Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 marca 2011 r.
8:12
Edytuj ten wpis

Bochotnica: Na drodze do Kazimierza powstanie rondo

0 5 A A
Skrzyżowanie w Bochotnicy przejdzie w najbliższych miesiącach gruntowną modernizację (Beata Kowalska
Skrzyżowanie w Bochotnicy przejdzie w najbliższych miesiącach gruntowną modernizację (Beata Kowalska

Za pół roku po niebezpiecznym skrzyżowaniu w Bochotnicy nie będzie już śladu. Zastąpi je rondo. Budowa pochłonie 5,2 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o miejsce, w którym kierowcy jadąc od strony Kazimierza skręcają w kierunku Puław lub Lublina.
– To skrzyżowanie jest niebezpieczne – przyznaje Beata Gałek z Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym. – Zostało źle wyprofilowane, jest na nim słaba widoczność. To wszystko stwarza ryzyko wypadków i kolizji.

Budowa ronda ma to zmienić. Inwestycję przeprowadza Rejon Dróg Wojewódzkich w Puławach. Pierwsze prace wykonano już jesienią 2010 r. Kupiono znajdującą się przy skrzyżowaniu nieruchomość i wyburzono stojący na niej budynek. Bez przejęcia tej działki inwestor nie byłby w stanie ruszyć z budową, bo zgodnie z projektem, nowe rondo nie zmieściłoby się w granicach obecnego skrzyżowania.

– W tej chwili prowadzimy tam prace przygotowawcze. Przenosimy rury gazociągowe i kable elektryczne w inne miejsce – tłumaczy Andrzej Chmielowski, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Puławach.
Za tydzień roboty ruszą pełną parą. Obejmą nie tylko przebudowę skrzyżowania. – Położymy też nowe chodniki i asfalt na odcinku 1,7 km – zapowiada Chmielowski. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 5,2 mln zł.
Zakończenie robót zaplanowano na koniec sierpnia tego roku. Do tego czasu kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu.

– Największe będą przy układaniu nawierzchni. Wtedy trzeba się liczyć z wprowadzeniem ruchu wahadłowego, jak to miało miejsce przy budowie ul. Włostowickiej w Puławach. Niewykluczone, że potrzebne będą objazdy – wyjaśnia Chmielowski.

Kierowcy już teraz muszą więc wziąć to pod uwagę. Zwłaszcza że najbardziej uciążliwe roboty przypadną na okres sezonu turystycznego, kiedy do miasteczka nad Wisłą będą ciągnąć tłumy ludzi. Drogowcy tłumaczą, że nie da się tego zrobić o innej porze roku.

– Dobrze, że w końcu przebudują to skrzyżowanie – mówi pan Andrzej. – Jadąc tędy trudno się zorientować, kto ma pierwszeństwo. I kolizja gotowa. Z rondem na pewno będzie bezpieczniej.

To nie koniec zmian. Wkrótce rozpocznie się też remont 4-kilometrwoego odcinka nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 830, od Bochotnicy przez Wierzchoniów do Celejowa. W Wierzchoniowie powstanie też chodnik. – Ogłosiliśmy już przetarg na wykonawcę tych robót. Zostanie rozstrzygnięty 31 marca – mówi dyrektor Chmielowski.

Inwestycje w dużej mierze są prowadzone pod kątem Euro 2012 i możliwości goszczenia podczas tej imprezy jednej z piłkarskich reprezentacji.

Więcej informacji z Kazimierza Dolnego

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rafa / 28 marca 2011 o 10:21
o kolego zgadzam sie z tobo w 10000000%. Jakid totalny idiota to wymyslil. Zamiast tego ronta poprawili by droge do Opola z Puław...
Avatar
ja / 23 marca 2011 o 22:22
[quote name='Piotr' timestamp='1300884600' post='453879']
Już się boję - ile będą to robić, rok, dwa? Bo nie wierze w zapewnienia, że do sierpnia skończą. Na 5 km drogi z Parchatki do Puław trwały ponad 2 lata (że nie wspomnę o "innowacyjnym pomyśle z progami zwalniającymi. ch... mnie strzela, kiedy tamtędy jadę!). Ruch wahadłowy powodował, że ten kawałeczek jechało się godzinę, bo oczywiście nikt nie pomyślał o wytyczeniu tymczasowej drogi poboczem. Nie dało się. Tak jak teraz: "najbardziej uciążliwe roboty przypadną na okres sezonu turystycznego, kiedy do miasteczka nad Wisłą będą ciągnąć tłumy ludzi. Drogowcy tłumaczą, że nie da się tego zrobić o innej porze roku."Oczywiście, że się nie da. Mowy nie ma, żeby się dało! Kto by tam sobie d... zawracał turystami! I tak przyjadą, stonki..Ci "fachowcy" i stalową kulkę by zepsuli, gdyby im ja dać do ręki.
[/quote]

a ludzie którzy tam pracują? o nich nikt nie pomyślał... dojazdy godzinami w korkach;/
[quote name='Piotr' timestamp='1300884600' post='453879']
Już się boję - ile będą to robić, rok, dwa? Bo nie wierze w zapewnienia, że do sierpnia skończą. Na 5 km drogi z Parchatki do Puław trwały ponad 2 lata (że nie wspomnę o "innowacyjnym pomyśle z progami zwalniającymi. ch... mnie strzela, kiedy tamtędy jadę!). Ruch wahadłowy powodował, że ten kawałeczek jechało się godzinę, bo oczywiście nikt nie pomyślał o wytyczeniu tymczasowej drogi poboczem. Nie dało się. Tak jak teraz: "najbardziej uciążl... rozwiń
Avatar
kierowiec / 23 marca 2011 o 14:58
droga Puławy Kazimierz zasrana leżącymi policjantami wysepkami jeszcze k***wa tylko ronda brakuje.
Avatar
lolek / 23 marca 2011 o 14:48
coś nie moge sobie tego wyobrazić
Avatar
Piotr / 23 marca 2011 o 13:50
Już się boję - ile będą to robić, rok, dwa? Bo nie wierze w zapewnienia, że do sierpnia skończą. Na 5 km drogi z Parchatki do Puław trwały ponad 2 lata (że nie wspomnę o "innowacyjnym pomyśle z progami zwalniającymi. ch... mnie strzela, kiedy tamtędy jadę!). Ruch wahadłowy powodował, że ten kawałeczek jechało się godzinę, bo oczywiście nikt nie pomyślał o wytyczeniu tymczasowej drogi poboczem. Nie dało się. Tak jak teraz: "najbardziej uciążliwe roboty przypadną na okres sezonu turystycznego, kiedy do miasteczka nad Wisłą będą ciągnąć tłumy ludzi. Drogowcy tłumaczą, że nie da się tego zrobić o innej porze roku."
Oczywiście, że się nie da. Mowy nie ma, żeby się dało! Kto by tam sobie d... zawracał turystami! I tak przyjadą, stonki..
Ci "fachowcy" i stalową kulkę by zepsuli, gdyby im ja dać do ręki.
Już się boję - ile będą to robić, rok, dwa? Bo nie wierze w zapewnienia, że do sierpnia skończą. Na 5 km drogi z Parchatki do Puław trwały ponad 2 lata (że nie wspomnę o "innowacyjnym pomyśle z progami zwalniającymi. ch... mnie strzela, kiedy tamtędy jadę!). Ruch wahadłowy powodował, że ten kawałeczek jechało się godzinę, bo oczywiście nikt nie pomyślał o wytyczeniu tymczasowej drogi poboczem. Nie dało się. Tak jak teraz: "najbardziej uciążliwe roboty przypadną na okres sezonu turystycznego, kiedy do miasteczka nad Wisłą będą c... rozwiń
Avatar
Rafa / 28 marca 2011 o 10:21
o kolego zgadzam sie z tobo w 10000000%. Jakid totalny idiota to wymyslil. Zamiast tego ronta poprawili by droge do Opola z Puław...
Avatar
ja / 23 marca 2011 o 22:22
[quote name='Piotr' timestamp='1300884600' post='453879']
Już się boję - ile będą to robić, rok, dwa? Bo nie wierze w zapewnienia, że do sierpnia skończą. Na 5 km drogi z Parchatki do Puław trwały ponad 2 lata (że nie wspomnę o "innowacyjnym pomyśle z progami zwalniającymi. ch... mnie strzela, kiedy tamtędy jadę!). Ruch wahadłowy powodował, że ten kawałeczek jechało się godzinę, bo oczywiście nikt nie pomyślał o wytyczeniu tymczasowej drogi poboczem. Nie dało się. Tak jak teraz: "najbardziej uciążliwe roboty przypadną na okres sezonu turystycznego, kiedy do miasteczka nad Wisłą będą ciągnąć tłumy ludzi. Drogowcy tłumaczą, że nie da się tego zrobić o innej porze roku."Oczywiście, że się nie da. Mowy nie ma, żeby się dało! Kto by tam sobie d... zawracał turystami! I tak przyjadą, stonki..Ci "fachowcy" i stalową kulkę by zepsuli, gdyby im ja dać do ręki.
[/quote]

a ludzie którzy tam pracują? o nich nikt nie pomyślał... dojazdy godzinami w korkach;/
[quote name='Piotr' timestamp='1300884600' post='453879']
Już się boję - ile będą to robić, rok, dwa? Bo nie wierze w zapewnienia, że do sierpnia skończą. Na 5 km drogi z Parchatki do Puław trwały ponad 2 lata (że nie wspomnę o "innowacyjnym pomyśle z progami zwalniającymi. ch... mnie strzela, kiedy tamtędy jadę!). Ruch wahadłowy powodował, że ten kawałeczek jechało się godzinę, bo oczywiście nikt nie pomyślał o wytyczeniu tymczasowej drogi poboczem. Nie dało się. Tak jak teraz: "najbardziej uciążl... rozwiń
Avatar
kierowiec / 23 marca 2011 o 14:58
droga Puławy Kazimierz zasrana leżącymi policjantami wysepkami jeszcze k***wa tylko ronda brakuje.
Avatar
lolek / 23 marca 2011 o 14:48
coś nie moge sobie tego wyobrazić
Avatar
Piotr / 23 marca 2011 o 13:50
Już się boję - ile będą to robić, rok, dwa? Bo nie wierze w zapewnienia, że do sierpnia skończą. Na 5 km drogi z Parchatki do Puław trwały ponad 2 lata (że nie wspomnę o "innowacyjnym pomyśle z progami zwalniającymi. ch... mnie strzela, kiedy tamtędy jadę!). Ruch wahadłowy powodował, że ten kawałeczek jechało się godzinę, bo oczywiście nikt nie pomyślał o wytyczeniu tymczasowej drogi poboczem. Nie dało się. Tak jak teraz: "najbardziej uciążliwe roboty przypadną na okres sezonu turystycznego, kiedy do miasteczka nad Wisłą będą ciągnąć tłumy ludzi. Drogowcy tłumaczą, że nie da się tego zrobić o innej porze roku."
Oczywiście, że się nie da. Mowy nie ma, żeby się dało! Kto by tam sobie d... zawracał turystami! I tak przyjadą, stonki..
Ci "fachowcy" i stalową kulkę by zepsuli, gdyby im ja dać do ręki.
Już się boję - ile będą to robić, rok, dwa? Bo nie wierze w zapewnienia, że do sierpnia skończą. Na 5 km drogi z Parchatki do Puław trwały ponad 2 lata (że nie wspomnę o "innowacyjnym pomyśle z progami zwalniającymi. ch... mnie strzela, kiedy tamtędy jadę!). Ruch wahadłowy powodował, że ten kawałeczek jechało się godzinę, bo oczywiście nikt nie pomyślał o wytyczeniu tymczasowej drogi poboczem. Nie dało się. Tak jak teraz: "najbardziej uciążliwe roboty przypadną na okres sezonu turystycznego, kiedy do miasteczka nad Wisłą będą c... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pobili go i rozebrali do naga w lesie. Dopiero rano dotarł do domu

Pobili go i rozebrali do naga w lesie. Dopiero rano dotarł do domu 3 0

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 4 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 4 3

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 5 2

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 37 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 7 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!