wtorek, 20 lutego 2018 r.

Puławy

Były naciski podczas kontroli w Muzeum Nadwiślańskim?

Dodano: 11 czerwca 2015, 21:00

Muzeum Nadwiślańskie
Muzeum Nadwiślańskie

Pracownicy Departamentu Kontroli i Audytu Wewnętrznego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie poskarżyli się marszałkowi na swojego przełożonego. Według nich Jan Strojnowski, zastępca dyrektora tego departamentu, miał wpływać na treść protokołu z kontroli w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym.

– Po tym jak wpłynęła skarga od pracowników, marszałek poprosił dyrektora Strojnowskiego o złożenie wyjaśnień w tej sprawie. Są one w trakcie analizy przez departament organizacyjno-prawny – informuje Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa lubelskiego. – Żadne decyzje personalne na razie nie zapadły.

Jan Strojnowski nie chciał komentować sprawy. – Czekam na decyzję marszałka – ucina.

Kontrola w Muzeum Nadwiślańskim była kompleksowa i dotyczyła m.in. gospodarki finansowej, przestrzegania procedur zamówień publicznych, kwestii kadrowych i organizacyjnych, gospodarowania mieniem. Miała też wyjaśnić sprawę doniesień złożonych przez pracowników.

Szefowa departamentu przyznaje, że kontrolerzy wykryli nieprawidłowości, ale o szczegółach nie chciała rozmawiać. – Nie możemy na razie ujawnić, o jakie nieprawidłowości chodzi, bo jesteśmy na etapie analizowania zastrzeżeń, które złożyła do naszego protokołu dyrektor muzeum – tłumaczy Magdalena Urbaś, dyrektor Departamentu Kontroli i Audytu Wewnętrznego. 

Dodaje, że kontrola była zaplanowana, ale nie z powodu konfliktu części pracowników z dyrekcją, który trwa w muzeum od ponad roku.

Sprawy nie chce również komentować Agnieszka Zadura, dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego. – Złożyłam zastrzeżenia do protokołu i czekam na stanowisko urzędu marszałkowskiego i ostateczny protokół z kontroli – zaznacza Zadura.

Gość
Gość
Gość
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 czerwca 2015 o 00:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A Marszałek grozi kontrolerom a Strojnowski jest ok.
Rozwiń
Gość
Gość (16 czerwca 2015 o 23:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żenujące co się dzieje w Polsce, gospodarce, finansach, służbie zdrowie, kulturze,wszystko wymaga zmiany.
Rozwiń
Gość
Gość (16 czerwca 2015 o 23:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie na to wszystko patrzą - furka gnoju i wywózka już niedługo
Rozwiń
Gość
Gość (13 czerwca 2015 o 00:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Sosnowski Pan nie tylko Strojnowskiego powinien wyrzucić ale i kolegę Grabczuka - te same powiązania z Panią Zadurą ,,,,i z doświadczenia wiem, że jak nie oni to Pan poleci ,,,ktoś musi,,,taki trend Panie w Polityce dzisiaj 330 stron protokołu nie łatwo ukryć,,,,szczególnie ze tam te jak to nazwali NIEPRAWIDŁOWOŚCI to nadają się do prokuratury dlatego zespół kontrolny się przestraszył i nie uległ - swoją drogą BRAWO koledzy!BRAWO
Rozwiń
Gość
Gość (12 czerwca 2015 o 19:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zastanawiam się tylko dlaczego w tym Panstwie nikt nie chce ponosić odpowiedzialności za swoje błędy?Moze czas rozliczenia wreszcie nadszedł?Niech moze Marszałek weźmie przykład z Pani premier....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!