sobota, 24 lutego 2018 r.

Puławy

Będzie referendum strajkowe w Azotach. Znamy treść pytania

Dodano: 28 listopada 2017, 17:04

Zawiązany przy Zakładach Azotowych "Puławy" komitet strajkowy przygotowuje się do przeprowadzenia referendum skierowanym do załogi. Pracownicy otrzymają tylko jedno pytanie, które dotyczy zgody na przeprowadzenie strajku dla poparcia żądań stawianych przez związkowców.

Członkowie komitetu strajkowego w poniedziałek zdecydowali o treści pytania, jakie zostanie skierowane do załogi Zakładów Azotowych w Puławach. Oto jego treść:

Czy wyrażasz zgodę na przeprowadzenie strajku w celu poparcia następujących żądań pracowniczych: zaniechanie wszelkich działań zmierzających do wydzielenia jakichkolwiek obszarów ze struktury firmy, zaprzestanie łamania umów wzajemnych, tj. umowy konsolidacyjnej oraz umowy społecznej, odwołanie z zarządu ZA "Puławy" wiceprezesa Krzysztofa Homendy, spowodowane utratą wiarygodności i zaufania społecznego.

Jeśli pracownicy odpowiedzą twierdząco, komitet strajkowy potraktuje to jako aprobatę do ogłoszenia strajku w ZA. Odpowiedź negatywna będzie oznaczała, że załoga nie wyraża zgody na taki sposób poparcia żądań stawianych przez związkowców. Referendum ma zostać przeprowadzone jeszcze w tym roku. Na razie jego organizatorzy zwrócili się do zarządu firmy o wydanie list procowników.

Komitet poinformował również o planowanym spotkaniu z Katarzyną Klimkiewicz z "Solidarności" w spółce Prozap. Rozmowa ma dotyczyć "narastających niepokojów" w załodze tego przedsiębiorstwa. Jak informują przedstawiciele puławskiej załogi, chodzi o pogłoski dotyczące "rzekomych działań Tarnowa celem przejęcia spółki Prozap i innych".

O komentarz w tej ostatniej sprawie poprosiliśmy rzeczników Grupy Azoty oraz ZA w Puławach. Czekamy na oficjalną odpowiedź.

Użytkownik niezarejestrowany
Czytelnik
Użytkownik niezarejestrowany
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 grudnia 2017 o 16:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co to za zwiazki i o co walczą. Szczególnie MŚ
Rozwiń
Czytelnik
Czytelnik (30 listopada 2017 o 16:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Załoga Puław niestety nie zna powodów "odwołania" prezesa H. Nie ma żadnej konkretnej informacji poza tą że ...utracił zaufanie, ale co zrobił ??? Kto zatem z załogi Puław jest w stanie odpowiedzieć na tak sformuowane pytanie ... ?
Rozwiń
Gość
Gość (29 listopada 2017 o 17:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zwykle dużo hałasu o nic. Jest przecież oficjalne stanowisko Tarnowa ze nie ma mowy o żadnym przenoszeniu czy łączeniu działów.
Rozwiń
qwaq
qwaq (29 listopada 2017 o 16:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba było na pis-durniów nie głosować, a teraz pozostał tylko płacz.
Rozwiń
Gość
Gość (29 listopada 2017 o 13:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolego masz racje słowa Karpińskiego całkowicie spowodowały że zmieniłem zdanie o nim. I nie tylko ja ale mieszkańcy Puław również. Wreszcie nastapiła normalnośc przy zatrudnieniu na azotach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!