Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 listopada 2015 r.
21:55

Budżet obywatelski w Puławach. W poniedziałek wyniki głosowania

Autor: Zdjęcie autora rs
0 11 A A

We wtorek puławska policja umorzyła śledztwo w sprawie nieprawidłowości związanych z głosowaniem na projekty budżetu obywatelskiego. Które inwestycje otrzymają pieniądze mamy dowiedzieć się już niebawem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Śledztwo zostało umorzone z powodu braku wniosku o ściganie – wyjaśnia kom. Marcin Koper, oficer prasowy KPP w Puławach.

Prezydent Janusz Grobel zdecydował, że termin podania do publicznej wiadomości wyników głosowania na projekty przyszłorocznego budżetu obywatelskiego został przesunięty do 23 listopada, czyli najbliższego poniedziałku. Do podziału czeka 2 mln złotych.

Na razie nie wiadomo, czy uwzględnione zostaną głosy oddane przez osoby, które wykorzystując dostęp do bazy danych osobowych, podszyły się pod grupę mieszkańców miasta. Żadna z osób poszkodowanych nie złożyła formalnego wniosku o ściganie odpowiedzialnych za ten proceder. Nie dowiemy się zatem ani tego kto był sprawcą oszustwa, ani tego ile głosów zostało oddanych bez wiedzy posiadaczy wykorzystanych numerów PESEL. Decyzja o tym, jak zostanie rozwiązany tego problem, leży teraz w gestii komisji wyborczej oraz prezydenta.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 17:18
Czy są jakieś przecieki, co radni chcą udupić?
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 12:30
http://www.um.pulawy.pl/artykul/6506_5893.html
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 20:58
Komunikat jest na stronie UM. Może coś redaktor napisze.
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 20:07
Czy komisja d.s.BO tak zadecydowała,że wyniki będą ogłoszone 7 grudnia?
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 19:58
Termin ogłoszenia wyników przesunięty na 7 grudnia. Mikołaj dla niektórych będzie hojny.
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 19:53
To jakie projekty wygrały? Poniedziałek już minął.
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 14:29

Myślisz, że taka sytuacja pasuje Groblowi? Niedawno z nim rozmawiałem, to wcale nie był zadowolony z tej sytuacji, a z tego co się dowiedziałem w UM to w przyszłorocznym BO nie będzie instytucji typu szkoły, szpitale, przychodnie itp. Wykluczanie z budżetu czy powtarzaniem głosowania to się chyba zajmuje rada miasta, a nie prezydent miasta. Pozdrawiam!

Czyli sugerujesz że nie prezydent nie chce wyrzucić nieuczciwie oddanych głosów na przychodnie/szpital bo już nie będą miały szansy. To jest jak nazwa wskazuje budżet obywatelski a nie budżet przestępczy czy projektów popieranych przez włodarzy. No ale teraz to chyba właśnie takie standardy będą obowiązywały.

Czyli sugerujesz że nie prezydent nie chce wyrzucić nieuczciwie oddanych głosów na przychodnie/szpital bo już nie będą miały szansy. To jest jak nazwa wskazuje budżet obywatelski a nie budżet przestępczy czy projektów popieranych przez włodarzy. No ale teraz to chyba właśnie takie standardy będą obowiązywały.

rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 12:31
Jak to nie było wniosku o ściganie????
Avatar
Jakub Ołjejor / 24 listopada 2015 o 12:27

Dla wielu jest jasne.Powinni powtorzyc glosowanie elektroniczne. A jak nie potrafili uszczelnic systemu to teraz maja nauczke. Bo cokolwiek zdecyduja beda niezadowoleni pulawianie. Niewazne ze nikt formalnie nie zlozyl wniosku ale przychodzili ludzie do urzedu wiec powinni zrobic tak jak w zeszlym roku powtorzyc glosowanie.

Tu nie ma problemu ze szczelnością systemu, tylko z uczciwością pracowników instytucji posiadającej dane osobowe.

Prezydent Grobel bez policji i prokuratury powinien ponowić głosowanie. Konsekwencje powinien ponieść również pracownik posiadający dostęp do komputera, z którego oddano głosy, tak samo projekt, który budzi podejrzenie co do legalności oddanych głosów powinien zostać wykluczony z budżetu. Brak reakcji władz na to jest tylko potwierdzeniem że w Puławach, dzieje się to co pasuje Groblowi i radnym, wybranym w końcu przez nas mieszkańców, a nie nas wyborców.

Myślisz, że taka sytuacja pasuje Groblowi? Niedawno z nim rozmawiałem, to wcale nie był zadowolony z tej sytuacji, a z tego co się dowiedziałem w UM to w przyszłorocznym BO nie będzie instytucji typu szkoły, szpitale, przychodnie itp. Wykluczanie z budżetu czy powtarzaniem głosowania to się chyba zajmuje rada miasta, a nie prezydent miasta. Pozdrawiam!

Myślisz, że taka sytuacja pasuje Groblowi? Niedawno z nim rozmawiałem, to wcale nie był zadowolony z tej sytuacji, a z tego co się dowiedziałem w UM to w przyszłorocznym BO nie będzie instytucji typu szkoły, szpitale, przychodnie itp. Wykluczanie z budżetu czy powtarzaniem głosowania to się chyba zajmuje rada miasta, a nie prezydent miasta. Pozdrawiam!

rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 14:56
Prezydent Grobel bez policji i prokuratury powinien ponowić głosowanie. Konsekwencje powinien ponieść również pracownik posiadający dostęp do komputera, z którego oddano głosy, tak samo projekt, który budzi podejrzenie co do legalności oddanych głosów powinien zostać wykluczony z budżetu. Brak reakcji władz na to jest tylko potwierdzeniem że w Puławach, dzieje się to co pasuje Groblowi i radnym, wybranym w końcu przez nas mieszkańców, a nie nas wyborców.
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 17:18
Czy są jakieś przecieki, co radni chcą udupić?
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 12:30
http://www.um.pulawy.pl/artykul/6506_5893.html
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 20:58
Komunikat jest na stronie UM. Może coś redaktor napisze.
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 20:07
Czy komisja d.s.BO tak zadecydowała,że wyniki będą ogłoszone 7 grudnia?
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 19:58
Termin ogłoszenia wyników przesunięty na 7 grudnia. Mikołaj dla niektórych będzie hojny.
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 19:53
To jakie projekty wygrały? Poniedziałek już minął.
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 14:29

Myślisz, że taka sytuacja pasuje Groblowi? Niedawno z nim rozmawiałem, to wcale nie był zadowolony z tej sytuacji, a z tego co się dowiedziałem w UM to w przyszłorocznym BO nie będzie instytucji typu szkoły, szpitale, przychodnie itp. Wykluczanie z budżetu czy powtarzaniem głosowania to się chyba zajmuje rada miasta, a nie prezydent miasta. Pozdrawiam!

Czyli sugerujesz że nie prezydent nie chce wyrzucić nieuczciwie oddanych głosów na przychodnie/szpital bo już nie będą miały szansy. To jest jak nazwa wskazuje budżet obywatelski a nie budżet przestępczy czy projektów popieranych przez włodarzy. No ale teraz to chyba właśnie takie standardy będą obowiązywały.

Czyli sugerujesz że nie prezydent nie chce wyrzucić nieuczciwie oddanych głosów na przychodnie/szpital bo już nie będą miały szansy. To jest jak nazwa wskazuje budżet obywatelski a nie budżet przestępczy czy projektów popieranych przez włodarzy. No ale teraz to chyba właśnie takie standardy będą obowiązywały.

rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 12:31
Jak to nie było wniosku o ściganie????
Avatar
Jakub Ołjejor / 24 listopada 2015 o 12:27

Dla wielu jest jasne.Powinni powtorzyc glosowanie elektroniczne. A jak nie potrafili uszczelnic systemu to teraz maja nauczke. Bo cokolwiek zdecyduja beda niezadowoleni pulawianie. Niewazne ze nikt formalnie nie zlozyl wniosku ale przychodzili ludzie do urzedu wiec powinni zrobic tak jak w zeszlym roku powtorzyc glosowanie.

Tu nie ma problemu ze szczelnością systemu, tylko z uczciwością pracowników instytucji posiadającej dane osobowe.

Prezydent Grobel bez policji i prokuratury powinien ponowić głosowanie. Konsekwencje powinien ponieść również pracownik posiadający dostęp do komputera, z którego oddano głosy, tak samo projekt, który budzi podejrzenie co do legalności oddanych głosów powinien zostać wykluczony z budżetu. Brak reakcji władz na to jest tylko potwierdzeniem że w Puławach, dzieje się to co pasuje Groblowi i radnym, wybranym w końcu przez nas mieszkańców, a nie nas wyborców.

Myślisz, że taka sytuacja pasuje Groblowi? Niedawno z nim rozmawiałem, to wcale nie był zadowolony z tej sytuacji, a z tego co się dowiedziałem w UM to w przyszłorocznym BO nie będzie instytucji typu szkoły, szpitale, przychodnie itp. Wykluczanie z budżetu czy powtarzaniem głosowania to się chyba zajmuje rada miasta, a nie prezydent miasta. Pozdrawiam!

Myślisz, że taka sytuacja pasuje Groblowi? Niedawno z nim rozmawiałem, to wcale nie był zadowolony z tej sytuacji, a z tego co się dowiedziałem w UM to w przyszłorocznym BO nie będzie instytucji typu szkoły, szpitale, przychodnie itp. Wykluczanie z budżetu czy powtarzaniem głosowania to się chyba zajmuje rada miasta, a nie prezydent miasta. Pozdrawiam!

rozwiń
Avatar
Gość / 22 listopada 2015 o 14:56
Prezydent Grobel bez policji i prokuratury powinien ponowić głosowanie. Konsekwencje powinien ponieść również pracownik posiadający dostęp do komputera, z którego oddano głosy, tak samo projekt, który budzi podejrzenie co do legalności oddanych głosów powinien zostać wykluczony z budżetu. Brak reakcji władz na to jest tylko potwierdzeniem że w Puławach, dzieje się to co pasuje Groblowi i radnym, wybranym w końcu przez nas mieszkańców, a nie nas wyborców.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia] 19 7

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 24 37

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 37 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą