poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Puławy

Budżet obywatelski w Puławach się zmieni. Głosowanie bez podziału na rejony?

Dodano: 14 marca 2017, 15:36
Autor: rs

Urzędnicy pracują nad ulepszeniem zasad budżetu partycypacyjnego. Jest ankieta, w której pytają m.in. o pomysły na promocję tej formy konsultacji, czy szczegóły dotyczące regulaminu. Pod uwagę brana jest nawet rezygnacja z podziału miasta na rejony.

Urząd Miasta Puławy
Urząd Miasta Puławy

– Zależy nam na tym, żeby piąta edycja BO w jak największym stopniu spełniała oczekiwania puławian. Dlatego Wydział Komunikacji Społecznej przygotował ankietę, która pozwoli określić kierunek ewentualnych zmian w procedurach budżetu. Jej wyniki zostaną przekazane komisji, która opracuje regulamin BO 2018 – mówi Paweł Wójcik z Urzędu Miasta Puławy.

Urzędnicy pytają mieszkańców o pomysły m.in. na promocję budżetu partycypacyjnego oraz opinię na temat konkretnych, obowiązujących w poprzednich edycjach, zasad. Chodzi m.in. o to, jaki powinien być kształt rejonów oraz, czy dobrym pomysłem byłaby całkowita rezygnacja z rejonizacji. Wypowiedzieć można się także na temat tego, czy to dobrze, że w sytuacji zgłoszenia projektów, które nie wyczerpały puli na dany rejon, automatycznie kierowane są one do wykonania (bez głosowania). Tak zdarzyło się ostatnio, przez co miasto wydało środki na projekty, które teoretycznie mogły mieć znikome poparcie.

Ankieta

Badanie ankietowe będzie trwać do przyszłego poniedziałku. Można ją znaleźć w internecie na stronie pulawy.eu

Budżet

Podczas ostatniej edycji BO w Puławach złożono 123 projekty, z których połowa trafiła pod głosowanie. Po głosowaniach pieniądze trafiły m.in. na nowe ścieżki rowerowe, parkingi, wiaty przystankowe, czy nowe dystrubutory wody pitnej. Trwające właśnie płoszenie ptaków ze Skweru Niepodległości to także efekt tej obywatelskiej inicjatywy.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 czerwca 2017 o 16:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chyba nie do końca te oczekiwania są spełniane,ale co tam nie ważne są pozory ważne że jest jak jest.
Rozwiń
Gość
Gość (15 marca 2017 o 10:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mamy wypełniać ankietę a groblowi ludzie i tak wymyślać będą w nieskończoność coraz to nowe ''udogodnienia''
Rozwiń
Gość
Gość (15 marca 2017 o 07:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie zamiast pisać tutaj swoje gorzkie żale to wypełnijcie ankietę i tam wyraźcie swoją opinię jeśli Wam zależy na tym żeby było lepiej, chyba,że jesteście tu żeby tylko ponarzekać
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2017 o 22:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszelkie takie ''reformatorskie'' pomysły i propozycje zmian sa najczęściej propozycjami urzędników zatrudnianych i kierowanych przez Janusza Grobla. Dopiero potem zatwierdza je (b. rzadko nie) rada miasta.
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2017 o 22:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A propozycje zmian idą do rady miasta czy od urzędników miejskich ? Urzędnicy swe propozycje wysuwają od tak z beretu czy po konsultacjach, monologach w zespole prezydenckim i innych spotkaniach z panem Januszem?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!