Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 marca 2015 r.
10:00
Edytuj ten wpis

Azoty z Anwilem? Związkowcy z Puław się cieszą

Autor: Zdjęcie autora pab
9 11 A A

Są plany połączenia zakładów należących do Grupy Azoty z firmą Anwil z Włocławka - donosi Gazeta Prawna. - To dobre wiadomości dla pracowników puławskiej firmy - komentują przedstawiciele związków zawodowych z Grupy Azoty "Puławy".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ujawnione wczoraj przez Gazetę Prawną plany Skarbu Państwa to kolejny etap konsolidacji polskich firm z branży chemicznej. Puławskie Azoty są już częścią Grupy Azoty, w skład której wchodzą także zakłady w Tarnowie, Kędzierzynie i Policach.

Anwil z Włocławka należy z kolei do Grupy Orlen. Z połączenia Grupy Azoty z Anwilem mógłby powstać wielki holding chemiczny. W tej chwili trwają analizy i rozmowy w sprawie konsolidacji między spółkami chemicznymi i Skarbem Państwa.

Dlaczego połączenie Azotów z Anwilem miałoby być korzystne dla puławskiej spółki? Chodzi o uzyskanie takiej samej pozycji, jaką mają w tej chwili Azoty Tarnów. Bo to właśnie Tarnów jest teraz spółką dominującą w Grupie Azoty, a Puławy to jedynie spółka córka.
Według projektu zmian, po konsolidacji wszystkie spółki byłyby równoprawne. - Po połączeniu w takiej formie, Tarnów przestanie być dominantem. Dlatego te propozycje dla puławskich pracowników są dobrym rozwiązaniem - komentuje jeden ze związkowców z Grupy Azoty "Puławy”.

Innym pozytywnym aspektem połączenia firm jest - zdaniem związkowców - zwiększenie kontroli Skarbu Państwa nad Grupą Azoty. W tej chwili Skarb Państwa ma wprawdzie najwięcej, ale tylko 33 proc. akcji Azotów. A aż 20 proc. kontroluje Norica Holding, spółka zależna rosyjskiego Acronu.

Wcześniej pracownicy puławskich Azotów i samorządowcy wyrażali spore obawy przed możliwym wrogim przejęciem polskiej firmy przez Rosjan. - Planowana konsolidacja byłaby więc większym zabezpieczeniem przed Rosjanami - dodaje związkowiec z "Puław”.

Opisywanych planów konsolidacji polskiej chemii nie chcą komentować ani przedstawiciele Ministerstwa Skarbu, ani Grupy Azoty.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Padre / 8 marca 2015 o 19:14

To już nawet nie tyle uproszczenie co przeinaczenie. Po pierwsze jeżeli mówimy o pozycji Puław w Grupie to trzeba pamiętać przykładowo o takim "detalu" jak zarząd. Chyba nie muszę tłumaczyć jakie były ustalenia przy konsolidacji i że ludzie z zarządu Puław przeszli do zarządu Grupy. To dominacją bym tego raczej nie nazwał :) Poza tym jak mówimy o dywidendzie to jeżeli już, to ona trafia do Skarbu Państwa.

Avatar
azot / 6 marca 2015 o 21:19

żadna spółka-córka, określenie nietrafione tak bardzo jak to tylko możliwe. ale niezależnie od tego licytowanie się które zakłady są ważniejsze jest bez sensu, bo teraz w ramach Grupy Azoty wszystkie działają RAZEM. Puławy, Tarnów, Kędzierzyn, Police itp.



Właśnie że GRUPA AZOTY (czyt. Tarnów), jest podmiotem dominującym, a Puławy, Police, Kędzierzyn są spółkami należącymi do Tarnowa, i tak np. kasa z zysku wyrobionego przez Puławy, jako dywidenda płynie do Tarnowa.


Właśnie że GRUPA AZOTY (czyt. Tarnów), jest podmiotem dominującym, a Puławy, Police, Kędzierzyn są spółkami należącymi do Tarnowa, i tak np. kasa z zysku wyrobionego przez Puławy, jako dywidenda płynie do Tarnowa. rozwiń
Avatar
związkowiec / 6 marca 2015 o 13:25

A TEN "MĄDRY" WĄSATY ZWIĄZKOWIEC PUŁAW ZNOWU BEDZIE ZASTRASZAŁ LUDZI ??? CHYBA JUZ TYLKO TO POTRAFI ... BO PRACOWAC TO NAPENO JUZ NIE ! kAWAŁ ... NIE POWIEM CZEGO Z NIEGO !!!

chodzi o Słynnego Sławomira W?? modus operandi zdecydowanie pasuje do opisu. straszenie oskarżenia i obelgi to jego standardzik.

Avatar
WĄSATY Z PUŁAW / 5 marca 2015 o 23:24

A TEN "MĄDRY" WĄSATY ZWIĄZKOWIEC PUŁAW ZNOWU BEDZIE ZASTRASZAŁ LUDZI ??? CHYBA JUZ TYLKO TO POTRAFI ... BO PRACOWAC TO NAPENO JUZ NIE ! kAWAŁ ... NIE POWIEM CZEGO Z NIEGO !!!

Avatar
Gość / 3 marca 2015 o 16:18

Zawsze to samo gadanie, forumowi specjaliści od sprzedawania albo zamykania zakładu. Tyle to powtarzacie i co... Nie ma takiej opcji, to jest strategiczna firma dla całej gospodarki.

Avatar
t / 3 marca 2015 o 15:24

Połączą, a potem drożej wszystko sprzedadzą.............. Znowu do obcych. Nic polskiego w tym kraju!

Avatar
henryk / 3 marca 2015 o 15:07

Karpiński  minister  gospodarki czas   naprawić błędy z córki zrobić Puławy  Ojca czyli na równi z Tarnowem

Avatar
koras / 3 marca 2015 o 14:36

żadna spółka-córka, określenie nietrafione tak bardzo jak to tylko możliwe. ale niezależnie od tego licytowanie się które zakłady są ważniejsze jest bez sensu, bo teraz w ramach Grupy Azoty wszystkie działają RAZEM. Puławy, Tarnów, Kędzierzyn, Police itp.

Avatar
Gość / 3 marca 2015 o 13:15

"Chodzi o uzyskanie takiej samej pozycji, jaką mają w tej chwili Azoty Tarnów. Bo to właśnie Tarnów jest teraz spółką dominującą w Grupie Azoty, a Puławy to jedynie spółka córka".

Bardzo ciekawe...

A minister przed konsolidacją tak przekonywał, że Puławy i Tarnów to będa równorzędne podmioty...

Avatar
Gość / 3 marca 2015 o 11:43

liczy się fakt dokonany ,pożyjemy zobaczymy tego im życzy -

Avatar
Padre / 8 marca 2015 o 19:14

To już nawet nie tyle uproszczenie co przeinaczenie. Po pierwsze jeżeli mówimy o pozycji Puław w Grupie to trzeba pamiętać przykładowo o takim "detalu" jak zarząd. Chyba nie muszę tłumaczyć jakie były ustalenia przy konsolidacji i że ludzie z zarządu Puław przeszli do zarządu Grupy. To dominacją bym tego raczej nie nazwał :) Poza tym jak mówimy o dywidendzie to jeżeli już, to ona trafia do Skarbu Państwa.

Avatar
azot / 6 marca 2015 o 21:19

żadna spółka-córka, określenie nietrafione tak bardzo jak to tylko możliwe. ale niezależnie od tego licytowanie się które zakłady są ważniejsze jest bez sensu, bo teraz w ramach Grupy Azoty wszystkie działają RAZEM. Puławy, Tarnów, Kędzierzyn, Police itp.



Właśnie że GRUPA AZOTY (czyt. Tarnów), jest podmiotem dominującym, a Puławy, Police, Kędzierzyn są spółkami należącymi do Tarnowa, i tak np. kasa z zysku wyrobionego przez Puławy, jako dywidenda płynie do Tarnowa.


Właśnie że GRUPA AZOTY (czyt. Tarnów), jest podmiotem dominującym, a Puławy, Police, Kędzierzyn są spółkami należącymi do Tarnowa, i tak np. kasa z zysku wyrobionego przez Puławy, jako dywidenda płynie do Tarnowa. rozwiń
Avatar
związkowiec / 6 marca 2015 o 13:25

A TEN "MĄDRY" WĄSATY ZWIĄZKOWIEC PUŁAW ZNOWU BEDZIE ZASTRASZAŁ LUDZI ??? CHYBA JUZ TYLKO TO POTRAFI ... BO PRACOWAC TO NAPENO JUZ NIE ! kAWAŁ ... NIE POWIEM CZEGO Z NIEGO !!!

chodzi o Słynnego Sławomira W?? modus operandi zdecydowanie pasuje do opisu. straszenie oskarżenia i obelgi to jego standardzik.

Avatar
WĄSATY Z PUŁAW / 5 marca 2015 o 23:24

A TEN "MĄDRY" WĄSATY ZWIĄZKOWIEC PUŁAW ZNOWU BEDZIE ZASTRASZAŁ LUDZI ??? CHYBA JUZ TYLKO TO POTRAFI ... BO PRACOWAC TO NAPENO JUZ NIE ! kAWAŁ ... NIE POWIEM CZEGO Z NIEGO !!!

Avatar
Gość / 3 marca 2015 o 16:18

Zawsze to samo gadanie, forumowi specjaliści od sprzedawania albo zamykania zakładu. Tyle to powtarzacie i co... Nie ma takiej opcji, to jest strategiczna firma dla całej gospodarki.

Avatar
t / 3 marca 2015 o 15:24

Połączą, a potem drożej wszystko sprzedadzą.............. Znowu do obcych. Nic polskiego w tym kraju!

Avatar
henryk / 3 marca 2015 o 15:07

Karpiński  minister  gospodarki czas   naprawić błędy z córki zrobić Puławy  Ojca czyli na równi z Tarnowem

Avatar
koras / 3 marca 2015 o 14:36

żadna spółka-córka, określenie nietrafione tak bardzo jak to tylko możliwe. ale niezależnie od tego licytowanie się które zakłady są ważniejsze jest bez sensu, bo teraz w ramach Grupy Azoty wszystkie działają RAZEM. Puławy, Tarnów, Kędzierzyn, Police itp.

Avatar
Gość / 3 marca 2015 o 13:15

"Chodzi o uzyskanie takiej samej pozycji, jaką mają w tej chwili Azoty Tarnów. Bo to właśnie Tarnów jest teraz spółką dominującą w Grupie Azoty, a Puławy to jedynie spółka córka".

Bardzo ciekawe...

A minister przed konsolidacją tak przekonywał, że Puławy i Tarnów to będa równorzędne podmioty...

Avatar
Gość / 3 marca 2015 o 11:43

liczy się fakt dokonany ,pożyjemy zobaczymy tego im życzy -