czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Budowa kaplicy w Bochotnicy: Zanussim brakuje 300 tys. zł. Dołożą Azoty?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lipca 2014, 21:15
Autor: (kp)

Budowa kaplicy p.w. Św. Ducha, której inicjatorami są znany reżyser Krzysztof Zanussi i jego żona Elżbieta, utknęła w miejscu. Do zakończenia prac brakuje jeszcze ok. 300 tys. zł.

- Bardzo liczę na pomoc abpa Stanisława Budzika, metropolitę lubelskiego. Miałam się z nim spotkać na początku lipca, ale ze względu na wakacje będzie to możliwe dopiero na początku sierpnia - mówi Elżbieta Zanussi.

- Pojawiła się natomiast kolejna szansa. W tym tygodniu spotkamy się z przedstawicielami Zakładów Azotowych. Mam nadzieję, że z uwagi na to, że przy kaplicy chcemy stworzyć ośrodek dla uzależnionych, uda nam się uzyskać wsparcie firmy. Liczymy też na wsparcie prywatnych sponsorów. Do tej pory otrzymaliśmy już od nich pół miliona złotych.

Budowa pochłonęła już ponad milion. Na początku lipca zakończyły się prace przy budowie dachu, który okazał się znacznie droższy niż planowano. Zabrakło pieniędzy na instalację elektryczną i tynki. - Okazało się, że potrzebujemy jeszcze nie 100, a 300 tys. zł - mówiła wówczas Elżbieta Zanussi.

Wnętrze kaplicy ma być proste. W prezbiterium będzie znajdować się wysokie okno z witrażem przedstawiającym Ducha Świętego. Stacje drogi krzyżowej wokół kaplicy zostaną wykonane z tego samego białego kamienia, co kaplica. Między nimi zostaną zasadzone tuje.

Budowa kościoła zaczęła budzić kontrowersje, po tym jak w listopadzie ubiegłego roku do mieszkańców Bochotnicy trafiły ulotki. Miały zachęcać do wsparcia finansowego budowy kościoła. Można było w nich m.in. przeczytać, że Bochotnica to "wieś obciążona do dziś alkoholizmem, złodziejstwem, której niesłychanie potrzebne jest miejsce wsparcia duchowego i odnowy moralnej”. Mieszkańcy wsi byli oburzeni. Żona filmowca przekonywała wówczas, że nie mieli zamiaru nikogo z mężem obrażać, a ulotka znalazła się w Bochotnicy przypadkowo.

W marcu Zanussi spotkała się z mieszkańcami Bochotnicy i przeprosiła.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Bochotnica Krzysztof Zanussi
Sławek
ZŁY
olo
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Sławek
Sławek (28 lipca 2014 o 11:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przeczytaj dokładnie artykuł, a później dopiero komentuj... Kto jak kto, ale Zakłady pomagają rozwijać sport - imprezy dla dzieci też organizują. Także oprócz tego, że nie potrafisz pisać po polsku, to jeszcze brednie wypisujesz. Tutaj nic konkretnego nie zostało powiedziane - a tym bardziej zrobione, żeby zarzucać cokolwiek Azotom. A o pracowników to się martw - sami się o siebie zatroszczymy.

Rozwiń
ZŁY
ZŁY (26 lipca 2014 o 19:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

NO KURWA!!!AZOTY BĘDĄ DAWAĆ NA JAKIEŚ KAPLICZKI!!!PRACOWNIKOM NIECH DADZĄ,ALBO NA SPORT DLA DZIECI Z PUŁAW!!!ŻEBY NIE WAŁĘSAŁY SIĘ PO ULICACH.NA HOLERĘ KOMUŚ KAPLICZKA?MAŁO TO DARMOZJADÓW PO PLEBANIACH SIEDZI??????????????????????? :angry:

Rozwiń
olo
olo (23 lipca 2014 o 06:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli „NIE – boska KOMEDIA” W REŻYSERII...: cz. 7:

'ZESPÓŁ DOWNA' znowu sie amfy nałykałeś?

Co artykuł to pocisz się na 10 stron.... A wystarczył krótko napisać, że cię to wkurwia. Mnie też...

A wógóle to zmniejsz dawki bo ci pikawa wysiądzie przed klawiaturą.

Rozwiń
Gość
Gość (22 lipca 2014 o 14:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Za nazywanie lokalnej społeczności "złodziejami i pijakami" pani Zanussi na dostać 300 tyś od zakładów !!! Zarząd Azotów chyba nie czyta prasy i nie ogląda TVP Lublin.

jeszcze nic się nie wydarzyło, ale już larum, dopiero mają się spotkać z zanussim, nie wiadomo co ustalą. zresztą co mają wspólnego azoty z tym co mówi prywatnie p. zanussi o swoich sąsiadach.

Rozwiń
ZESPÓŁ DOWNA
ZESPÓŁ DOWNA (22 lipca 2014 o 13:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli „NIE – boska KOMEDIA” W REŻYSERII...: cz. 8:

Poczynając od Watykanu, a na wiejskiej Parafii kończąc WSZYSTKICH księZULI uznać należy za DEALERÓW, a Lud Boży za ĆPUNÓW...

Wszystkie Axcelencje z księŻULAMI powinny Poświęcić czas i zapier...niczać na Przejścia Graniczne, Lotniska i tam ODPRAWIAĆ! (Podróżnych, TIR-y...).

POLSKA to KATOLICKI KRAJ – OPDRAWIANIA CI U NAS DOSTATEK!

W ramach rewanżu (z)BAWIENIA za ZAKZY dla „GOLGOTA PICNIC” należy na TELEBIMACH PUSZCZAĆ filmy z N'U'N T'U'BE i to nie ino w Polsce, ale na CAŁYM ŚWIECIE. Ciekawe jak Biskupi z księŻULAMI będą wyglądały przy OŁTARZU, na Drodze Krzyżowej? …

Dziwne, że Amnencje z księŻULAMI są w stanie zorganizować PROTESTYw całej POLSCE przeciwko „GOLGOTA PICNIC”, a na temat Byłego PEDO Biskupa Józka WESOŁOWSKIEGO panuje ŚWIETY SPOKÓJ i nie maPROTESTÓW w WATYKANIE! Co tam robi Ambasador Polski – była premier R.P., aktualnie Siostra Hanna SUCHOCKA? Chyba nycz innego jak pełni Swe Powołanie i suszy zęby w uśmiechu (z)BAWIENIA!

Widać, ze wszyscy STRACILI GŁOWY, a co będzie jak Bp. Józek WESOŁOWSKI dostanie KARĘ SMIERCI i też straci głowę? - Takie (z)BAWICIELE BEZ GŁÓW...

Na temat Bpa PEDO WESOŁOWSKIEGO panuje Święty Spokój niczym na temat =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W=skutecznie zakłócany przez ZWIĄZEK od lat 1990-tych! Przecież toDO'WN'Y (z)BAWIENIA!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z kropkami między literami i z opuszczonymi kropkami między literami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO:=K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC)

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!