czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Budowa S12 koło Puław wolniejsza niż zakładano. Zdążą z terminami? "Jest duża mobilizacja"

Dodano: 31 lipca 2017, 19:31

Węzeł Puławy czeka na przełożenie ruchu na górę, co umożliwi rozpoczęcie budowy docelowego układu drogowego w tym miejscu
Węzeł Puławy czeka na przełożenie ruchu na górę, co umożliwi rozpoczęcie budowy docelowego układu drogowego w tym miejscu

Prace przy budowie drogi ekspresowej S12 koło Puław przebiegają wolniej niż zakładano – wynika z danych opublikowanych na oficjalnej stronie internetowej poświęconej inwestycji. Czy drogowcy zmieszczą się w kwietniowym terminie? Kierownik budowy zapewnia, że tak

S12 to największa inwestycja drogowa w powiecie puławskim. Budowana przez szczeciński Energopol do spółki z PRD Zwoleń, obwodnica Puław, zgodnie z planem, powinna być gotowa w kwietniu 2018 roku. Problem w tym, że tempo prac w ostatnich miesiącach, szczególnie w kwietniu, maju i czerwcu, nie było najwyższe.

Świadczy o tym wykres z oficjalnych danych ilustrujących różnice pomiędzy planem, a wykonaniem robót. Jeszcze w zimie obie linie niemal się pokrywały, ale na początku wakacji ogólne zaawansowanie prac zamiast 66 procent wynosiło niewiele ponad 56. Różnicę tę widać również w planowanych i poniesionych wydatkach, która wzrosła z 30 do 40 mln złotych. Czy zatem kwietniowy termin zakończenia prac jest nadal realny? O komentarz poprosiliśmy Łukasza Świerkowskiego, kierownika budowy.

– Mieliśmy problem, ale poradziliśmy sobie z nim – przyznaje kierownik. – U wykonawcy jest teraz naprawdę duża mobilizacja. Jestem przekonany, że pod koniec sierpnia dogonimy plan. Mogę również zapewnić, że jeśli chodzi kwiecień to nasze założenia się nie zmieniły – uspokaja kierownik, który podkreślił, że w celu przyspieszenia robót wydłużony został czas pracy na budowie.

– Należy pamiętać o tym, że tempo zależy także od warunków, jakie występują w danym terenie. Tam, gdzie grunty są bardziej piaszczyste, jest ono wyraźnie szybsze od miejsc, gdzie mamy podłoże gliniaste, a właśnie takie dominuje m.in. w okolicach węzła Kurów-Zachód – tłumaczy Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który na razie nie chce oceniać ogólnego tempa prac przy S12. – Jest na to za wcześnie, poczekajmy do zakończenia sezonu letniego – dodaje.

Tymczasem ruch na budowie, szczególnie przy węzłach, w ciągu ostatnich tygodni niemal nie ustaje. Pierwsze warstwy asfaltu widać już przed zjazdem w kierunku Zakładów Azotowych.

Czytaj więcej o: drogi Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
anonim
h
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 sierpnia 2017 o 13:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Weźcoe kierownika z elektropaksu, on zawoła starą gwardię i wybuduje wszystko w 2 dni.
Rozwiń
anonim
anonim (1 sierpnia 2017 o 12:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niektórym "znafcą" się wydaje, że wiadukt można w jeden dzień wylać, a za tydzień już kłasć asfalt.
Rozwiń
h
h (1 sierpnia 2017 o 11:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Budować solidnie choćby 2 m-c dłuzej ważna jakośc i solidnośc drogi każdej
Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2017 o 09:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprzętru nadmiar pracowników brak a ta chlapa podwyższa o 100 zł. pensję niech sama pracuje w takich warunkach.
Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2017 o 08:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kierownik budowy i ta porażka rzecznikowa z Gdaki - przestańcie piep...rzyć farmazony: 1. pogoda - wiadomo jaka jest w Polsce, nic tu nie zaskakuje, wiadomo jaka zima, jakie lato; 2. Podłoże - a co? Nie robiliście badań geologicznych przed projektem?! 3. Tempo prac - nie płacicie w terminie podwykonawcom, macie zbyt mało wykonawcó, bo dziadujecie. Złapaliście kontrakt, pomyśleliście, że jakoś to będzie i jedziecie na wszystkim co najtańsze. Dziadujecie w każdym aspekcie!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!