Były dzierżawca umieszcza w internecie komentarze pod informacjami o kolejnej próbie sprzedaży Amfibaru. W jednym z nich czytamy: Przez 30 lat, robiłem wszystko, aby budynek przetrwał w stanie nie pogorszonym, za własne pieniądze, Zabezpieczyłem dach, była wymiana schodów, wymiana próchniejących elementów sceny. Oczekiwanie na wsparcie UM było bezsensowne, już nie było czego zabezpieczać. Nawet jeden grosz, nie został przeznaczony na ten obiekt - zaznacza. - 30 lat temu wydzierżawiłem obiekt bez drzwi, zdewastowaną, wielokrotnie podpalaną stodołę. A pan burmistrz na jednej z sesji zarzucił mi, że doprowadziłem budynek do ruiny. Komuś na tym zależało, od paru lat było parcie, abym zakończył działalność. Brak wsparcia ze strony gminy zauważają także kazimierscy radni. - Gmina nie wyciągnęła ręki do dzierżawcy, nie pomogła mu wyremontować budynek. A pamiętam, że kiedyś to było jedno z piękniejszych miejsc w Kazimierzu. Smak zapiekanek był rzeczywiście niezwykły, znali go nie tylko mieszkańcy Kazimierza i okolic, ale był doceniany również przez turystów - mówi radny Piotr Guz. - Uważam, że to miejsce stało się łakomym kąskiem dla gminy i potencjalnym sposobem na załatanie budżetu. Jeśli znowu nie znajdzie się nabywca, Amfibar stanie się kolejnym miejscem, które będzie straszyło w Kazimierzu. - Przejściowe problemy finansowe mogą zdarzyć się każdemu. W przypadku, kiedy Amfibar zaczął zalegać z czynszem powinien dostać pomoc od gminy np. w postaci rozłożenia długu na raty. Wydaje mi się to logiczne, zwłaszcza, gdy w gminie jest ogólny problem z zaległościami z tytułu niepłacenia podatków i ta suma jest znacząca - zaznacza radny Rafał Suszek. Miasto liczy na to, że w rękach prywatnego inwestora budynek znowu będzie atrakcyjnym miejscem dla turystów. - W tym momencie nie nadaje się do użytkowania. Mam nadzieję, że znajdzie się nabywca i przywróci temu miejscu dawny blask. Będzie miał dowolność jeśli chodzi o nazwę i kierunek prowadzonej działalności. Plan zagospodarowania przewiduje tu ogólnie pojętą działalność usługową - mówi Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Nie chciałbym się odnosić do zarzutów byłego dzierżawcy. To w końcu w jego rękach przez 30 lat znajdował się budynek. Przetarg odbędzie się 24 kwietnia 2014 r. o godz. 10 w siedzibie Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 5, I piętro, pokój nr 6). Cena wywoławcza to 2,2 mln zł. Żeby wziąć w nim udział należy do 18 kwietnia wpłacić wadium w wysokości 350 tys. zł. Szczegółowych informacji udziela Referat Nieruchomości, Gospodarki Przestrzennej i Rolnictwa UM osobiście - przy ul. Rynek 12 lub telefonicznie pod nr 81 8810 212, wew. 36, 32 (w godzinach pracy urzędu).

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jacek / 25 marca 2014 o 19:26

:(

Avatar
Jacho / 10 marca 2014 o 21:09

za młodu jdałem tam pyszne zapiekanki, szkoda

Avatar
Tomasz / 10 marca 2014 o 20:18

Szkoda Amfibaru pozdrawiam szefa i zycze powodzenia w negocjacjach !!!!!!!

Avatar
jon / 10 marca 2014 o 20:14

pana biznesmana znad Wisły chyba pogięło !

miasto ma dokładać do jego interesu ?

Avatar
Jacek / 25 marca 2014 o 19:26

:(

Avatar
Jacho / 10 marca 2014 o 21:09

za młodu jdałem tam pyszne zapiekanki, szkoda

Avatar
Tomasz / 10 marca 2014 o 20:18

Szkoda Amfibaru pozdrawiam szefa i zycze powodzenia w negocjacjach !!!!!!!

Avatar
jon / 10 marca 2014 o 20:14

pana biznesmana znad Wisły chyba pogięło !

miasto ma dokładać do jego interesu ?

Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 9

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!