poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

Budżet obywatelski w Puławach. Mieszkańcy podzielą więcej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 maja 2014, 18:25

Rośnie kwota przeznaczona na budżet obywatelski w Puławach. W tym roku do podziału będzie już 1,7 mln zł. Co jeszcze się zmienia?

W środę w Domu Chemika mieszkańcy Puław mogli się zapoznać z zasadami drugiej edycji budżetu obywatelskiego. Główne zmiany to wprowadzenie głosowania przez internet, na ogólnomiejskie projekty, czy przebieg poszczególnych okręgów głosowania. Zwiększy się również kwota, która zostanie przeznaczona na propozycje mieszkańców. Ostatecznie wyniesie ona 1,7 mln zł. 500 tys. zł zostanie wydanych na zwycięski, ogólnomiejski projekt, a po 300 tys. zł na inwestycje w poszczególnych rejonach. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku mieszkańcy mieli do dyspozycji w ramach budżetu obywatelskiego 1 mln zł, a na jeden projekt maksymalnie 250 tys. zł.

- Bardzo cieszymy się z frekwencji, bo przed rokiem w podobnym spotkaniu informacyjnym uczestniczyło około 50 miesz-kańców. Tym razem pojawiło się nieco więcej zainteresowanych i widać, że są postępy. Ludzie wiedzą po prostu, że ich pomysły zostaną zrealizowane i warto się w to zaangażować - mówi Konrad Niklewicz, współpracownik Instytutu Obywatelskiego i jeden z inicjatorów wprowadzenia budżetu obywatelskiego w Puławach.

Podczas spotkania wystąpili: prezydent Janusz Grobel i przewodnicząca komisji ds. budżetu obywatelskiego Teresa Gutowska. Prezydent podsumował poprzednią edycję programu i poinformował, że wszystkie zwycięskie projekty mają być zrealizowane jeszcze w tym roku. Chodzi o pracownię internetową w SP nr 11, siłownię na powietrzu w puławskim porcie Marina, remont przychodni onkologicznej, pracownię internetową ZSO nr 1 oraz zagospodarowanie ciągu pieszo-jezdnego na pobrzeżu Wisły.

- Nie było zbyt wielu pytań ze strony mieszkańców, bo wszystko zostało wyjaśnione bardzo dokładnie. Pojawiła się jednak ciekawa sprawa, odnośnie tylko jednego punktu do głosowania metodą tradycyjną. Padło pytanie, dlaczego nie zostaną utworzone cztery. Chodzi po prostu o pieniądze, bo lepiej przeznaczyć więcej środków na inwestycje, a nie wydawać je na cztery okręgowe komisje wyborcze - wyjaśnia Konrad Niklewicz.

Niklewicz podkreśla, że mieszkańcy Puław mogą być dumni z budżetu obywatelskiego. - Można powiedzieć, że Puławy nie tylko wprowadziły go jako pierwsze w województwie lubelskim, ale dodatkowo zrobiły to z sukcesem. Myślę, że za 10 lat mieszkańcy nie będą w stanie sobie wyobrazić, że kiedyś nie mieli takiej możliwości.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!