sobota, 17 marca 2018 r.

Puławy

Budżet obywatelski w Puławach. Ktoś mógł głosować za innych. Umorzą śledztwo?


Wszystko wskazuje na to, że postępowanie dotyczące nieprawidłowości przy głosowaniu internetowym na projekty budżetu obywatelskiego w Puławach zostanie umorzone. Brakuje osób, które złożyłyby wniosek o ściganie.

Po tym jak kilkoro mieszkańców Puław odkryło, że nie może wziąć udział w głosowaniu internetowym na budżet obywatelski okazało się, że ktoś podszył się pod nich, wykorzystując ich dane osobowe.

Prezydent Janusz Grobel skierował sprawę do prokuratury, a ta prowadzenie dalszych czynności zleciła policji. W międzyczasie władze miasta przesunęły o miesiąc termin publikacji wyników głosowania, co wiąże się także ze wskazaniem zwycięskich projektów. W tym czasie sprawa miała zostać wyjaśniona przez funkcjonariuszy. Niestety, ci mają związane ręce.

– Przesłuchaliśmy w tej sprawie kilka osób, które zgłaszały, że nie mogą oddać głosu na projekty budżetu obywatelskiego drogą elektroniczną. Żebyśmy mogli rozpocząć ściganie podejrzanych, musimy posiadać wniosek od pokrzywdzonego. Żadna z przesłuchiwanych przez nas osób nie zdecydowała się go złożyć – mówi kom. Marcin Koper, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Bez takiego wniosku policjanci nie mają uprawnień do podejmowania dalszych kroków w celu wyjaśnienia sprawy. Bazują na artykule kodeksu karnego dotyczącego podszywania się lub wykorzystywania danych innych osób w celu wyrządzania im szkody majątkowej lub osobistej. – Cały czas poszukujemy osób pokrzywdzonych – dodaje Marcin Koper.

Jeśli w najbliższym czasie puławska policja nie zarejestruje żadnego wniosku o ściganie, postępowanie na wniosek prokuratury może zostać umorzone. Co stanie się z „podejrzanymi” głosami? Komisja wyborcza bazując na danych systemu informatycznego może wygenerować wszystkie głosy oddane z jednego numeru IP i je odrzucić. Może także wnioskować o powtórzenie głosowania internetowego. Może również zachować się tak, jakby nic się nie stało, podać oficjalne wyniki głosowania. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie prezydent.

Czytaj więcej o: Lublin budżet obywatelski Puławy
Gość
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 października 2015 o 11:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
glosujemy na Anne Nizioł ,podobno załatwi pracę każdemu ,warto na nią postawić ,a w drogownictwie pracy jest dużo,i jest przykładem do naśladowania
Rozwiń
Gość
Gość (25 października 2015 o 20:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego wniosek prezydenta nie może być podstawą do ścigania? Przecież to urząd poza osobami których dane wykorzystano jest pokrzywdzony. Coś tu śmierdzi.
Rozwiń
Gość
Gość (23 października 2015 o 22:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ALE TRZEBA BĘDZIE ZACZĄĆ NOWE :))) Piotr Wawrzynowicz mówi: “ "Dwie niezależne forpoczty badały Włodka, czy on nie spęka przy podejmowaniu decyzji. Posłałem Stasiu Gawłowskiego, to jest sekretarz w Ministerstwie Ochrony Środowiska i Kaziu Plocke, sekretarz w Ministerstwie Rolnictwa, to jest jego kumpel. No i tam przy wódeczce gdzieś, chodzili go pytali, ale czy ten Włodek, który jest jebany w Platformie, nie spęka, żeby Jankowi sprzedać Ciech. I powiedział, że absolutnie nie spęka, że to jest w ogóle transakcja taka jak powinna być. Nic takiego się nie dzieje". [...] czas na zmiany ;-)
Rozwiń
Gość
Gość (23 października 2015 o 21:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie głosujemy na Szulowskiego !!! facet trzyma się spódnicy "Szefowej" jak dzieciak, brak słów !!!
Rozwiń
Gość
Gość (23 października 2015 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie jestem pokrzywdzony, ale wniosek mogę złożyć:)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!