Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

18 maja 2016 r.
15:18

Kontrola w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym

0 10 A A
Puławski Park Naukowo-Technologiczny
Puławski Park Naukowo-Technologiczny
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym trwa kontrola, której wyniki posłużą do przedstawienia bilansu otwarcia nowej spółki. Sprawdzane są dokumenty, umowy i zgromadzony majątek. Z wynikami audytu jako pierwszy zapozna się prezydent miasta Janusz Grobel.

Tomasz Szymajda, prezes spółki PPNT zapewnia, że audyt jest już na ukończeniu. Dotychczas sprawdzono większość zgromadzonej dokumentacji, w szczególności listę zawartych umów. Weryfikacji poddano także to, jak wyglądało ich przestrzeganie i zasadność ich zawierania. W bilansie otwarcia znajdą się także dane dotyczące całego zgromadzonego majątku, w tym całego należącego do PPNT sprzętu. O tym, jakie informacje zostaną przekazane prezydentowi, a następnie radnym, prezes Szymajda na razie nie chce mówić. Raport opinii publicznej ma zostać udostępniony w przyszłym tygodniu. 

Nowy szef PPNT zatrudnił dwie nowe osoby: głównego księgowego i radcę prawnego, co było konieczne do uruchomienia spółki. Na przełomie maja i czerwca podjęte zostaną decyzje o pozostałych pracownikach. Ci dotychczasowi stracą umowy z Nieruchomościami Puławskimi i prawdopodobnie w większości zasilą spółkę PPNT.

– Nie mogę już teraz tego zagwarantować, ale jestem dobrej myśli – mówi Tomasz Szymajda.
Do końca maja w parku na pewno pracować będzie także jego dotychczasowa dyrektor - Justyna Orzeł-Szczepańska. W czerwcu to stanowisko zostanie zlikwidowane, ale to nie oznacza, że dla byłej szefowej parku zabraknie miejsca. Decyzja w tej sprawie będzie zależała od obu stron.

Czy nowy szef parku wprowadzi istotne zmiany? Na razie zapowiada, że będzie kładł nacisk na działania promocyjne, szeroką współpracę z lokalnymi, ale także ogólnopolskimi instytucjami oraz poszukiwanie nowych klientów. Wśród tych ostatnich mają się znaleźć największe podmioty gospodarcze w naszej części kraju. Jako wzór Tomasz Szymajda stawia sobie parki naukowe działające w Kielcach i Białymstoku. Jego zdaniem, Puławy powinni kopiować sprawdzone tam wzorce, ale także poszukiwać nowych rozwiązań, w czym z kolei ma pomóc współpraca m.in. ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie.

 

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 maja 2016 o 23:09
Jak jak kocham pis. Wszystko zaorzą ku uciesze debili którzy popierają oszustów
Avatar
fx / 20 maja 2016 o 14:51
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ludzie co wy piszecie coś się wam w kiepełach potargało. A od kiedy Globel to Pisor ??
Odkad Pis wszedl z nim w koalicyje? Groebels wejdzie w nia z kazdym kto ma wiekszosc. Czyz nie byl zastepcą komunistycznego komisarza miasta stanu wojennego miasta Puławy? Teraz z PISem? Szok
Avatar
Gość / 20 maja 2016 o 13:31
Ludzie co wy piszecie coś się wam w kiepełach potargało. A od kiedy Globel to Pisor ??
Avatar
Gość / 20 maja 2016 o 08:53
PO pierwszym audycie podziękowano Pani Halinie Mączce, która stworzyła PNT od podstaw, rozstając się z nią bezpardonowo, dając innym możliwość znacznie łatwiejszego startu, bo budynki już stały, place zagospodarowane, było już ciepło, miło, wystarczyło przytulać comiesięczne pensje.
Avatar
Gość / 19 maja 2016 o 22:42
Nastepne koryto szykuja dla Orzeł Szczepańskiej? To jest ta obiecana oszczędność?
Avatar
Gość / 19 maja 2016 o 10:46
nawet nie wiedzialem ze ta babke wywalono. no jakos rozkrecila park teraz rozumiem ze gosc bedzie go wygaszal jak pis wygasza Azoty
Avatar
Gość / 19 maja 2016 o 09:09
Na fali audytów państwa, PNT i innych chyba zrobię audyt u siebie w domu, po czym zapoznam się z nim osobiście i podejmę decyzję co do dalszego wspólnego zamieszkania z żoną!
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 21:03
I już swoich do koryt przystawili. Ojczyzna dojna wychodzi pisizmowi najlepiej.
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 16:26
audyt ala pis? żenujące, przecież parkiem zarządzała spółka miejska i co nie wiedzą jaki tam jest majątek, jakie umowy podpisane? musi się dopiero prezydent dowiedzieć, a wcześniej się nie interesował? pislamowi się nie dziwię ze takie głupoty opowiada, ale pan panie prezydencie to chyba troszkę się wstydzi
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 15:36
a to nowy prezes nie ma własnych pomysłów, tylko musi kopiować? to jak wygrał konkurs? czy tak jak dyrektor szpitala co miał cudowny program konkursowy na uzdrowienie a teraz na taczkach go wywożą?
Avatar
Gość / 21 maja 2016 o 23:09
Jak jak kocham pis. Wszystko zaorzą ku uciesze debili którzy popierają oszustów
Avatar
fx / 20 maja 2016 o 14:51
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ludzie co wy piszecie coś się wam w kiepełach potargało. A od kiedy Globel to Pisor ??
Odkad Pis wszedl z nim w koalicyje? Groebels wejdzie w nia z kazdym kto ma wiekszosc. Czyz nie byl zastepcą komunistycznego komisarza miasta stanu wojennego miasta Puławy? Teraz z PISem? Szok
Avatar
Gość / 20 maja 2016 o 13:31
Ludzie co wy piszecie coś się wam w kiepełach potargało. A od kiedy Globel to Pisor ??
Avatar
Gość / 20 maja 2016 o 08:53
PO pierwszym audycie podziękowano Pani Halinie Mączce, która stworzyła PNT od podstaw, rozstając się z nią bezpardonowo, dając innym możliwość znacznie łatwiejszego startu, bo budynki już stały, place zagospodarowane, było już ciepło, miło, wystarczyło przytulać comiesięczne pensje.
Avatar
Gość / 19 maja 2016 o 22:42
Nastepne koryto szykuja dla Orzeł Szczepańskiej? To jest ta obiecana oszczędność?
Avatar
Gość / 19 maja 2016 o 10:46
nawet nie wiedzialem ze ta babke wywalono. no jakos rozkrecila park teraz rozumiem ze gosc bedzie go wygaszal jak pis wygasza Azoty
Avatar
Gość / 19 maja 2016 o 09:09
Na fali audytów państwa, PNT i innych chyba zrobię audyt u siebie w domu, po czym zapoznam się z nim osobiście i podejmę decyzję co do dalszego wspólnego zamieszkania z żoną!
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 21:03
I już swoich do koryt przystawili. Ojczyzna dojna wychodzi pisizmowi najlepiej.
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 16:26
audyt ala pis? żenujące, przecież parkiem zarządzała spółka miejska i co nie wiedzą jaki tam jest majątek, jakie umowy podpisane? musi się dopiero prezydent dowiedzieć, a wcześniej się nie interesował? pislamowi się nie dziwię ze takie głupoty opowiada, ale pan panie prezydencie to chyba troszkę się wstydzi
Avatar
Gość / 18 maja 2016 o 15:36
a to nowy prezes nie ma własnych pomysłów, tylko musi kopiować? to jak wygrał konkurs? czy tak jak dyrektor szpitala co miał cudowny program konkursowy na uzdrowienie a teraz na taczkach go wywożą?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 1

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 5 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 1 4

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 61 5

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 20

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 41 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 45 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!