czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Budżet Puław przyjęty. Mało pieniędzy na inwestycje

Dodano: 1 stycznia 2016, 16:10

(fot. Archiwum)
(fot. Archiwum)

Dochody miasta w 2016 roku mają wynieść niecałe 188 mln złotych. To jest realna finansowa moc naszego miasta bez dotacji ze środków unijnych.

Puławscy radni we wtorek przyjęli budżet na przyszły rok. Wydatki są w nim niższe od dochodów, a to obniży zadłużenie miasta. Niewiele pieniędzy trafi za to inwestycje. Tą najdroższą będzie przebudowa ul. Norwida, na którą Puławy zrzucają się razem z powiatem, a połowę kosztów pokryje rząd. Władze mają zamiar kontynuować rozbudowę ulic na os. Górna-Kolejowa, a także na os. Niwa. U zbiegu ulic Sienkiewicza i Kochanowskiego ma powstać nowy skwer.

Kontynuowane będą także remonty powiatowych przychodni, za które to zapłaci miasto (700 tys. zł przekazane już powiatowi). Na razie nie ruszy przebudowa Domu Chemika, chociaż dokończenie prac nad jego dokumentacją pochłonie kilkaset tysięcy złotych. Władze Puław mają nadzieję, że w trakcie przyszłego roku uda im się zdobyć dodatkowe pieniądze. Chodzi o ponad milion złotych, które mogą trafić do miejskiego budżetu w ramach tzw. optymalizacji VAT.

Sama dyskusja nad nowym budżetem była dość krótka. Jedynym przeciwnikiem uchwały budżetowej był Paweł Maj, a od głosu wstrzymał się Mieczysław Turski. Radny Maj pierwszy wyjaśnił, że jest przeciw, bo nie zgadza się na finansowanie SP ZOZ z pieniędzy na projekty ogólnomiejskie budżetu obywatelskiego. Pozostali radni starali się wyjaśniać, że jest to budżet na miarę naszych możliwości. – W tym roku nasz budżet składa się ze środków własnych. Na tyle nas po prostu stać – mówiła radna Halina Jarząbek.

W podobnym tonie wypowiadał się prezydent Janusz Grobel, który zwrócił uwagę na ogólną sytuację gmin w naszym kraju. – Dochody gmin rosną wolno, a wydatki niewspółmiernie szybko.

Mam na myśli te obligatoryjne, których zakres rozszerza się. Nasz budżet jest pewnego rodzaju kompromisem, ale gwarantuje realizację zadań na dobrym poziomie – powiedział Grobel.

Gość
unikalny
Gość
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 stycznia 2016 o 20:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

On wyglada jak bezdomny z lasu, lanser jeden. Puławy zeszły by na dziadostwo konkretne. Ps jak mozna zyc za 4000 przez cały rok , czekam na oswiadczenie za 2015rok

Rozwiń
unikalny
unikalny (7 stycznia 2016 o 19:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Maj na prezydenta hahaha wrócilibyśmy do czasów króla Ćwieczka hahaha.  tylko debile zaglosują na niego

Rozwiń
Gość
Gość (4 stycznia 2016 o 23:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
maj prezydentem bez dwóch zdań to jedyna osoba nadajaca się na ten urząd
Rozwiń
klol
klol (2 stycznia 2016 o 23:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Te zwolnienia w spółkach miejskich to też element budżetu?

Rozwiń
groblin
groblin (2 stycznia 2016 o 20:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jam uważam, że radny Maj powinien wystartować w najbliższych wyborach na Prezydenta Puław, Najwyższy czas na zmiany. Tylko Maj się do tego nadaje. A wy jak sądzicie? Czy Maj ma szanse zostać prezydentem? Czy może widzicie kogoś innego? Moim zdaniem to jedyny interesujący kandydat

 Nie jest uwikłany w te partyjno mafijne układziki, mówi co nakazuje mu zdrowy rozsądek a nie co karze partia, koalicja czy grobells. Przede wszystkim myśli i jest odważny, więc nie stanie się posłuszną marionetką. Widocznie nie mają na niego haków więc szantażować tez się nie da (pewnie coś niedługo spreparują). Na razie pozostają donosy, z du..py wyjęte oskarżenia i psucie opinii. W tym celują radni pisu, szczególnie wymieniona poniżej pani radna, która lata po całym mieście i nadaje jak ostatnia plota bajda. Radny dyktafon którego jad i nienawiść do p. Maja są już chorobliwe. Boję sie że prezydentem zostanie jakaś posłuszna i sterowalna miernota. Perły zawsze zdepczą świnie.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!