niedziela, 28 maja 2017 r.

Puławy

Belg płynie po Wiśle. Dziś w Kazimierzu Dolnym, Puławach i Gołębiu

Dodano: 23 maja 2012, 15:31
Autor: (mawi)

Louis-Philippe Loncke dziś w Kazimierzu Dolnym (Tomasz Grzywaczewski Poland Trek 2012)
Louis-Philippe Loncke dziś w Kazimierzu Dolnym (Tomasz Grzywaczewski Poland Trek 2012)

Miejscowości z woj. lubelskiego leżące nad Wisłą mają szansę na promocję i przyciągnięcie turystów, głównie z Belgii i Francji. To właśnie tam zostanie pokazany film z wyprawy belgijskiego podróżnika, który płynie królową polskich rzek.

Wyprawa z nurtem Wisły – Poland Trek – organizowana jest przez belgijskiego podróżnika. Louis-Philippe Loncke, członek Explorers Club, w ciągu miesiąca przemierzy 1200 km trasy, od źródeł Wisły do Bałtyku.

– Moim celem jest przepłynięcie jej na całej długości by dotrzeć do morza. Podczas 4 tygodni wyprawy chciałbym zwiedzić mijane po drodze, ważne kulturowo, miejsca i zabytki – tłumaczy Louis-Philippe Loncke.

Belg, razem z całą ekipą, dopłynął właśnie do Kazimierza Dolnego. Koło godz. 17 będzie w Puławach, a wieczorem w Gołębiu.

W tej ostatniej miejscowości zatrzyma się na nocleg. Ma też umówione spotkanie z Józefem Majewskim, pomysłodawcą i właścicielem jedynego w Polsce Muzeum Nietypowych Rowerów.

Wyprawa Belga to bardzo dobra forma reklamy dla nadwiślańskich miejscowości. I to zupełnie darmowej.

– Tworzymy film, który zostanie pokazany w telewizjach belgijskiej i francuskiej. Bo celem wyprawy jest m.in. reklama miast na naszej trasie. Chcemy zwrócić uwagę na ich piękno, jej ludzi i aspekty kulturalne. To może zwiększyć im ruch turystyczny – podkreśla Tomasz Grzywaczewski, menadżer projektu. - Realizację filmu umożliwia nam jacht motorowy Żeglugi Wiślanej.

Dodatkowo, po zakończeniu wyprawy, na portalu traseo.pl pojawią się jej poszczególne odcinki w postaci tras zapisanych za pomocą GPS.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!