niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Puławy

Bochotnica: Na drodze do Kazimierza powstanie rondo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 marca 2011, 08:12

Skrzyżowanie w Bochotnicy przejdzie w najbliższych miesiącach gruntowną modernizację (Beata Kowalska
Skrzyżowanie w Bochotnicy przejdzie w najbliższych miesiącach gruntowną modernizację (Beata Kowalska

Za pół roku po niebezpiecznym skrzyżowaniu w Bochotnicy nie będzie już śladu. Zastąpi je rondo. Budowa pochłonie 5,2 mln zł.

Chodzi o miejsce, w którym kierowcy jadąc od strony Kazimierza skręcają w kierunku Puław lub Lublina.
– To skrzyżowanie jest niebezpieczne – przyznaje Beata Gałek z Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym. – Zostało źle wyprofilowane, jest na nim słaba widoczność. To wszystko stwarza ryzyko wypadków i kolizji.

Budowa ronda ma to zmienić. Inwestycję przeprowadza Rejon Dróg Wojewódzkich w Puławach. Pierwsze prace wykonano już jesienią 2010 r. Kupiono znajdującą się przy skrzyżowaniu nieruchomość i wyburzono stojący na niej budynek. Bez przejęcia tej działki inwestor nie byłby w stanie ruszyć z budową, bo zgodnie z projektem, nowe rondo nie zmieściłoby się w granicach obecnego skrzyżowania.

– W tej chwili prowadzimy tam prace przygotowawcze. Przenosimy rury gazociągowe i kable elektryczne w inne miejsce – tłumaczy Andrzej Chmielowski, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Puławach.
Za tydzień roboty ruszą pełną parą. Obejmą nie tylko przebudowę skrzyżowania. – Położymy też nowe chodniki i asfalt na odcinku 1,7 km – zapowiada Chmielowski. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 5,2 mln zł.

Zakończenie robót zaplanowano na koniec sierpnia tego roku. Do tego czasu kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu.

– Największe będą przy układaniu nawierzchni. Wtedy trzeba się liczyć z wprowadzeniem ruchu wahadłowego, jak to miało miejsce przy budowie ul. Włostowickiej w Puławach. Niewykluczone, że potrzebne będą objazdy – wyjaśnia Chmielowski.

Kierowcy już teraz muszą więc wziąć to pod uwagę. Zwłaszcza że najbardziej uciążliwe roboty przypadną na okres sezonu turystycznego, kiedy do miasteczka nad Wisłą będą ciągnąć tłumy ludzi. Drogowcy tłumaczą, że nie da się tego zrobić o innej porze roku.

– Dobrze, że w końcu przebudują to skrzyżowanie – mówi pan Andrzej. – Jadąc tędy trudno się zorientować, kto ma pierwszeństwo. I kolizja gotowa. Z rondem na pewno będzie bezpieczniej.

To nie koniec zmian. Wkrótce rozpocznie się też remont 4-kilometrwoego odcinka nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 830, od Bochotnicy przez Wierzchoniów do Celejowa. W Wierzchoniowie powstanie też chodnik. – Ogłosiliśmy już przetarg na wykonawcę tych robót. Zostanie rozstrzygnięty 31 marca – mówi dyrektor Chmielowski.

Inwestycje w dużej mierze są prowadzone pod kątem Euro 2012 i możliwości goszczenia podczas tej imprezy jednej z piłkarskich reprezentacji.

Więcej informacji z Kazimierza Dolnego
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Rafa
ja
kierowiec
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Rafa
Rafa (28 marca 2011 o 10:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
o kolego zgadzam sie z tobo w 10000000%. Jakid totalny idiota to wymyslil. Zamiast tego ronta poprawili by droge do Opola z Puław...
Rozwiń
ja
ja (23 marca 2011 o 22:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Piotr' timestamp='1300884600' post='453879']
Już się boję - ile będą to robić, rok, dwa? Bo nie wierze w zapewnienia, że do sierpnia skończą. Na 5 km drogi z Parchatki do Puław trwały ponad 2 lata (że nie wspomnę o "innowacyjnym pomyśle z progami zwalniającymi. ch... mnie strzela, kiedy tamtędy jadę!). Ruch wahadłowy powodował, że ten kawałeczek jechało się godzinę, bo oczywiście nikt nie pomyślał o wytyczeniu tymczasowej drogi poboczem. Nie dało się. Tak jak teraz: "najbardziej uciążliwe roboty przypadną na okres sezonu turystycznego, kiedy do miasteczka nad Wisłą będą ciągnąć tłumy ludzi. Drogowcy tłumaczą, że nie da się tego zrobić o innej porze roku."Oczywiście, że się nie da. Mowy nie ma, żeby się dało! Kto by tam sobie d... zawracał turystami! I tak przyjadą, stonki..Ci "fachowcy" i stalową kulkę by zepsuli, gdyby im ja dać do ręki.
[/quote]

a ludzie którzy tam pracują? o nich nikt nie pomyślał... dojazdy godzinami w korkach;/
Rozwiń
kierowiec
kierowiec (23 marca 2011 o 14:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
droga Puławy Kazimierz zasrana leżącymi policjantami wysepkami jeszcze k***wa tylko ronda brakuje.
Rozwiń
lolek
lolek (23 marca 2011 o 14:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
coś nie moge sobie tego wyobrazić
Rozwiń
Piotr
Piotr (23 marca 2011 o 13:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już się boję - ile będą to robić, rok, dwa? Bo nie wierze w zapewnienia, że do sierpnia skończą. Na 5 km drogi z Parchatki do Puław trwały ponad 2 lata (że nie wspomnę o "innowacyjnym pomyśle z progami zwalniającymi. ch... mnie strzela, kiedy tamtędy jadę!). Ruch wahadłowy powodował, że ten kawałeczek jechało się godzinę, bo oczywiście nikt nie pomyślał o wytyczeniu tymczasowej drogi poboczem. Nie dało się. Tak jak teraz: "najbardziej uciążliwe roboty przypadną na okres sezonu turystycznego, kiedy do miasteczka nad Wisłą będą ciągnąć tłumy ludzi. Drogowcy tłumaczą, że nie da się tego zrobić o innej porze roku."
Oczywiście, że się nie da. Mowy nie ma, żeby się dało! Kto by tam sobie d... zawracał turystami! I tak przyjadą, stonki..
Ci "fachowcy" i stalową kulkę by zepsuli, gdyby im ja dać do ręki.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!