Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

25 września 2017 r.
16:17

Budżet obywatelski w Puławach. Bardzo niska frekwencja w głosowaniu przez internet

Autor: Zdjęcie autora rs
1 12 A A

W ubiegłym roku, kiedy w internetowym głosowaniu na projekty budżetu obywatelskiego w Puławach wzięło udział tylko ponad 4 procent uprawnionych, wydawało się, że w przyszłości może być już tylko lepiej. W tym roku frekwencja okazała się jeszcze niższa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Puławscy urzędnicy poinformowali, że w trakcie ostatniego głosowania w ramach BO, głosy przez internet oddało niecałe 3 procent uprawnionych. Biorąc pod uwagę fakt, że tych ostatnich w całym mieście jest około 40 tys., łatwo policzyć, że liczba głosujących wyniosła niewiele ponad tysiąc. A to znacznie mniej, niż w roku ubiegłym, kiedy przez internet na wybrane projektu obywatelskie zagłosowało prawie 1,7 tysiąca uprawnionych.

Nie wiadomo dlaczego mieszkańcy miasta tak niechętnie biorą udział w decydowaniu o tym, jakie pomysły otrzymają dofinansowanie. Dzieje się tak mimo kampanii informacyjnej, wykorzystaniu m.in. miejskiego portalu internetowego, czy aktywności osób zgłaszających projekty.

Urzędnicy liczą teraz na to, że frekwencję poprawią osóby głosujące w sposób tradycyjny, za pomocą kart wrzucanych do urn. Szansa na to jest większa, niż przed rokiem, bo puławianie do lokali będą mieć znacznie bliżej. Zamiast w ratuszu, swoje głosy będą mogli oddać we własnym rejonie. Głosowanie odbędzie się w niedzielę, 1 października. Lokale będą otwarte w godz. 10:00-18:00. Od wyniku głosowania będzie zależał sposób, w jaki rozdysponowanych zostanie ponad 2 mln złotych.

Tu można głosować 1 października:

Rejon IA – Biblioteka Miejska – Filia nr 4 – ul. Włostowicka 36

Rejon IB – Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza – ul. Legionu Puławskiego 8

Rejon II – Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza – ul. 6 Sierpnia 30

Rejon III – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Polskich Lotników – ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 4

Rejon IV – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej
– ul. Kaniowczyków 32

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kasia / 16 listopada 2017 o 16:34
mi się wydaje, że budżet obywatelski powinien inwestować na przykład w budowy placu zabaw dla dzieciaków :) ____________ ***budzet-obywatelski.pl/
Avatar
Gość / 1 października 2017 o 07:24
DLACZGO ROBI SIĘ WIELKĄ AKCJĘ ABY GŁOSOWAĆ O WYDANIU 2 MLN ZŁ. A NIE GŁOSUJE SIĘ NAD WYDANIEM NP 40 MLN ZŁ.
Avatar
Gość / 26 września 2017 o 18:17
Pisowska władza tak zmieniła regulamin BO, że skatepark nie ma szans. Władza nie chce go bo to tylko kłopot - urządzenia będą musiały być remontowane, bezpieczne dla dzieci, same problemy.
Avatar
Gość / 26 września 2017 o 17:49
....po co głosować - żeby im frekwencję poprawić??wariata ze mnie robić nie beda. Niech sobie urzedasy głosują na swoj BO. I tak później robią co chcą...pokazali już nie raz.....
Avatar
Gość / 26 września 2017 o 17:46
Jakoś w innych miastach BO się rozwija coraz więcej ludzi bierze w nim udział a u nas? Gdyby prawdziwi mieszkańcy pisali te projekty to i frekwencja byłaby większa - nawet nie wiadomo kto je zgłasza - chyba urzedasy. Słaba organizacja i informacja a potem i tak sami podejmują decyzje. To po co głosować. Wariata że mnie nie będą robić - po to żeby im frekwencję poprawić!!!
Avatar
Gość / 26 września 2017 o 17:32
Dajcie dzieciakom ten cholerny skatepark. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć gdzie znajduje się ta pozycja? Czy ten temat nie był wystarczająco często poruszany, czy nie dostał wystarczającego przyzwolenia społecznego? Dla kogo tak dbacie o to miasteczko? Puławy dogorywają i umrą razem z ostatnimi seniorami. Za kilka, może kilkanaście lat te wszystkie pięknie wyglądające dziś inwestycje zostaną zdemolowane przez nastolatków, którzy już teraz jako dzieci, są pozostawiani sami sobie. Jedyną alternatywą od ciasnego pokoju w bloku dzielonego z rodzeństwem są dla nich nocne spacery i posiadówy. Osiedlowe siłownie są lepsze niż trzepak ale mało kto traktuje na poważnie ich zastosowanie. Dajcie im możliwość fizycznego rozładowania się, poczucia, że coś robią, stają się lepsi, niech mają co robić po szkole z rówieśnikami. Pociesza mnie fakt, że pojawiają się propozycje rozwoju artystycznego dziec typu uniwersytet muzyczny 4 pory roku, kuźnia talentów czy plenerowe koncert, jednak na takie rzeczy pieniądze powinny znajdywać się zawsze. Żenujące są natomiast pomysły postawienia płatnych toalet na skwerku z których nikt nie będzie korzystał.
Dajcie dzieciakom ten cholerny skatepark. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć gdzie znajduje się ta pozycja? Czy ten temat nie był wystarczająco często poruszany, czy nie dostał wystarczającego przyzwolenia społecznego? Dla kogo tak dbacie o to miasteczko? Puławy dogorywają i umrą razem z ostatnimi seniorami. Za kilka, może kilkanaście lat te wszystkie pięknie wyglądające dziś inwestycje zostaną zdemolowane przez nastolatków, którzy już teraz jako dzieci, są pozostawiani sami sobie. Jedyną alternatywą od ciasnego pokoju w bloku dzielonego z rodze... rozwiń
Avatar
KTÓŚ / 26 września 2017 o 13:04
do tchórza :może nie pamiętasz, ale w roku 2015 szanowane pisowskie władze miasta nie uznały głosowania i przeznaczyły pulę ogólnomiejską na potrzeby SP ZOZ. Zrobiono pomimo, że żaden punkt czy paragraf regulaminu BO na to nie pozwalał. Ot taki przewał. Do  tego nieudolni pisowcsy "śledczy" nie potrafili wskazać winnych nieprawidłowości przy głosowaniu internetowym. Piszesz głupoty. Ludzie sami wycofali z prokuratury swoje zeznania. I nikt nie chciał wnieść o ściganie z wniosku. Z urzędu się nie da. A co do przeznaczenia na co poszły pieniądze a wiesz ze to bya przekąska to dlaczego nie zgłosiłem aby Radnych ścigać. 
do tchórza :może nie pamiętasz, ale w roku 2015 szanowane pisowskie władze miasta nie uznały głosowania i przeznaczyły pulę ogólnomiejską na potrzeby SP ZOZ. Zrobiono pomimo, że żaden punkt czy paragraf regulaminu BO na to nie pozwalał. Ot taki przewał. Do  tego nieudolni pisowcsy "śledczy" nie potrafili wskazać winnych nieprawidłowości przy głosowaniu internetowym. Piszesz głupoty. Ludzie sami wycofali z prokuratury swoje zeznania. I nikt nie chciał wnieść o ściganie z wniosku. Z urzędu się nie da. A co do przeznaczenia na co pos... rozwiń
Avatar
Gość / 25 września 2017 o 21:14
do tchórza :może nie pamiętasz, ale w roku 2015 szanowane pisowskie władze miasta nie uznały głosowania i przeznaczyły pulę ogólnomiejską na potrzeby SP ZOZ. Zrobiono pomimo, że żaden punkt czy paragraf regulaminu BO na to nie pozwalał. Ot taki przewał. Do tego nieudolni pisowcsy "śledczy" nie potrafili wskazać winnych nieprawidłowości przy głosowaniu internetowym.
Avatar
Gość / 25 września 2017 o 20:42
Gdyby były projekty na organizację najpiękniejszej drogi krzyżowej albo budowę stałego ołtarza na boże ciało, a głosowanie po-mszy, to frekwencja byłaby 70%. Reszta tych ludzi widocznie nie interesuje. Jest PiS, jest proboszcz, piwko w barze i gazetka z Lidla, to jest fajnie. Takie prawicowe lemingii...
Avatar
tchórz / 25 września 2017 o 20:26
użytkowniku z 19:06 - piszesz porażające merytorycznie głupoty. Gdyby to była prawda co napisałeś, wybory uzupełniające do Rady Miasta Puławy wygrałaby pani z PSSP - p. Dzierżawska, a wygrał kandydat PiS. Zrozum, że zwykli ludzie w swojej większości kochają PiS, wybierają PiS, a odrzucają beneficjentów PRLu i porozumień z Magdalenki. Chwała PiS. Niech żyje PiS!!! Dzięki PiS ludziom żyje się w Puławach dostatniej. Osobnym zagadnieniem jest, że obrażasz urzędników, funkcjonariuszy państwowych. Masz jakieś dowody, czy wzorem totalnej opozycji śsiesz palec?
Avatar
Kasia / 16 listopada 2017 o 16:34
mi się wydaje, że budżet obywatelski powinien inwestować na przykład w budowy placu zabaw dla dzieciaków :) ____________ ***budzet-obywatelski.pl/
Avatar
Gość / 1 października 2017 o 07:24
DLACZGO ROBI SIĘ WIELKĄ AKCJĘ ABY GŁOSOWAĆ O WYDANIU 2 MLN ZŁ. A NIE GŁOSUJE SIĘ NAD WYDANIEM NP 40 MLN ZŁ.
Avatar
Gość / 26 września 2017 o 18:17
Pisowska władza tak zmieniła regulamin BO, że skatepark nie ma szans. Władza nie chce go bo to tylko kłopot - urządzenia będą musiały być remontowane, bezpieczne dla dzieci, same problemy.
Avatar
Gość / 26 września 2017 o 17:49
....po co głosować - żeby im frekwencję poprawić??wariata ze mnie robić nie beda. Niech sobie urzedasy głosują na swoj BO. I tak później robią co chcą...pokazali już nie raz.....
Avatar
Gość / 26 września 2017 o 17:46
Jakoś w innych miastach BO się rozwija coraz więcej ludzi bierze w nim udział a u nas? Gdyby prawdziwi mieszkańcy pisali te projekty to i frekwencja byłaby większa - nawet nie wiadomo kto je zgłasza - chyba urzedasy. Słaba organizacja i informacja a potem i tak sami podejmują decyzje. To po co głosować. Wariata że mnie nie będą robić - po to żeby im frekwencję poprawić!!!
Avatar
Gość / 26 września 2017 o 17:32
Dajcie dzieciakom ten cholerny skatepark. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć gdzie znajduje się ta pozycja? Czy ten temat nie był wystarczająco często poruszany, czy nie dostał wystarczającego przyzwolenia społecznego? Dla kogo tak dbacie o to miasteczko? Puławy dogorywają i umrą razem z ostatnimi seniorami. Za kilka, może kilkanaście lat te wszystkie pięknie wyglądające dziś inwestycje zostaną zdemolowane przez nastolatków, którzy już teraz jako dzieci, są pozostawiani sami sobie. Jedyną alternatywą od ciasnego pokoju w bloku dzielonego z rodzeństwem są dla nich nocne spacery i posiadówy. Osiedlowe siłownie są lepsze niż trzepak ale mało kto traktuje na poważnie ich zastosowanie. Dajcie im możliwość fizycznego rozładowania się, poczucia, że coś robią, stają się lepsi, niech mają co robić po szkole z rówieśnikami. Pociesza mnie fakt, że pojawiają się propozycje rozwoju artystycznego dziec typu uniwersytet muzyczny 4 pory roku, kuźnia talentów czy plenerowe koncert, jednak na takie rzeczy pieniądze powinny znajdywać się zawsze. Żenujące są natomiast pomysły postawienia płatnych toalet na skwerku z których nikt nie będzie korzystał.
Dajcie dzieciakom ten cholerny skatepark. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć gdzie znajduje się ta pozycja? Czy ten temat nie był wystarczająco często poruszany, czy nie dostał wystarczającego przyzwolenia społecznego? Dla kogo tak dbacie o to miasteczko? Puławy dogorywają i umrą razem z ostatnimi seniorami. Za kilka, może kilkanaście lat te wszystkie pięknie wyglądające dziś inwestycje zostaną zdemolowane przez nastolatków, którzy już teraz jako dzieci, są pozostawiani sami sobie. Jedyną alternatywą od ciasnego pokoju w bloku dzielonego z rodze... rozwiń
Avatar
KTÓŚ / 26 września 2017 o 13:04
do tchórza :może nie pamiętasz, ale w roku 2015 szanowane pisowskie władze miasta nie uznały głosowania i przeznaczyły pulę ogólnomiejską na potrzeby SP ZOZ. Zrobiono pomimo, że żaden punkt czy paragraf regulaminu BO na to nie pozwalał. Ot taki przewał. Do  tego nieudolni pisowcsy "śledczy" nie potrafili wskazać winnych nieprawidłowości przy głosowaniu internetowym. Piszesz głupoty. Ludzie sami wycofali z prokuratury swoje zeznania. I nikt nie chciał wnieść o ściganie z wniosku. Z urzędu się nie da. A co do przeznaczenia na co poszły pieniądze a wiesz ze to bya przekąska to dlaczego nie zgłosiłem aby Radnych ścigać. 
do tchórza :może nie pamiętasz, ale w roku 2015 szanowane pisowskie władze miasta nie uznały głosowania i przeznaczyły pulę ogólnomiejską na potrzeby SP ZOZ. Zrobiono pomimo, że żaden punkt czy paragraf regulaminu BO na to nie pozwalał. Ot taki przewał. Do  tego nieudolni pisowcsy "śledczy" nie potrafili wskazać winnych nieprawidłowości przy głosowaniu internetowym. Piszesz głupoty. Ludzie sami wycofali z prokuratury swoje zeznania. I nikt nie chciał wnieść o ściganie z wniosku. Z urzędu się nie da. A co do przeznaczenia na co pos... rozwiń
Avatar
Gość / 25 września 2017 o 21:14
do tchórza :może nie pamiętasz, ale w roku 2015 szanowane pisowskie władze miasta nie uznały głosowania i przeznaczyły pulę ogólnomiejską na potrzeby SP ZOZ. Zrobiono pomimo, że żaden punkt czy paragraf regulaminu BO na to nie pozwalał. Ot taki przewał. Do tego nieudolni pisowcsy "śledczy" nie potrafili wskazać winnych nieprawidłowości przy głosowaniu internetowym.
Avatar
Gość / 25 września 2017 o 20:42
Gdyby były projekty na organizację najpiękniejszej drogi krzyżowej albo budowę stałego ołtarza na boże ciało, a głosowanie po-mszy, to frekwencja byłaby 70%. Reszta tych ludzi widocznie nie interesuje. Jest PiS, jest proboszcz, piwko w barze i gazetka z Lidla, to jest fajnie. Takie prawicowe lemingii...
Avatar
tchórz / 25 września 2017 o 20:26
użytkowniku z 19:06 - piszesz porażające merytorycznie głupoty. Gdyby to była prawda co napisałeś, wybory uzupełniające do Rady Miasta Puławy wygrałaby pani z PSSP - p. Dzierżawska, a wygrał kandydat PiS. Zrozum, że zwykli ludzie w swojej większości kochają PiS, wybierają PiS, a odrzucają beneficjentów PRLu i porozumień z Magdalenki. Chwała PiS. Niech żyje PiS!!! Dzięki PiS ludziom żyje się w Puławach dostatniej. Osobnym zagadnieniem jest, że obrażasz urzędników, funkcjonariuszy państwowych. Masz jakieś dowody, czy wzorem totalnej opozycji śsiesz palec?
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szpital przy ul. Staszica w Lublinie. Coraz więcej pielęgniarek na L4

Szpital przy ul. Staszica w Lublinie. Coraz więcej pielęgniarek na L4 0 0

Już 150 pielęgniarek ze szpitala przy ul. Staszica w Lublinie jest na zwolnieniach lekarskich (przedwczoraj „na chorobowym” była ich setka)

Motor robi kadrową rewolucję. Prezes i trener zostają?

Motor robi kadrową rewolucję. Prezes i trener zostają? 0 0

W nowym sezonie kibice żółto-biało-niebieskich mogą nie poznać swojej drużyny. Z zespołem pożegna się wielu bardziej doświadczonych zawodników, w tym Marcin Burkhardt. – Kontrakt Marcina wygasa z końcem miesiąca i nie zostanie przedłużony – potwierdza prezes Motoru Leszek Bartnicki.

Puławy: To już jest plac budowy nowej hali sportowej

Puławy: To już jest plac budowy nowej hali sportowej 0 1

W poniedziałek władze miasta oficjalnie przekazały plac budowy przy ul. Lubelskiej nowej hali widowiskowo-sportowej firmie Mostostal Puławy. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Koncert Muzycznej Sceny Młodych w Puławach
22 czerwca 2018, 19:00

Koncert Muzycznej Sceny Młodych w Puławach 0 0

W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach (ul. Sieroszewskiego 4) odbędzie się Koncert Finałowy Muzycznej Sceny Młodych.

Nowe Biuro Obsługi Mieszkańców w Lublinie? Czynsz za duży, wnętrza za zimne

Nowe Biuro Obsługi Mieszkańców w Lublinie? Czynsz za duży, wnętrza za zimne 0 0

Przy ul. Kunickiego nie dojdzie raczej do otwarcia Biura Obsługi Mieszkańców, w którym możliwe byłoby załatwienie spraw związanych z dowodami osobistymi, meldunkami i niektórych innych spraw prowadzonych przez Urząd Miasta.

Lubelski Wzór 2018. Konferencja, która łączy biznes z branżą kreatywną
22 czerwca 2018, 10:15

Lubelski Wzór 2018. Konferencja, która łączy biznes z branżą kreatywną 0 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz czwarty w Lublinie odbędzie się Lubelski Wzór – konferencja łącząca branżę kreatywną z biznesem.

Za szybko zjeżdżał z ronda. 17-letni motocyklista w szpitalu

Za szybko zjeżdżał z ronda. 17-letni motocyklista w szpitalu 0 0

17-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku na jednym z rond w Zamościu.

Prawo jazdy zrobisz w Kraśniku. Jest zgoda radnych

Prawo jazdy zrobisz w Kraśniku. Jest zgoda radnych 0 1

W Kraśniku powstanie oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Podczas sesji sejmiku województwa radni przyjęli jednogłośnie projekt uchwały w tej sprawie.

Tragiczny finał z pozoru niegroźnej stłuczki [zdjęcia]

Tragiczny finał z pozoru niegroźnej stłuczki [zdjęcia] 0 3

Kierowca renault podczas zmiany pasa ruchu nie zauważył samochodu ciężarowego i doprowadził do zderzenia. Kilka minut później pasażerka straciła przytomność. Nie udało się jej uratować

Nie zastosował cesarskiego cięcia. Matka walczy o rentę, lekarz się odwołuje

Nie zastosował cesarskiego cięcia. Matka walczy o rentę, lekarz się odwołuje 0 0

Matka dziecka, które ma niesprawną rękę po porodzie w bialskim szpitalu, walczy jeszcze o rentę dla syna. A lekarz składa apelację

Nielegalny towar z Ukrainy przemycali motolotnią
galeria

Nielegalny towar z Ukrainy przemycali motolotnią 0 1

Motolotni używali do przemytu towarów członkowie grupy przestępczej, którą rozbili pogranicznicy. Do gangu należeli Polacy i Ukraińcy

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii 0 0

Bartosz Boncik z Orląt Łuków wywalczył w Austrii Puchar Unii Europejskiej. Reprezentacja Polski nie miała sobie równych

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 1

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!