wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Będzie debata jak chronić Korzeniowy Dół. "Najłatwiej jest krytykować"

Dodano: 30 września 2017, 13:57

Jeszcze kilka miesięcy temu burmistrz Kazimierza Dolnego chciał wybrukować i oświetlić wąwóz Korzeniowy Dół. Teraz organizuje debatę publiczną i chce znaleźć rozwiązania, które pomogą go chronić.

O kontrowersyjnym pomyśle burmistrza Kazimierza Dolnego, który chciał oświetlić i wybrukować jeden z najbardziej malowniczych kazimierskich wąwozów pisaliśmy wielokrotnie. Pod petycją przeciwko tym działaniom podpisywały się setki osób z całej Polski. Ostatecznie pomysł nie doczekał się realizacji.

Teraz burmistrz postanowił zorganizować debatę publiczną w sprawie wąwozu pod hasłem „Korzeniowy Dół - pomnik przyrody, głębocznica lessowa, droga, atrakcja turystyczna. Wykorzystanie wąwozu na cele turystyczne i potrzeby lokalne. Zagospodarowanie - zagrożenia i nadzieje z tym związane”.

Spotkanie, które odbędzie się 20 października w Kazimierzu Dolnym poprowadzi prof. Bogusław Sawicki, kierownik katedry Turystyki i Rekreacji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Czy burmistrz zdecydował się na to po fali krytyki, którą wywołał jego poprzedni pomysł?

– Nie wiążę jednego z drugim. Po prostu chcieliśmy zorganizować debatę i wspólnie wypracować jakieś rozwiązania dla tego wąwozu. Każdy może wziąć w niej udział. Zaprosiłem naukowców po to, żeby przedstawili fachowe stanowiska na ten temat – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Ale przyjść mogą mieszkańcy i wszyscy zainteresowani tą sprawą. Również ci, którzy wcześniej tak ostro krytykowali mój pomysł. Mogą publicznie przedstawić swoje zdanie. Najłatwiej jest krytykować,  ale trudniej już przedstawić jakieś konkretne rozwiązanie.

Jak tłumaczy Pisula, chodzi o rozwiązania, które pomogą chronić wąwóz. – Zarzuca mi się, że chcę działać na szkodę wąwozu a to nieprawda. Ja się tu wychowałem i zależy mi na dobru tego wąwozu tak, jak wszystkim mieszkańcom Kazimierza – twierdzi Pisula. – Trzeba go chronić przed nadmiernym eksploatowaniem jakie ma teraz miejsce na przykład parkowaniem na dziko, co jest nagminne.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 października 2017 o 09:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pisula i "debata" - 2 słowa wykluczające sie
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2017 o 21:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kiedy właściciele quadów i innych samochcodów terenowych przestaną rozjeżdżać wąwozy kamierskie w ramach wypraw survivalowych oraz innych imprez intergracyjnych organizowanych dla pijanej gawiedzi z lubelskich firm? Odbywa się to najczęściej w piątkowe popołudnia kiedy strażnicy miejscy i inni urzędnicy mają wolne.
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2017 o 16:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak wybrukowanie wawozu mialo chronic przed parkowaniem, kretaczu?
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2017 o 15:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
1000 zł za parkowanie na dziko i będą dodatkowe środki na ochronę wąwozu
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!