piątek, 19 stycznia 2018 r.

Puławy

Budżet obywatelski w Puławach. Głosowanie przez internet do końca niedzieli

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 września 2014, 17:52

Jeszcze do końca niedzieli mieszkańcy mogą decydować za pośrednictwem internetu o wyborze projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego. Głosowanie tradycyjne 17-21 września.

Do głosowania zatwierdzonych zostało 36 pomysłów na inwestycje lokalne i ogólnomiejskie. Do drugiej edycji budżetu obywatelskiego wprowadzono kilka zasadniczych zmian w porównaniu do zeszłorocznego przedsięwzięcia. Przede wszystkim zwiększyła się pula finansowa na obywatelskie inwestycje - z 1 mln zł w poprzednim roku, do 1,7 mln zł w obecnej edycji. Ponadto wyodrębniono dwie grupy zadań - ogólnomiejskich i lokalnych. Wprowadzono też możliwość głosowania za pośrednictwem internetu.

Do Urzędu Miasta wpłynęło w sumie 91 projektów - 46 lokalnych i 45 ogólnomiejskich. 36 spośród nich zostało zatwierdzonych do decydującego głosowania. - Jest to porównywalna ilość w stosunku do poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego, również podobna liczba przeszła wówczas do głosowania. Wtedy były to jednak tylko projekty lokalne, teraz ich ilość zmniejszyła się na rzecz ogólnomiejskich - tłumaczy radna Teresa Gutowska.

Rozpoczęcie głosowania nad projektami zgłoszonymi do drugiej edycji budżetu obywatelskiego poprzedziła seria spotkań informacyjnych, organizowanych przez Urząd Miasta.

- Spotkania były na podobnym poziomie, jak w pierwszej edycji. Przywykliśmy do tego, że mieszkańcom trudno się na nie wybrać, co jednak nie oznacza, iż nie mają wiedzy na temat budżetu obywatelskiego. W spotkaniach uczestniczyli głównie projektodawcy, którzy mieli okazję przedstawić swoje projekty, lobbować je i zachęcać do głosowania - mówi Teresa Gutowska. - Nie było pytań o projekty, które zostały odrzucone. Uczestnicy byli raczej skupieni na zadaniach zatwierdzonych. Oprócz samych projektodawców do głosowania zachęcały grupy lobbujące, np. pracownicy SPZOZ, którym zależało na tym, aby ich projekt modernizacji oddziału noworodkowego miał możliwość zdobycia jak największej liczby głosów - dodaje radna.

Budżet obywatelski w Puławach - instrukcja obsługi

Głosowanie internetowe, które rozpoczęło się w środę o północy, potrwa do końca niedzieli • Swojego wyboru, za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta, mogą dokonać wszyscy mieszkańcy Puław, którzy skończyli 16 lat • Każdy może zagłosować maksymalnie na 3 projekty lokalne i 3 ogólnomiejskie.

Tradycyjne głosowanie odbędzie się między 17 a 21 września, w godz. 9-13 oraz 15-18 w Urzędzie Miasta Puławy.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!