Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

8 marca 2018 r.
14:38

Awantura w pizzerii, Cyganie pobili kucharzy. "Obawiamy się o swoje życie"

444 129 A A
Do zdarzenia doszło w pizzerii Desperado w Puławach
Do zdarzenia doszło w pizzerii Desperado w Puławach (fot. Radosław Szczęch)

Pięciu Romów zaatakowało kucharza, który przyszedł do lokalu ze swoją dziewczyną. Oboje zostali obrzuceni obelgami. – Powiedzieli, że spalą nam dom i zabiją dziecko. Teraz obawiamy się o swoje życie – nie ukrywa Konrad Teper, który dostał kilka ciosów w twarz. Pobito także jego kolegę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do pobicia doszło w środę przed godz. 17 w puławskiej pizzerii „Desperado” na os. Włostowice. Zaczęło się od tego, że jeden z Romów miał niegrzecznie odezwać się do naszego rozmówcy, próbując przejść między stolikami. Konrad Teper, kucharz, który w lokalu był tym razem w roli gościa i razem z dziewczyną czekał na danie, nie zareagował. Ale gdy wychodzący z pizzerii Cygan wspomniał coś o jego matce, ten nie wytrzymał.

– Wstałem i powiedziałem mu, że nie pozwolę, żeby obrażał mnie i moją rodzinę. Wtedy wszyscy zostaliśmy obrzuceni obelgami, Cyganie zaczęli mnie szarpać. Mój kolega, też kucharz, podbiegł do nas, żeby nas rozdzielić, ale jemu też się dostało. Rzucono go na ziemię i skopano. Ma podbite oko. Ja też mam sporo siniaków i stłuczeń – opowiada 25-latek z Gołębia w gminie Puławy.

Jego zdaniem atak ze strony Romów miał charakter rasistowski. – Powiedzieli, że jestem „polską k***ą” i będziemy im wszyscy „czyścić kible”. Moją dziewczyną nazwali polską suką. Krzyczeli, że spalą nam dom i zabiją dziecko – opowiada rozemocjonowany.

Na miejsce przyjechał patrol policji, ale gdy się pojawił, grupa napastników była już poza pizzerią. Konrad razem z funkcjonariuszami ruszył na ich poszukiwania. Podejrzewanych o pobicie mężczyzn znaleziono na ul Kilińskiego. Po wylegitymowaniu, cała piątka została przewieziona do komendy.

– Zatrzymaliśmy ich kilkaset metrów od lokalu. Mężczyźni byli wulgarni i agresywni. Na miejsce wezwaliśmy dodatkowe patrole policji. W trakcie interwencji znieważono jednego z funkcjonariuszy. Wszyscy mężczyźni, w wieku 25, 26, 27, 34 i 44 lat, trafili do policyjnego aresztu. Czterech z nich było nietrzeźwych – mówi mł. asp. Ewa Rejn-Kozak, rzecznik puławskiej policji.

Przesłuchano także Konrada, jego kolegę, dziewczynę i szefa lokalu. Następnie poszkodowani udali się do szpitala, gdzie zostali przebadani. – Z wypisu z SOR-u wynika, że mamy uszkodzenia ciała, ale dodatkowo zrobimy jeszcze obdukcję. Nie chcemy tak tego zostawić – zapowiada poszkodowany.

Żaden z Romów nie usłyszał jeszcze zarzutów. – Trwają przesłuchania świadków. O losie zatrzymanych zdecyduje prokurator. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa-Lublin Południe – dodaje asp. Rejn-Kozak.

– Boimy się o życie. Mam małe dziecko, nie chcę, żeby mu się coś stało. Chciałbym po prostu móc tutaj normalnie żyć i pracować. Mam jednak wrażenie, że oni czują się bezkarni. Jeśli to wszystko skończy się tak, że będę musiał walczyć o swoje prawa na drodze cywilnej, zrobię to, ale żaden ewentualny „zakaz zbliżania się” na pewno nie rozwiąże tego problemu. Nie sprawi, że poczuję się bezpiecznie – mówi Konrad.

Według policji, zatrzymanym grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności za stosowanie przemocy z powodu przynależności narodowościowej. Ale to nie wszystko. W grę wchodzi także zarzut stosowania gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariusza na służbie.

>>>

Komentarze 129

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
a / 7 maja 2018 o 21:49
panoszą się bo są bezkarni, podobnie jak muzułmanie. czas skończyć z zakłamywaniem sytuacji bo to oni czy inni kolorowi są rasistami i bandytami których powinno się zamykać w więzieniach i deportować aby normalny człowiek mógł się czuć bezpiecznie w swoim kraju.
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 22:26
Jak Polak Cygana obrazi to jest świetnie co? Ale jak Cygan Polaka to już płacz.. śmieszne i zarazem żalosne.
Avatar
Biały / 12 marca 2018 o 17:46
Cygany internety opanowały
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 17:19
na***ac tych chamow ile wlezie wlasnie cebula bemdzie dostawac w pizde i tylko morzecie se pisac hihihi ale beka
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 15:47
Trzeba by najpierw zmienić prawo. Oni mają takie same prawa jak my, tylko w przeciwieństwie do nas potrafią z nich korzystać. Dziwie się, że kibice Wisły pozwalają na takie numery w swoim mieście.
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 15:01
odciąć brudasów od internetu, zabrać telefony, zabrać zasiłki pieniężne i dać bony żywnościowe, a ogólnie to jeżeli nie chcą żyć jak ludzie to pod most ich wypie......, zgraja pasożytów, a właścicielowi pizzerii proponuję nie wpuszczać tego brudu do lokalu
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 12:33
Oni ten chlew urządzili po to, żeby gadzie, które przyjdą na film po nich musieli w chlewie siedzieć.
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 11:40
ostatnio byłem świadkiem ja cyganie w kinie na filmie urządzili chlew- rozrzucali popcorn i polewali colą krzesła. Pewnie taki chlew mają w swoich socjalnych norach
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 11:36
dlaczego nie wyrzucą bandytów z Puław Gdzie jest komendant Policji w Puławach? Trzeba z nimi zrobić porządek - te ich osiedle w Puławach to siedlisko bandytyzmu i złodziejstwa
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 10:58
Myślicie rze jeztescie zabawne białe frajesrstfo? Wy frajery jezdescie! KARZDY CYGAN stanie naprzecifko was! To jest nasza picceria macie zakaz wstempu! Opsikamy wasze fury pasaty i ałdi!W mopsie my rzondzimy i to nasza kasa jest a wam nidzdotego!
Avatar
a / 7 maja 2018 o 21:49
panoszą się bo są bezkarni, podobnie jak muzułmanie. czas skończyć z zakłamywaniem sytuacji bo to oni czy inni kolorowi są rasistami i bandytami których powinno się zamykać w więzieniach i deportować aby normalny człowiek mógł się czuć bezpiecznie w swoim kraju.
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 22:26
Jak Polak Cygana obrazi to jest świetnie co? Ale jak Cygan Polaka to już płacz.. śmieszne i zarazem żalosne.
Avatar
Biały / 12 marca 2018 o 17:46
Cygany internety opanowały
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 17:19
na***ac tych chamow ile wlezie wlasnie cebula bemdzie dostawac w pizde i tylko morzecie se pisac hihihi ale beka
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 15:47
Trzeba by najpierw zmienić prawo. Oni mają takie same prawa jak my, tylko w przeciwieństwie do nas potrafią z nich korzystać. Dziwie się, że kibice Wisły pozwalają na takie numery w swoim mieście.
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 15:01
odciąć brudasów od internetu, zabrać telefony, zabrać zasiłki pieniężne i dać bony żywnościowe, a ogólnie to jeżeli nie chcą żyć jak ludzie to pod most ich wypie......, zgraja pasożytów, a właścicielowi pizzerii proponuję nie wpuszczać tego brudu do lokalu
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 12:33
Oni ten chlew urządzili po to, żeby gadzie, które przyjdą na film po nich musieli w chlewie siedzieć.
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 11:40
ostatnio byłem świadkiem ja cyganie w kinie na filmie urządzili chlew- rozrzucali popcorn i polewali colą krzesła. Pewnie taki chlew mają w swoich socjalnych norach
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 11:36
dlaczego nie wyrzucą bandytów z Puław Gdzie jest komendant Policji w Puławach? Trzeba z nimi zrobić porządek - te ich osiedle w Puławach to siedlisko bandytyzmu i złodziejstwa
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 10:58
Myślicie rze jeztescie zabawne białe frajesrstfo? Wy frajery jezdescie! KARZDY CYGAN stanie naprzecifko was! To jest nasza picceria macie zakaz wstempu! Opsikamy wasze fury pasaty i ałdi!W mopsie my rzondzimy i to nasza kasa jest a wam nidzdotego!
Zobacz wszystkie komentarze 129

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 0

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 1

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 7

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista]
galeria

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista] 3 2

170 tysięcy 400 złotych rocznie dostaje każdy poseł na prowadzenie swoich biur. Nie wszystkim to wystarcza, ale są i tacy, którzy sporo zaoszczędzili i teraz mogą wydać więcej. Tak zrobił np. Sylwester Tułajew, kandydat PiS na prezydenta Lublina

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!