niedziela, 22 października 2017 r.

Puławy

Budżet obywatelski w Puławach. Bardzo niska frekwencja w głosowaniu przez internet

Dodano: 25 września 2017, 16:17
Autor: rs

W ubiegłym roku, kiedy w internetowym głosowaniu na projekty budżetu obywatelskiego w Puławach wzięło udział tylko ponad 4 procent uprawnionych, wydawało się, że w przyszłości może być już tylko lepiej. W tym roku frekwencja okazała się jeszcze niższa.

Puławscy urzędnicy poinformowali, że w trakcie ostatniego głosowania w ramach BO, głosy przez internet oddało niecałe 3 procent uprawnionych. Biorąc pod uwagę fakt, że tych ostatnich w całym mieście jest około 40 tys., łatwo policzyć, że liczba głosujących wyniosła niewiele ponad tysiąc. A to znacznie mniej, niż w roku ubiegłym, kiedy przez internet na wybrane projektu obywatelskie zagłosowało prawie 1,7 tysiąca uprawnionych.

Nie wiadomo dlaczego mieszkańcy miasta tak niechętnie biorą udział w decydowaniu o tym, jakie pomysły otrzymają dofinansowanie. Dzieje się tak mimo kampanii informacyjnej, wykorzystaniu m.in. miejskiego portalu internetowego, czy aktywności osób zgłaszających projekty.

Urzędnicy liczą teraz na to, że frekwencję poprawią osóby głosujące w sposób tradycyjny, za pomocą kart wrzucanych do urn. Szansa na to jest większa, niż przed rokiem, bo puławianie do lokali będą mieć znacznie bliżej. Zamiast w ratuszu, swoje głosy będą mogli oddać we własnym rejonie. Głosowanie odbędzie się w niedzielę, 1 października. Lokale będą otwarte w godz. 10:00-18:00. Od wyniku głosowania będzie zależał sposób, w jaki rozdysponowanych zostanie ponad 2 mln złotych.

Tu można głosować 1 października:

Rejon IA – Biblioteka Miejska – Filia nr 4 – ul. Włostowicka 36

Rejon IB – Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza – ul. Legionu Puławskiego 8

Rejon II – Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza – ul. 6 Sierpnia 30

Rejon III – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Polskich Lotników – ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 4

Rejon IV – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej
– ul. Kaniowczyków 32

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 października 2017 o 07:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DLACZGO ROBI SIĘ WIELKĄ AKCJĘ ABY GŁOSOWAĆ O WYDANIU 2 MLN ZŁ. A NIE GŁOSUJE SIĘ NAD WYDANIEM NP 40 MLN ZŁ.
Rozwiń
Gość
Gość (26 września 2017 o 18:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pisowska władza tak zmieniła regulamin BO, że skatepark nie ma szans. Władza nie chce go bo to tylko kłopot - urządzenia będą musiały być remontowane, bezpieczne dla dzieci, same problemy.
Rozwiń
Gość
Gość (26 września 2017 o 17:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
....po co głosować - żeby im frekwencję poprawić??wariata ze mnie robić nie beda. Niech sobie urzedasy głosują na swoj BO. I tak później robią co chcą...pokazali już nie raz.....
Rozwiń
Gość
Gość (26 września 2017 o 17:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakoś w innych miastach BO się rozwija coraz więcej ludzi bierze w nim udział a u nas? Gdyby prawdziwi mieszkańcy pisali te projekty to i frekwencja byłaby większa - nawet nie wiadomo kto je zgłasza - chyba urzedasy. Słaba organizacja i informacja a potem i tak sami podejmują decyzje. To po co głosować. Wariata że mnie nie będą robić - po to żeby im frekwencję poprawić!!!
Rozwiń
Gość
Gość (26 września 2017 o 17:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dajcie dzieciakom ten cholerny skatepark. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć gdzie znajduje się ta pozycja? Czy ten temat nie był wystarczająco często poruszany, czy nie dostał wystarczającego przyzwolenia społecznego? Dla kogo tak dbacie o to miasteczko? Puławy dogorywają i umrą razem z ostatnimi seniorami. Za kilka, może kilkanaście lat te wszystkie pięknie wyglądające dziś inwestycje zostaną zdemolowane przez nastolatków, którzy już teraz jako dzieci, są pozostawiani sami sobie. Jedyną alternatywą od ciasnego pokoju w bloku dzielonego z rodzeństwem są dla nich nocne spacery i posiadówy. Osiedlowe siłownie są lepsze niż trzepak ale mało kto traktuje na poważnie ich zastosowanie. Dajcie im możliwość fizycznego rozładowania się, poczucia, że coś robią, stają się lepsi, niech mają co robić po szkole z rówieśnikami. Pociesza mnie fakt, że pojawiają się propozycje rozwoju artystycznego dziec typu uniwersytet muzyczny 4 pory roku, kuźnia talentów czy plenerowe koncert, jednak na takie rzeczy pieniądze powinny znajdywać się zawsze. Żenujące są natomiast pomysły postawienia płatnych toalet na skwerku z których nikt nie będzie korzystał.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!