Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

29 czerwca 2014 r.
5:00
Edytuj ten wpis

Były sekretarz gminy wygrał w sądzie. Wraca do pracy i dostanie odszkodowanie

Autor: Zdjęcie autora (kp)
1 6 A A

Piotr Lewandowski zostanie przywrócony na stanowisko sekretarza gminy Janowiec. Tak zdecydował Sąd Pracy w Puławach. Gmina ma mu wypłacić odszkodowanie i pokryć koszty sądowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku Jan Gędek, p.o. wójta gminy Janowiec, odwołał sekretarza i przydzielił mu nowe zadania. - Sekretarz jest z wykształcenia informatykiem, a ostatnio pojawiają się coraz większe problemy z funkcjonowaniem pracowni komputerowych i systemów informatycznych. To była podstawa mojej decyzji - wyjaśniał wówczas Gędek.

Nie ukrywał jednak, że zmiany kadrowe wynikają także z braku zaufania do urzędników z ekipy poprzedniego wójta. - Przewidywane są dalsze zmiany przestarzałej struktury w urzędzie - tłumaczył. - Chodzi też o zaufanie do byłego sekretarza, którego wcześniej nie miałem i w tym krótkim okresie sprawowania mojej funkcji nie zdobyłem. Nie jest przecież tajemnicą, że pan Lewandowski był bardzo zaangażowany w działalność poprzedniego wójta, m.in. w czasie kampanii przedreferendalnej.
Piotr Lewandowski pełnił nadzór nad systemami informatycznymi w urzędzie i podległych mu jednostkach. Podczas jednej z rozpraw w puławskim sądzie wskazywał m.in. na obniżenie pensji, a także utrudniony dojazd do nowego miejsca pracy - Zakładu Gospodarki Komunalnej, która znajduje się ok. 2 km dalej niż urząd gminy.

Sąd w uzasadnieniu orzeczenia stwierdził, że nie było podstaw wypowiedzenia. Po uprawomocnieniu wyroku Piotr Lewandowski wróci do pracy.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dziennikarz śledczy / 29 czerwca 2014 o 20:32

A jaką partie reprezentuje sekretarz?

Od Tuskojebów jest.

Avatar
Jan / 29 czerwca 2014 o 14:42

A jaką partie reprezentuje sekretarz?

Avatar
Gość / 29 czerwca 2014 o 08:03

Gedek musi odejsc. Walczyliscie z Koconiem to teraz placcie razem z Gedki em z wlasne j kieszeni i nie obciazajcie budzetu gminy za kolejna przegrana sp r awe w sadzie tak niekompetentnego "samorzadowca" tylko pogratulowac

A czy Kocon płacił za swoje błędne decyzje??? Było już - uhu - dużo duuużo

Avatar
Gość / 29 czerwca 2014 o 08:02

Jak to gmina wyplaci odszkodowanie i pokryje koszta sadowe????????????????

Przecierz Gmina go nie zwolnila tylko konkretna osoba co to za sąd zasadził taki wyrok.

To wojt ma swój prywatny sąd.

Ale ile spraw przegrała gminna dzięki decyzjom Koconia?

Avatar
karol / 29 czerwca 2014 o 06:54
Gedek musi odejsc. Walczyliscie z Koconiem to teraz placcie razem z Gedki em z wlasne j kieszeni i nie obciazajcie budzetu gminy za kolejna przegrana sp r awe w sadzie tak niekompetentnego "samorzadowca" tylko pogratulowac
Avatar
Gość / 29 czerwca 2014 o 06:48

Jak to gmina wyplaci odszkodowanie i pokryje koszta sadowe????????????????

Przecierz Gmina go nie zwolnila tylko konkretna osoba co to za sąd zasadził taki wyrok.

To wojt ma swój prywatny sąd.

Avatar
Dziennikarz śledczy / 29 czerwca 2014 o 20:32

A jaką partie reprezentuje sekretarz?

Od Tuskojebów jest.

Avatar
Jan / 29 czerwca 2014 o 14:42

A jaką partie reprezentuje sekretarz?

Avatar
Gość / 29 czerwca 2014 o 08:03

Gedek musi odejsc. Walczyliscie z Koconiem to teraz placcie razem z Gedki em z wlasne j kieszeni i nie obciazajcie budzetu gminy za kolejna przegrana sp r awe w sadzie tak niekompetentnego "samorzadowca" tylko pogratulowac

A czy Kocon płacił za swoje błędne decyzje??? Było już - uhu - dużo duuużo

Avatar
Gość / 29 czerwca 2014 o 08:02

Jak to gmina wyplaci odszkodowanie i pokryje koszta sadowe????????????????

Przecierz Gmina go nie zwolnila tylko konkretna osoba co to za sąd zasadził taki wyrok.

To wojt ma swój prywatny sąd.

Ale ile spraw przegrała gminna dzięki decyzjom Koconia?

Avatar
karol / 29 czerwca 2014 o 06:54
Gedek musi odejsc. Walczyliscie z Koconiem to teraz placcie razem z Gedki em z wlasne j kieszeni i nie obciazajcie budzetu gminy za kolejna przegrana sp r awe w sadzie tak niekompetentnego "samorzadowca" tylko pogratulowac
Avatar
Gość / 29 czerwca 2014 o 06:48

Jak to gmina wyplaci odszkodowanie i pokryje koszta sadowe????????????????

Przecierz Gmina go nie zwolnila tylko konkretna osoba co to za sąd zasadził taki wyrok.

To wojt ma swój prywatny sąd.

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 9

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 3

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 5

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria