poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Puławy

Budżet obywatelski w Puławach. Są wyniki głosowania mieszkańców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 września 2014, 17:40

Znamy już wyniki głosowania na budżet obywatelski w Puławach. Mieszkańcy sypnęli groszem m.in. na projekty związane ze szpitalem i miejskimi szkołami.

Głosowanie zakończyło się w niedzielę o północy, a w poniedziałek komisja wyborcza ogłosiła wyniki. Najwięcej głosów wśród projektów ogólnomiejskich zdobyła modernizacja oddziału noworodkowego w puławskim SPZOZ. Na ten pomysł zagłosowało 1709 mieszkańców. Remont ma kosztować pół miliona złotych, dlatego żaden inny projekt znajdujący się w grupie ogólnomiejskich, najprawdopodobniej nie zdobędzie funduszy.

Kolejna inwestycja związana ze szpitalem wygrała głosowanie na projekty lokalne. Remont przychodni przy ul. Kilińskiego zwyciężył w rejonie I (1097 głosów). Najwięcej głosów w dwóch kolejnych rejonach zdobyły zaś zakupy mobilnych pracowni komputerowych dla Szkoły Podstawowej nr 10 i Gimnazjum nr 1 (rejon II, 381 głosów) oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 (rejon III, 651 głosów).

W trzech pierwszych rejonach projekty zwycięskie zostały wycenione na maksymalną sumę 300 tys. zł. Zatem żaden inny nie załapie się do podziału miejskich funduszy. Inaczej jest w rejonie IV, gdzie najprawdopodobniej zrealizowane będą dwie propozycje. Najwięcej głosów zdobyła budowa placu rekreacyjno-sportowego u zbiegu ul. Sienkiewicza i Kochanowskiego (120 tys. zł, zdobył 357 głosów). Pieniędzy wystarczy także na modernizację chodnika między ul. Kaniowczyków, a al. Partyzantów (160 tys. zł, zdobył 236 głosów).

Mieszkańcy Puław głosowali w tym roku na budżet obywatelski tradycyjnie i przez internet. To ostatnie głosowanie trzeba było powtarzać, bo na jaw wyszły nieprawidłowości związane z masowym wykorzystywaniem numerów PESEL. - Wtedy informatycy z urzędu odnotowali aż ponad tysiąc głosowań z jednego adresu IP. Za drugim razem nie było już takich przypadków - informuje radna Halina Jarząbek, przewodnicząca komisji wyborczej ds. budżetu obywatelskiego. - Ale jeśli ktoś nadal czuje się poszkodowany, to może to zgłosić - dodaje.

Ostateczną decyzję o tym, które projekty będą zrealizowane podejmie teraz miejska komisja ds. budżetu obywatelskiego. Zwycięskie pomysły trafią do przyszłorocznego budżetu miasta.

Wyniki głosowania:

Projekty ogólnomiejskie:

1. Modernizacja oddziału noworodkowego wraz z poradnią rozwoju noworodka i problemów laktacyjnych w SPZOZ Puławy w ramach "Projektu optymalizacji opieki nad matką i dzieckiem - rodzić po ludzku w Puławach” - 1709
2. Zakup karetki reanimacyjnej dla potrzeb SPZOZ - 1413
3. Remont ścieżki rowerowej od ul. Prusa do ul. Długiej - 1170
4. Odkomarzanie miasta Puławy - 1075
5. Naturalne wspomaganie zwalczania komarów i meszek w mieście - 775

Projekty lokalne:

Rejon I
1. Remont i modernizacja Przychodni Rejonowej nr 3 przy ul. Kilińskiego - 1097
2. Skwer wypoczynkowy na os. Niwa - 689
3. Wymiana płytek podłogowych PCV w SP nr 11 - 539

Rejon II
1. Cyfrowa szkoła z mobilną pracownią komputerową w SP 10 i PG 1 - 381
2. Siłownia na powietrzu na bulwarze nadwiślańskim - 254
3. Zewnętrzny stół do tenisa stołowego na os. Wólka Profecka - 61

Rejon III
1. Cyfrowa szkoła i mobilna pracownia komputerowe w ZSO nr 2 - 651
2. Remont Przychodni Rejonowej nr 2 przy ul. Skłodowskiej - 482
3. Cyfrowa szkoła w SP 6 - 455

Rejon IV
1. Plac rekreacyjno sportowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych z monitoringiem oraz policyjnym patrolem rowerowym - ul. Sienkiewicza / Kochanowskiego - 357
2. Modernizacja łącznika spacerowego między Kaniowczyków i Partyzantów - 236 głosów

3. wielopokoleniowa siłownia zewnętrzna (działka położona pomiędzy nieruchomościami przy ul. Norwida 12,14,16 oraz przy ul. Sieroszewskiego 3) - 235
  Edytuj ten wpis
Gość
Świeży ojciec
miłośnik rowerów
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 października 2014 o 16:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Remont przychodni przy ulicy Kilińskiego niewątpliwie przyda się przy prywatyzacji tejże przychodni przez Panią wicedyrektor SPZOZ Puławy, która jest m.in. lekarzem rodzinnym. Odpadają spore koszty.

Rozwiń
Świeży ojciec
Świeży ojciec (1 października 2014 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Remont oddziału noworodkowego ok, ale proponuję wymianę do tego połowy personelu z ordynator włącznie. Wiem o czym mówię, żona miała nieprzyjemność na tym oddziale 2 tygodnie przebywać i czuła się tam jak intruz, który zadaje za dużo pytań. Mimo zapewnień, szczepienia na gruźlicę nie zrobiono, ale przy wypisie napisali że zrobili, USG tak samo, mieli zrobić ale nie zdążyli? Prawie każde dziecko urodzone z zapaleniem płuc? Horror, remont nie zmieni mentalności ludzi tam pracujących.

Rozwiń
miłośnik rowerów
miłośnik rowerów (30 września 2014 o 15:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze,że w końcu ktoś pomyślał o ścieżce rowerowej przez las.Tylu cyklistów jeździ tędy ale trzeba uważać ,żeby koziołka nie wywinąć na garbach,dołkach .
Rozwiń
widać gołym okiem
widać gołym okiem (30 września 2014 o 15:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Modernizacja oddziału noworodkowego - SUPER! GRATULACJE!

Jeszcze tylko, żeby Polacy mieli warunki do powiększania rodzin.

Dzieci jak na lekarstwo i po co kasę wydawać?

Rozwiń
Abc
Abc (30 września 2014 o 14:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Modernizacja oddziału noworodkowego - SUPER! GRATULACJE!

Jeszcze tylko, żeby Polacy mieli warunki do powiększania rodzin.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!