poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

Azoty z Anwilem? Związkowcy z Puław się cieszą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 marca 2015, 10:00
Autor: pab

Są plany połączenia zakładów należących do Grupy Azoty z firmą Anwil z Włocławka - donosi Gazeta Prawna. - To dobre wiadomości dla pracowników puławskiej firmy - komentują przedstawiciele związków zawodowych z Grupy Azoty "Puławy".

Ujawnione wczoraj przez Gazetę Prawną plany Skarbu Państwa to kolejny etap konsolidacji polskich firm z branży chemicznej. Puławskie Azoty są już częścią Grupy Azoty, w skład której wchodzą także zakłady w Tarnowie, Kędzierzynie i Policach.

Anwil z Włocławka należy z kolei do Grupy Orlen. Z połączenia Grupy Azoty z Anwilem mógłby powstać wielki holding chemiczny. W tej chwili trwają analizy i rozmowy w sprawie konsolidacji między spółkami chemicznymi i Skarbem Państwa.

Dlaczego połączenie Azotów z Anwilem miałoby być korzystne dla puławskiej spółki? Chodzi o uzyskanie takiej samej pozycji, jaką mają w tej chwili Azoty Tarnów. Bo to właśnie Tarnów jest teraz spółką dominującą w Grupie Azoty, a Puławy to jedynie spółka córka.

Według projektu zmian, po konsolidacji wszystkie spółki byłyby równoprawne. - Po połączeniu w takiej formie, Tarnów przestanie być dominantem. Dlatego te propozycje dla puławskich pracowników są dobrym rozwiązaniem - komentuje jeden ze związkowców z Grupy Azoty "Puławy”.

Innym pozytywnym aspektem połączenia firm jest - zdaniem związkowców - zwiększenie kontroli Skarbu Państwa nad Grupą Azoty. W tej chwili Skarb Państwa ma wprawdzie najwięcej, ale tylko 33 proc. akcji Azotów. A aż 20 proc. kontroluje Norica Holding, spółka zależna rosyjskiego Acronu.

Wcześniej pracownicy puławskich Azotów i samorządowcy wyrażali spore obawy przed możliwym wrogim przejęciem polskiej firmy przez Rosjan. - Planowana konsolidacja byłaby więc większym zabezpieczeniem przed Rosjanami - dodaje związkowiec z "Puław”.

Opisywanych planów konsolidacji polskiej chemii nie chcą komentować ani przedstawiciele Ministerstwa Skarbu, ani Grupy Azoty.
  Edytuj ten wpis
Padre
azot
związkowiec
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Padre
Padre (8 marca 2015 o 19:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To już nawet nie tyle uproszczenie co przeinaczenie. Po pierwsze jeżeli mówimy o pozycji Puław w Grupie to trzeba pamiętać przykładowo o takim "detalu" jak zarząd. Chyba nie muszę tłumaczyć jakie były ustalenia przy konsolidacji i że ludzie z zarządu Puław przeszli do zarządu Grupy. To dominacją bym tego raczej nie nazwał :) Poza tym jak mówimy o dywidendzie to jeżeli już, to ona trafia do Skarbu Państwa.

Rozwiń
azot
azot (6 marca 2015 o 21:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

żadna spółka-córka, określenie nietrafione tak bardzo jak to tylko możliwe. ale niezależnie od tego licytowanie się które zakłady są ważniejsze jest bez sensu, bo teraz w ramach Grupy Azoty wszystkie działają RAZEM. Puławy, Tarnów, Kędzierzyn, Police itp.Właśnie że GRUPA AZOTY (czyt. Tarnów), jest podmiotem dominującym, a Puławy, Police, Kędzierzyn są spółkami należącymi do Tarnowa, i tak np. kasa z zysku wyrobionego przez Puławy, jako dywidenda płynie do Tarnowa.
Rozwiń
związkowiec
związkowiec (6 marca 2015 o 13:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A TEN "MĄDRY" WĄSATY ZWIĄZKOWIEC PUŁAW ZNOWU BEDZIE ZASTRASZAŁ LUDZI ??? CHYBA JUZ TYLKO TO POTRAFI ... BO PRACOWAC TO NAPENO JUZ NIE ! kAWAŁ ... NIE POWIEM CZEGO Z NIEGO !!!

chodzi o Słynnego Sławomira W?? modus operandi zdecydowanie pasuje do opisu. straszenie oskarżenia i obelgi to jego standardzik.

Rozwiń
WĄSATY Z PUŁAW
WĄSATY Z PUŁAW (5 marca 2015 o 23:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A TEN "MĄDRY" WĄSATY ZWIĄZKOWIEC PUŁAW ZNOWU BEDZIE ZASTRASZAŁ LUDZI ??? CHYBA JUZ TYLKO TO POTRAFI ... BO PRACOWAC TO NAPENO JUZ NIE ! kAWAŁ ... NIE POWIEM CZEGO Z NIEGO !!!

Rozwiń
Gość
Gość (3 marca 2015 o 16:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zawsze to samo gadanie, forumowi specjaliści od sprzedawania albo zamykania zakładu. Tyle to powtarzacie i co... Nie ma takiej opcji, to jest strategiczna firma dla całej gospodarki.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!