niedziela, 25 marca 2018 r.

Puławy

Budżet Puław na 2014 rok. Więcej zarobią, niż wydadzą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 grudnia 2013, 18:14

 (Archiwum)
(Archiwum)

Radni uchwalili budżet miasta na 2014 rok. Projekt budżetu Puław na kolejne 12 miesięcy zakłada dochody w wysokości nieco ponad 195 mln zł. Planowane wydatki mają z kolei wynieść 189 mln.

Przy okazji debaty prezydent Puław Janusz Grobel przedstawił wszystkie najważniejsze dane liczbowe. Przekonywał, że budżet ma charakter przygotowawczy do nowej perspektywy unijnej.

Szesnastu radnych było za, siedmiu wstrzymało się od głosu. Waldemar Kowalczyk z SLD przyznał, że projekt budżetu jest bardzo zrównoważony. Za był także Sławomir Seredyn (PO). – W uchwalaniu budżetu uczestniczyłem już po raz ósmy. Po raz pierwszy nie jest on deficytowy. Mówiąc najprościej zarobimy więcej, niż wydamy. Nadwyżkę w wysokości około 6 mln zł będzie można przeznaczyć na kolejne inwestycje – mówi radny Seredyn.

Na sesji radni zdecydowali się też na udzielenie 70 tys. zł dotacji na roboty budowlane na Cmentarzu Włostowickim,. Wyremontowane mają zostać cmentarne alejki. Przyjęto również uchwałę w sprawie dofinansowania remontu Poradni Onkologicznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Duże kontrowersje od dłuższego czasu wzbudza projekt uchwały określającej zasady korzystania z obiektów i urządzeń sportowo-rekreacyjnych MOSiR przez miejscowe kluby: Wisłę Puławy i Azoty Puławy. Chodzi m.in. o to, że oba kluby miałyby płacić za korzystanie ze stadionu, czy hali także w przypadku organizacji meczów sparingowych, czy turniejów towarzyskich. O zdjęcie tej uchwały z porządku obrad prosił Sławomir Seredyn. Inni radni go poparli.

– Obowiązująca uchwała mówi, że jeżeli organizowane przez kluby spotkania nie są biletowane, to nie ponoszą opłat za korzystanie z hali czy stadionu. Nowa miałaby to zmienić. Uważam, że to złe rozwiązanie, bo miasto powinno wspierać sport seniorski. On ma być magnesem dla młodzieży – tłumaczy radny Seredyn. I dodaje: Miasto szczególnie na tym się nie wzbogaci, a dla klubów nie stać na nowe wydatki rzędu 100 tys. zł.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!