niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Puławy

Anonim donosi na radne. W sprawie oświadczeń majątkowych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 kwietnia 2015, 08:15

Czy Mariola Antoniak i Renata Molenda, radne gminy Puławy złożyły fałszywe oświadczenia majątkowe? Tak twierdzi anonim. Obie radne zdecydowanie zaprzeczyły doniesieniom, które podczas ostatniej sesji upublicznił wójt Krzysztof Brzeziński.

Według anonima, przewodnicząca rady gminy, Renata Molenda miała w swoim oświadczeniu majątkowym ukryć posiadany samochód oraz nie wpisać dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej. Mariola Antoniak, radna z Zarzecza miała natomiast, zdaniem tego samego "mieszkańca gminy”, zapomnieć o wpisaniu do swojego oświadczenia dochodów z pracy jako organista w jednej z parafii, pobierając w tym samym czasie zasiłek dla bezrobotnych. – To przestępstwo ścigane z urzędu na mocy art. 266 kk, oraz przepisów karno-skarbowych – twierdzi tajemniczy nadawca.

List w całości podczas ostatniej sesji rady gminy przeczytał wójt Krzysztof Brzeziński. Jego autor kopie miał wysłać także do prokuratury, urzędu skarbowego, urzędu pracy, a nawet wojewody lubelskiego.

Obie radne w spokoju wysłuchały oskarżeń pod ich adresem, po czym zdecydowanie zaprzeczyły, jakoby w ich oświadczeniach znalazł się jakikolwiek błąd.

– Nie prowadzę działalności, tylko mój mąż ją prowadzi. Ci, którzy mnie znają wiedzą, że jeżdżę tylko jako pasażer. To tak tytułem wyjaśnienia. Poza tym anonimy nie powinny być traktowane poważnie – odpowiedziała Renata Molenda.

Podobnego zdania jest Mariola Antoniak, która zasugerowała, że gdyby ten list był podpisany, wytoczyłaby przeciwko jego nadawcy sprawę sądową. Radna zapewniła, że za grę dla parafii nie pobiera pieniędzy. Przyznała także, że raz zagrała mimo zwolnienia lekarskiego. – To był pogrzeb mojego ucznia. Nie mogłam nie pójść na tę mszę. Więcej na temat tej sprawy nie będę mówić, bo mam już jej dosyć – stwierdziła radna, której donosiciel zarzucił popełnienie przestępstwa.

Obie oskarżane przez anonima radne w ostatnich wyborach startowały z komitetu Elżbiety Seredyn, która była kontrkandydatką Krzysztofa Brzezińskiego w wyborach na wójta.
  Edytuj ten wpis
Gość
stop donosicielstwu
obserwator
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 stycznia 2016 o 13:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Samochód męża, który prowadzi działalność gospodarczą jako osoba fizyczna, w ramach ustawowej małżeńskiej wspólności majątkowej jest również własnością żony. Gdyby prowadził w formie spółki, a samochód był własnością spółki nie byłby współwłasnością żony. Wystarczy zajrzeć do dowodu rejestracyjnego pojazdu i jeśli stoi jak wół imię i nazwisko męża pani radnej, to niestety, ale autko trzeba było wpisać do oświadczenia majątkowego. Brak wiedzy w tak prostej sprawie to poważny sygnał dla wyborców - ta pani nie zna prawa i nie będzie go respektować w bardziej skomplikowanych sprawach związanych z zarządzaniem Gminą.
Rozwiń
stop donosicielstwu
stop donosicielstwu (27 kwietnia 2015 o 07:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"uprzejmie donoszę że..." chorzy ludzie w chorym kraju!

Rozwiń
obserwator
obserwator (26 kwietnia 2015 o 13:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ten anonim to zmyłka jak nic. Rusza proces pana Brzezińskiego i trzeba odwrócić uwagę. Przypomnę tylko, że wójt Brzeziński został oskarżony za niedopełnienia obowiązków służbowych w zakresie ochrony przeciwpowodziowej. Straty związane ze zniszczeniem upraw zostały oszacowane na ponad 142 tysiące złotych, do tego należy doliczyć 36 tysięcy wypłaconych poszkodowanym przez ośrodek pomocy społecznej oraz koszty akcji ratowniczej, które wyniosły ponad 17 tysięcy złotych

Rozwiń
gal
gal (26 kwietnia 2015 o 13:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Strach to jest, że gminą kieruje człowiek oskarżony o niedopełnienie obowiązków.
Rozwiń
nie anonim
nie anonim (26 kwietnia 2015 o 13:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Renata Molęda nie jest zwykłą radną lecz Przewodniczącą Rady Gminy Puławy a samochód męża chyba nie stoi u sąsiada tylko u niej w domu.Strach pomyśleć aby taka osoba reprezentowała interesy mieszkańców całej Gminy Puławy.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!