wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Puławy

Burmistrz ma zawsze rację?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 czerwca 2006, 17:54

Pracownicy i podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej protestują przeciwko zwolnieniu szefowej tej placówki. Tak zadecydował burmistrz.

Warsztaty działają od półtora roku. Od początku kierowała nimi Jolanta Pyra. Pod koniec kwietnia kierowniczka straciła pracę. – Pracownicy i my, rodzice, wystąpiliśmy z pismem do burmistrza o wyjaśnienie tej sprawy, ale władza nas ignoruje. Pani Jola jest wspaniałym człowiekiem, dba o nasze dzieci, otwierając im świat, by mogły zobaczyć to, czego dotąd nie widziały. To wspaniały organizator i wspaniały człowiek, który nie podoba się burmistrzowi, bo przez półtora roku pracy zrobiła więcej dla niepełnosprawnych, niż on przez całą swoją kadencję – pisze w liście do nas rodzic jednego z podopiecznych warsztatów.
Dariusz Cenkiel, burmistrz miasta, tłumaczy zwolnienie kierowniczki brakiem jej współpracy z organem założycielskim, czyli Urzędem Miasta. Teraz o pracę boją się także pozostali pracownicy warsztatów.
– Jesteśmy przerażeni – mówi nam anonimowo jedna z pracownic.
Tym bardziej że na spotkaniu z pracownikami burmistrz powiedział, że decyzja jest nieodwołalna i nie musi się z niej nikomu tłumaczyć.
Jolanta Pyra, zwolniona pani kierownik mówi:
– Powód zwolnienia jest ogólnikowy, nie ma żadnych konkretów. Przyznam się, że współpraca z urzędem od początku układała się niezbyt dobrze. Zawsze były tylko roszczenia, a gorzej z wywiązywaniem się z obowiązków. Na dobre popsuło się od momentu imprezy z okazji rocznicy warsztatów. Przyznawaliśmy naszym sponsorom, osobom które nam pomagają tytuły „Anioła Dobroci”. Pan burmistrz nie dostał tytułu i zaraz potem dostałam naganę, że nie zapewniłam dowozu jednemu z uczestników warsztatów, a to bzdura, bo byłam umówiona z jego rodzicami.
Jolanta Pyra skierowała sprawę do Sądu Pracy. Termin pierwszej rozprawy jeszcze nie został wyznaczony. Urząd Miasta wypowiada się o sprawie ostrożnie:
– Nie chcemy dolewać oliwy do ognia. Po prostu wyczerpała się płaszczyzna współpracy. Burmistrz ma prawo wybierać sobie pracowników. Warsztatom nie grozi likwidacja. Został ogłoszony konkurs na kierownika – mówi Janusz Wereski, sekretarz miasta.
Z burmistrzem nie udało nam się skontaktować. Do sprawy wrócimy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!