poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Puławy

Będzie zimny dzień w dużej części Puław. Walczą z kolejną awarią

Dodano: 25 stycznia 2016, 11:22

Mieszkańcy ulicy Norwida, a także Kaniowczyków, Sieroszewskiego, Wojska Polskiego i dużej części ul. Lubelskiej w Puławach będą we wtorek odcięci od energii cieplnej. To skutek awarii, której usuwanie ma się zakończyć we wtorek wieczorem.

Puławska sieć ciepłownicza tej zimy po raz kolejny ujawniła swoje słabości. Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej usuwanie jej nieszczelności przeprowadza etapowo. W tym roku prace zaczęły się od ulicy Fieldorfa-Nila. Ich skutki były odczuwalne niemal we wszystkich budynkach znajdujących się na terenie byłej jednostki wojskowej. Przed tygodniem poważniejszą usterkę odkryto pod ul. Norwida. Jej usunięcie będzie wiązowało się z koniecznością wypompowania wody, co oznacza odcięcie od ciepła znacznego obszaru Puław.

We wtorek od godz. 8 do 20 chłodnych grzejników i zimnej wody w kranach mogą spodziewać się mieszkańcy bloków przy ul. C.K. Norwida, ul. W. Sieroszewskiego, ul. Kaniowczyków oraz nieparzystych numerów budynków przy ul. Wojska Polskiego i ul. Lubelskiej.

Ciepło przestanie być dostarczane także do szkół, przedszkoli i innych budynków użyteczności publicznej. Na przerwy w jego dostępie będą musiały przygotować się: Miejskie Przedszkola nr 7, 8 i 18, I LO im. A. J. Czartoryskiego z internatem, ZSO nr 1 im. KEN, MDK, Zespół Szkół Technicznych i Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego, Przychodnia Weterynaryjna i inne.

- Mamy nadzieję, że prace przebiegną sprawnie i dzięki ich etapowaniu, czas ich wykonania ulegnie skróceniu. Należy jednak przyjmować, że niespodziewane okoliczności mogą wpłynąć na zmianę planowanego czasu usuwania awarii (również wydłużenie go) - informują pracownicy puławskiego OPEC.

Jak informują specjaliści od energetyki cieplnej, prace naprawcze zostały przesunięte na 26 stycznia z uwagi na panujące wcześniej niskie temperatury i ryzyko znacznego wychłodzenia budynków.

Czytaj więcej o: awaria OPEC Puławy
Gość
Gość
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 stycznia 2016 o 10:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No nie, znowu! Wyjaśniam powiązanie czynnika ludzkiego z awarią: jak ktoś dobrze zarządza i poprawnie kieruje działania konserwacyjno-remontowe to awarii brak. A tu byle jaka zima i już po sieci ciepłowniczej w mieście.
Rozwiń
Gość
Gość (26 stycznia 2016 o 21:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Na rejonie OPEC Niwa nowe kierownictwo i jakoś częste awarie . Przypadek czy co ?

Uwżasz, że awarie powstają na podstawie kto kieruje danym działem? to trochę skucha... awarie powstają na podstawie ... losu... czasami słaby materiał, czasami błąd w produkcji, czasami czynnik ludzki, takie życie :D

Rozwiń
Gość
Gość (25 stycznia 2016 o 22:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No niestety jak widać złe obsadzenie stołeczków wpływa na (nie)poprawne działanie sieci, cóż takie życie.
Rozwiń
Gość
Gość (25 stycznia 2016 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nowy narybek specjalistów pislamu?

polityka? to awaria ... 

Rozwiń
Gość
Gość (25 stycznia 2016 o 19:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nowy narybek specjalistów pislamu?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!