Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

13 grudnia 2014 r.
14:45
Edytuj ten wpis

Bankomat zjadł pieniądze, oskarżyli niewinną kobietę

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
7 29 A A

Niewinna kobieta musiała się tłumaczyć przed prokuratorem z tego, że rzekomo zabrała pieniądze pozostawione w bankomacie przez innego klienta. Tymczasem pieniądze wróciły do bankomatu, ale bank klienta o tym nie poinformował.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przypadki, kiedy użytkownik bankomatu po wypłaceniu gotówki zapomina wyjąć pieniądze z podajnika, nie są zjawiskiem rzadkim. Nie możemy jednak liczyć, że bank sam się z nami skontaktuje w celu wyjaśnienia sprawy. Przekonał się o tym mieszkaniec Puław. Pan Adam wraz z żoną i dziećmi robił zakupy w Galerii Zielona. Postanowił wypłacić pieniądze z bankomatu banku BZ WBK przy użyciu karty płatniczej mBank. W tym czasie jego żona z bankomatu znajdującego się obok również wypłacała pieniądze. - W pewnym momencie odszedłem od bankomatu, żeby uspokoić dzieci i zapomniałem o wypłaconej gotówce - mówi pan Adam.

Gdy pół godziny później przypomniał sobie o pieniądzach, saldo na koncie wykazywało brak wypłaconych 800 zł. Sprawę zgłosił więc policji. - Na kamerach monitoringu było widać, że po mnie z bankomatu korzystała jakaś kobieta, policjanci podejrzewali, że mogła zabrać pieniądze - tłumaczy.

Kobieta podejrzana o przywłaszczenie pieniędzy nie przyznała się do winy. I mówiła prawdę, bo jak się ostatecznie okazało, pieniądze znajdowały się w podajniku przez 38 sekund, a następnie zostały pobrane z powrotem do bankomatu. Prokurator umorzył więc sprawę.
Bez reklamacji nie ma zwrotu

- Dopiero po jakimś czasie prokurator namówił mnie, żeby zgłosić wypłatę do reklamacji - mówi pan Adam i zastrzega, że wcześniej konsultant banku przekonywał go, iż pieniądze, które nie zostały podjęte musiały wrócić na konto. - Bank doskonale wiedział, że pieniądze nie zostały podjęte i przez kilka miesięcy nie poinformował mnie o tym. Według mnie banki zakładają, iż niektórzy klienci w przypadku mniejszych kwot machną ręką i nie zgłoszą reklamacji.

Jak dowiedzieliśmy się w Związku Banków Polskich, polityka wszystkich polskich banków nakazuje samemu zgłosić daną operację do reklamacji. - W ciągu roku wykonuje się ponad 1 mld 300 milionów operacji kartami. Ciężko sobie wyobrazić, że bank będzie każdego z osobna o tym informował - mówi Przemysław Barbrich z zespołu PR Związku Banków Polskich.

Takie same zasady ma bank BZ WBK. - Wypłacone, ale nie podjęte pieniądze wracają na rachunek jako nadwyżka. Znajdują się tam do rozwiązania sprawy. Pracuję w banku kilkanaście lat i nigdy nie spotkałem się z sytuacją, by ktoś, kto zapomniał o swoich pieniądzach, nie zgłosił wypłaty do reklamacji - twierdzi jeden z pracowników puławskiego oddziału banku.

Podobnie wygląda to w sieci bankomatów Euronet. - Jeśli dojdzie do tego, że wypłacone pieniądze nie zostaną pobrane, należy bezzwłocznie zgłosić się do naszego działu obsługi klienta. Na podstawie dziennika transakcji danego bankomatu wraz z jego rozliczeniem rozpatruje się reklamację - informuje Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

Pan Adam uważa, że bank potraktował go nieuczciwie. - Szkoda też, że ofiarą zajścia padła osoba niezwiązana z całą sytuacją - dodaje.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
folkatka / 16 grudnia 2014 o 20:03

Przyłączam się do przedmowców.

Mi sie podobna sytuacja zdarzyla dwa razy, wystarczyło napisac reklamację, i pieniądze sie znalazły z powrotem na koncie. Żal kobiety, bo nerwy straciła.

Avatar
sisa / 16 grudnia 2014 o 14:32

Euronet kłamie.

Wszelkie reklamacje należy składać w banku wydawcy karty, z nimi masz umowę a jakimś Euronetem, którego można porównać do kuriera.

Kolejna rzecz to Banki Spółdzielcze informują swoich klientów. Nie jak Euronet czy PKO czeka z nadwyżką tylko oddają nie swoje pieniadzę

Pozdrawiam uczciwych polskich bankowców

Po pierwsze to niech kazdy patrzy na siebie - zagapiles sie, twoja wina. Sam mialem historie z pkobp a mianowicie z wplatomatem, wystarczylo ze zglosilem reklamacje i neidlugo sprawa zostala wyjasniona. Wystarczy troche myslec, banki tego za nas nie zrobia. :)

ze to niech kazdy patrzy na siebie - zagapiles sie, twoja wina. Sam mialem historie z pkobp a mianowicie z wplatomatem, wystarczylo ze zglosilem reklamacje i neidlugo sprawa zostala wyjasniona. Wystarczy troche myslec, banki tego za nas nie zrobia. :)

rozwiń
Avatar
Laweta / 15 grudnia 2014 o 13:32

Po komentarzach widać, że to tylko dawca plemników, a nie prawdziwy mężczyzna. Ciekawe jak namierzyli tę kobietę, która niby przywłaszczyła pieniądze?? Pewnie po tym, że zrealizowała transakcję jako następna. Jeśli tak było - to po co miałaby wypłacać kasę, skoro sobie przywłaszczyła. Ja pierd... ale ludzie to nie myślą.

Dobrze gada :). Gdyby kobieta przywłaszczyła sobie pieniądze, to pewnie raczej starałaby się jak najszybciej oddalić, a nie wypłacać jeszcze pieniądze.

Dobrze gada :). Gdyby kobieta przywłaszczyła sobie pieniądze, to pewnie raczej starałaby się jak najszybciej oddalić, a nie wypłacać jeszcze pieniądze.

rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2014 o 20:03

P.Adam ma pewnie bardzo dużo kasy.Bo kto ma mało na pewno by nie zapomniał.

Avatar
JP / 14 grudnia 2014 o 18:31
Miałam taką sytuację,że bankomat BS nie wypłacił mi 1000 zł.Natychmiast zgłosiłam to pracownikowi banku który sprawdził transakcję i starał się wyjaśnić co jest przyczyną.Poza mną zgłosiła się kolejna osoba,która również nie otrzymała wypłaty z bankomatu.Zostaliśmy poinformowani,że pieniądze nie zostały pobrane z naszych kont.Po powrocie do domu sprawdziłam stan konta i okazało się,iż wykonano operację.Zgłosiłam to telefonicznie do macierzystego banku BZ WBK i reklamację załatwiono w ciągu 24 godz.
Avatar
bania / 14 grudnia 2014 o 18:01

Po komentarzach widać, że to tylko dawca plemników, a nie prawdziwy mężczyzna. Ciekawe jak namierzyli tę kobietę, która niby przywłaszczyła pieniądze?? Pewnie po tym, że zrealizowała transakcję jako następna. Jeśli tak było - to po co miałaby wypłacać kasę, skoro sobie przywłaszczyła. Ja pierd... ale ludzie to nie myślą.

Avatar
hehehe / 14 grudnia 2014 o 16:50

Ten pan Adam to jakaś niemota,takie przypadki zgłasza się w banku jako reklamację,a nie na policji.A ja go bym podał do sądu o pomówienie i zażądał zadośćuczynienia ,słono by go to kosztowało.

Avatar
ja / 14 grudnia 2014 o 14:47

a niby w czym jest bank winny? że pierdoła zapomniał wziąć kasy bo dzieciaki uspakajał? paranoja! sam powiedział ze zapomniał o pieniądzach bo zajął się czymś innym więc?!

Avatar
toad / 14 grudnia 2014 o 12:39

Bank powinien pokryc wszelkie koszty oraz wyplacic kobiecie odszkodowanie za straty moralne i zdrowotne bo nie ma nic gorszego jak oskarzac kogos niewinnie.

Bank? Chyba pan niedorajda Adam bo nie potrafił złożyć reklamacji. Jakby mi wciągnęło (albo zginęło z bankomatu) choćby 50 zł to od razu biegnę do Banku i się dowiaduję co robić w takich przypadkach. Jeśli już jestem ofiarą losu i mam myślenie na poziomie szczoteczki do zębów to się zastanawiam po co są numery telefonów napisane np. na karcie albo bankomacie i tam dzwonię i się dowiaduję.

Swoją drogą wciągneło mi w bankomacie potwierdzenie wypłaty z bankomatu (za długo zwlekałem) czy mogę zgłosić reklamację bo kolekcjonuje te wydruki? :D 

Bank? Chyba pan niedorajda Adam bo nie potrafił złożyć reklamacji. Jakby mi wciągnęło (albo zginęło z bankomatu) choćby 50 zł to od razu biegnę do Banku i się dowiaduję co robić w takich przypadkach. Jeśli już jestem ofiarą losu i mam myślenie na poziomie szczoteczki do zębów to się zastanawiam po co są numery telefonów napisane np. na karcie albo bankomacie i tam dzwonię i się dowiaduję.

Swoją drogą wciągneło mi w bankomacie potwierdzenie wypłaty z bankomatu (za długo zwlekałem) czy mogę zgłosić reklamację bo kolekcj... rozwiń

Avatar
toad / 14 grudnia 2014 o 12:29

A mojej córce bankomat nie dał 500 zł bo się zepsuł a zdjął z konta. Karta była z VW Banku. Córka została bez pieniędzy, reklamacja została uwzględniona i pieniądze zwórcono po dwóch miesiącach. Nie pomogły prośby aby zwrócić pieniądze z góry zanim zostanie rozpatrzona reklamacja. Zostaliśmy potraktowani chyba jakbyśmy próbowali wyłudzić te 500 zł. 

Czy w Polsce były takie sytuacje,  że ktoś próbował wyłudzić w ten sposób pieniądze ?

Natomiast przypadki że klienci są okradani z pieniędzy zdarzają się w setkach. Reklamacje są uwzględniane ale po kilku miesiącach. A nie można uwierzyć klientowi z góry i oddać pieniądze a potem rozpatrywac reklamacje. 

Klient jest traktowany z góry jak złodziej.

Taka Polska jest właśnie.

Chyba nie wiesz jaką ludzie mają fantazję. Niektórzy potrafią zrobić takie przekręty, że nawet filozofom sie to nie śniło. Bank i inne instytucje traktują wszystkich ludzi jednakowo i na pewno nie dadzą pieniędzy na ładne oczy, bo nikt nie chce narażać się utratą stanowiska za narażenie banku na straty.

Chyba nie wiesz jaką ludzie mają fantazję. Niektórzy potrafią zrobić takie przekręty, że nawet filozofom sie to nie śniło. Bank i inne instytucje traktują wszystkich ludzi jednakowo i na pewno nie dadzą pieniędzy na ładne oczy, bo nikt nie chce narażać się utratą stanowiska za narażenie banku na straty.

rozwiń
Avatar
folkatka / 16 grudnia 2014 o 20:03

Przyłączam się do przedmowców.

Mi sie podobna sytuacja zdarzyla dwa razy, wystarczyło napisac reklamację, i pieniądze sie znalazły z powrotem na koncie. Żal kobiety, bo nerwy straciła.

Avatar
sisa / 16 grudnia 2014 o 14:32

Euronet kłamie.

Wszelkie reklamacje należy składać w banku wydawcy karty, z nimi masz umowę a jakimś Euronetem, którego można porównać do kuriera.

Kolejna rzecz to Banki Spółdzielcze informują swoich klientów. Nie jak Euronet czy PKO czeka z nadwyżką tylko oddają nie swoje pieniadzę

Pozdrawiam uczciwych polskich bankowców

Po pierwsze to niech kazdy patrzy na siebie - zagapiles sie, twoja wina. Sam mialem historie z pkobp a mianowicie z wplatomatem, wystarczylo ze zglosilem reklamacje i neidlugo sprawa zostala wyjasniona. Wystarczy troche myslec, banki tego za nas nie zrobia. :)

ze to niech kazdy patrzy na siebie - zagapiles sie, twoja wina. Sam mialem historie z pkobp a mianowicie z wplatomatem, wystarczylo ze zglosilem reklamacje i neidlugo sprawa zostala wyjasniona. Wystarczy troche myslec, banki tego za nas nie zrobia. :)

rozwiń
Avatar
Laweta / 15 grudnia 2014 o 13:32

Po komentarzach widać, że to tylko dawca plemników, a nie prawdziwy mężczyzna. Ciekawe jak namierzyli tę kobietę, która niby przywłaszczyła pieniądze?? Pewnie po tym, że zrealizowała transakcję jako następna. Jeśli tak było - to po co miałaby wypłacać kasę, skoro sobie przywłaszczyła. Ja pierd... ale ludzie to nie myślą.

Dobrze gada :). Gdyby kobieta przywłaszczyła sobie pieniądze, to pewnie raczej starałaby się jak najszybciej oddalić, a nie wypłacać jeszcze pieniądze.

Dobrze gada :). Gdyby kobieta przywłaszczyła sobie pieniądze, to pewnie raczej starałaby się jak najszybciej oddalić, a nie wypłacać jeszcze pieniądze.

rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2014 o 20:03

P.Adam ma pewnie bardzo dużo kasy.Bo kto ma mało na pewno by nie zapomniał.

Avatar
JP / 14 grudnia 2014 o 18:31
Miałam taką sytuację,że bankomat BS nie wypłacił mi 1000 zł.Natychmiast zgłosiłam to pracownikowi banku który sprawdził transakcję i starał się wyjaśnić co jest przyczyną.Poza mną zgłosiła się kolejna osoba,która również nie otrzymała wypłaty z bankomatu.Zostaliśmy poinformowani,że pieniądze nie zostały pobrane z naszych kont.Po powrocie do domu sprawdziłam stan konta i okazało się,iż wykonano operację.Zgłosiłam to telefonicznie do macierzystego banku BZ WBK i reklamację załatwiono w ciągu 24 godz.
Avatar
bania / 14 grudnia 2014 o 18:01

Po komentarzach widać, że to tylko dawca plemników, a nie prawdziwy mężczyzna. Ciekawe jak namierzyli tę kobietę, która niby przywłaszczyła pieniądze?? Pewnie po tym, że zrealizowała transakcję jako następna. Jeśli tak było - to po co miałaby wypłacać kasę, skoro sobie przywłaszczyła. Ja pierd... ale ludzie to nie myślą.

Avatar
hehehe / 14 grudnia 2014 o 16:50

Ten pan Adam to jakaś niemota,takie przypadki zgłasza się w banku jako reklamację,a nie na policji.A ja go bym podał do sądu o pomówienie i zażądał zadośćuczynienia ,słono by go to kosztowało.

Avatar
ja / 14 grudnia 2014 o 14:47

a niby w czym jest bank winny? że pierdoła zapomniał wziąć kasy bo dzieciaki uspakajał? paranoja! sam powiedział ze zapomniał o pieniądzach bo zajął się czymś innym więc?!

Avatar
toad / 14 grudnia 2014 o 12:39

Bank powinien pokryc wszelkie koszty oraz wyplacic kobiecie odszkodowanie za straty moralne i zdrowotne bo nie ma nic gorszego jak oskarzac kogos niewinnie.

Bank? Chyba pan niedorajda Adam bo nie potrafił złożyć reklamacji. Jakby mi wciągnęło (albo zginęło z bankomatu) choćby 50 zł to od razu biegnę do Banku i się dowiaduję co robić w takich przypadkach. Jeśli już jestem ofiarą losu i mam myślenie na poziomie szczoteczki do zębów to się zastanawiam po co są numery telefonów napisane np. na karcie albo bankomacie i tam dzwonię i się dowiaduję.

Swoją drogą wciągneło mi w bankomacie potwierdzenie wypłaty z bankomatu (za długo zwlekałem) czy mogę zgłosić reklamację bo kolekcjonuje te wydruki? :D 

Bank? Chyba pan niedorajda Adam bo nie potrafił złożyć reklamacji. Jakby mi wciągnęło (albo zginęło z bankomatu) choćby 50 zł to od razu biegnę do Banku i się dowiaduję co robić w takich przypadkach. Jeśli już jestem ofiarą losu i mam myślenie na poziomie szczoteczki do zębów to się zastanawiam po co są numery telefonów napisane np. na karcie albo bankomacie i tam dzwonię i się dowiaduję.

Swoją drogą wciągneło mi w bankomacie potwierdzenie wypłaty z bankomatu (za długo zwlekałem) czy mogę zgłosić reklamację bo kolekcj... rozwiń

Avatar
toad / 14 grudnia 2014 o 12:29

A mojej córce bankomat nie dał 500 zł bo się zepsuł a zdjął z konta. Karta była z VW Banku. Córka została bez pieniędzy, reklamacja została uwzględniona i pieniądze zwórcono po dwóch miesiącach. Nie pomogły prośby aby zwrócić pieniądze z góry zanim zostanie rozpatrzona reklamacja. Zostaliśmy potraktowani chyba jakbyśmy próbowali wyłudzić te 500 zł. 

Czy w Polsce były takie sytuacje,  że ktoś próbował wyłudzić w ten sposób pieniądze ?

Natomiast przypadki że klienci są okradani z pieniędzy zdarzają się w setkach. Reklamacje są uwzględniane ale po kilku miesiącach. A nie można uwierzyć klientowi z góry i oddać pieniądze a potem rozpatrywac reklamacje. 

Klient jest traktowany z góry jak złodziej.

Taka Polska jest właśnie.

Chyba nie wiesz jaką ludzie mają fantazję. Niektórzy potrafią zrobić takie przekręty, że nawet filozofom sie to nie śniło. Bank i inne instytucje traktują wszystkich ludzi jednakowo i na pewno nie dadzą pieniędzy na ładne oczy, bo nikt nie chce narażać się utratą stanowiska za narażenie banku na straty.

Chyba nie wiesz jaką ludzie mają fantazję. Niektórzy potrafią zrobić takie przekręty, że nawet filozofom sie to nie śniło. Bank i inne instytucje traktują wszystkich ludzi jednakowo i na pewno nie dadzą pieniędzy na ładne oczy, bo nikt nie chce narażać się utratą stanowiska za narażenie banku na straty.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej 0 1

W Szkole Podstawowej nr 8 nie udał się nabór do sportowych klas o profilu pływackim. Powód? Już trzeci rok basen przy tej placówce ze względu na fatalny stan techniczny jest nieczynny

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków 6 4

Policjanci szukają świadków wypadku do którego doszło 9 maja w Radawcu Małym. 16-letni rowerzysta zderzył się z fordem. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia]
Lubelskie Ekstra
galeria

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia] 31 0

To jedyne takie miejsce w Polsce. Niektórzy wręcz mówią, że w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie stoi największa flota samolotów wojskowych nad Wisłą. Wprawdzie maszyny są już uziemione, ale wciąż emanują romantyczną magią lotnictwa wojskowego. Warto poznać to miejsce.

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka
25 czerwca 2018, 0:00

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzieci w wieku szkolnym (od 8 do 16 lat) będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach filmowych w Chatce Żaka, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w godz. 8-15.

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami
galeria
film

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami 9 1

Koncert "najpięknieszych polskich piosenek" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę wieczorem wybrzmiał na dziedzińcu puławskiego Pałacu Marynki. Zaśpiewali Stanisław Soyka, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt.

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 1 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny?

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo]
galeria
film

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo] 11 3

Dzisiaj mecz Polska - Kolumbia. Zapytaliśmy Juana, rodowitego Kolumbijczyka, który przyjechał do Lublina, m.in. o to jaki wynik obstawia.

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 7 2

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 13 4

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 1

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał