wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Bałagan w parkingach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 marca 2008, 18:29

Żeby wygrać przetarg na dzierżawę parkingu w Kazimierzu trzeba zaoferować w przetargu jak najwyższą sumę.

Nieważne, że później na prowadzeniu parkingu nie da się aż tyle zarobić. Część opłat i tak zostanie umorzona. Tak się stało w przypadku jednego z parkingów zarządzanych przez Ochotniczą Straż Pożarną.

Przetarg na dzierżawę parkingu przy ul. Puławskiej zakończył się sumą 44 tys. Zwycięzca za tę kwotę mógł prowadzić działalność od kwietnia do końca ubiegłego roku. Parking o powierzchni ok. 1000 mkw. mieści się w pobliżu stacji paliw. Jednak ta bliskość okazała się dla przedsiębiorcy zgubna, bo w trakcie remontu stacji dojazd do parkingu był utrudniony. Dlatego dzierżawca złożył wniosek do zarządcy terenu o umorzenie części opłat.

Zarządzaniem gminną działką zajmowała się wówczas Ochotnicza Straż Pożarna. I strażacy na umorzenie ponad 8 tys. zł się zgodzili. - Z powodu remontu stacji przez dwa miesiące wjazd na parking był niemożliwy. Pani dzierżawiąca parking w ogóle go nie użytkowała i zwróciła się do nas z prośbą, abyśmy umorzyli jedną z rat. Więc podjęliśmy taką uchwałę - informuje Henryk Wasiłek, prezes OSP w Kazimierzu.
Ale to nie spodobało się innym dzierżawcom kazimierskich parkingów.

- W przetargu nie było sensu licytować tak dużych pieniędzy. Wiadomo było, że remont stacji może zakłócić pracę - mówi Barbara Kotowska, która na sposób zarządzania parkingiem i umorzenie części opłat poskarżyła się władzom miasteczka. - To było po prostu ludzkie podejście do sprawy - tłumaczy Henryk Wasiłek.

Tymi słowami nie uda mu się jednak przekonać burmistrza Kazimierza Dolnego. - Być może strażacy mieli dobre intencje, ale taki sposób działalności nie spodobał mi się. Dlatego w tym roku zarządzanie parkingiem zostanie im odebrane - zapowiada Grzegorz Dunia.

A już dzisiaj odbędzie się kolejny przetarg na dzierżawę jednego z kazimierskich parkingów. Chodzi o parking znajdujący się na działkach przy ul. Tyszkiewicza oraz Kazimierza Wielkiego. Cena wywoławcza rocznego czynszu za oba te miejsca wynosi 245 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!