środa, 21 lutego 2018 r.

Puławy

Castorama wkrótce może być otwarta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 września 2010, 19:57

Najwyższy Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną miasta Puławy. Takie orzeczenie może oznaczać, że już wkrótce market budowlany w centrum miasta otworzy drzwi dla klientów.

Budowa Castoramy przy skrzyżowaniu ul. Fieldorfa- Nila i Gościńczyk w Puławach finiszuje. Inwestycja trwała, choć władze miasta uważały, że lokalizacja marketu jest niezgodna z planem zagospodarowania przestrzennego.

Plan przewiduje bowiem w tym miejscu powstanie obiektów handlowych o pow. sprzedaży do 2 tys. mkw. i zakazuje budowy składów. Planowany przez Castoramę obiekt miał mieć 7798 mkw. powierzchni, z tego 1956 mkw. zajmowałaby powierzchnia sprzedaży, a resztę magazyny.

– W takich sklepach magazyny i hala sprzedaży to jedno. Klient może wejść wszędzie – podkreślają puławscy urzędnicy.

Pozwolenie na budowę wydało w ubiegłym roku Starostwo Powiatowe w Puławach. Podtrzymał je Lubelski Urząd Wojewódzki.

Wojewoda zakwestionował jednak etapową realizację inwestycji i sprawę wykonania przyłączy. Puławy zwróciły się wówczas do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. A ten stwierdził, że budowa sklepu odbywa się zgodnie z zapisami planu zagospodarowania przestrzennego, ale biorąc pod uwagę zastrzeżenia urzędników wojewody, uchylił pozwolenie na budowę. Nakazał też wstrzymać prace. Budowa jednak trwała. Obiekt przy ul. Fieldorfa-Nila jest już praktycznie gotowy.

Konflikt między supermarketem a miastem znalazł się na wokandzie Naczelnego Sądu Administracyjnego. Puławski magistrat oczekiwał, że NSA stwierdzi niezgodność z planem zagospodarowania przestrzennego i uchyli pozwolenie na budowę. Jednak w ubiegłym tygodniu skarga kasacyjna została oddalona.

Miejscy urzędnicy nie dają jednak za wygraną. – NSA oddalił wprawdzie naszą skargę kasacyjną. Wciąż jednak obowiązuje wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie, uchylający pozwolenie na budowę dla Castoramy. Oczekujemy więc na postępowanie administracyjne w tej sprawie – mówi Magdalena Zarychta, rzecznik Urzędu Miejskiego w Puławach.

– Jeszcze w maju br. inwestor zwrócił się do nas z ponownym wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę. Nie wydaliśmy decyzji ze względu na toczące się postępowanie. Teraz zwróciliśmy się o pisemne uzasadnienie wyroku. Po zapoznaniu się z nim, prawdopodobnie pozwolenie zostanie udzielone – mówi Leszek Wojtowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Puławach.

Od początku sprawy firma Castorama konsekwentnie odmawia komentarzy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Pietrek
słownik ortgraficzny
Gość
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Pietrek
Pietrek (1 października 2010 o 09:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obiekty wielkopowierzchniowe typu Kaufland,Carrefour według książek planowania architektury i wszelkiej literatury fachowej lokalizować w obrębie miast a nie w CENTRUM.
Centrum ma inne przeznaczenie.Także żale do autorów planu zagospodarowania przestrzennego przecież urzędnicy z UM znali jego zapisy powstał, Kaufland i Carrefour pod oknami UM no chyba widzieli jak to wygląda...
Urzędnicy z Starostwa tylko przestrzegają zgodność projektu z zapisami zawartymi w planie zagospodarowania przestrzennego...
Osobiście mnie to wkurza bo kolejna konserwa w CENTRUM miasta.
Puławom i okolicom potrzebny jest taki markecik.
Budowałem dom i nie mogłem uwierzyć że w Zwoleniu, Radomiu są te same produkty o czasami 30% tańsze!!!!
Obsługa w niektórych małych sklepikach na ul.Lubelskiej pozostawia wiele do życzenia.
Właściciele takiego większego punktu sprzedaży wymienionego już na forum przy obsłudze klienta wręcz odstraszają obsługą!!! Cenami też.Przykład wycenię towar jak zostawisz ZALICZKĘ bo szkoda mojego czasu, co w praktyce oznacza zakup po wyższej cenie!!!Dość takim praktykom, dlatego telefon po okolicy - bo naprawdę warto.
Robię dość często zakupy w Brico Depot które jest w położone w mieście o duuużym bezrobociu, i po otwarciu sklepiki istnieją a ceny poszły w dół...
Rozwiń
słownik ortgraficzny
słownik ortgraficzny (30 września 2010 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='dżepetto' date='29 wrzesień 2010 - 23:35 ' timestamp='1285796111' post='354617']
@Aneczka89
nikt Ci nie karze mieszkać na Niwie, możesz też nie wyglądać przez okno, mnie nikt nie spytał o to czy wybudować CHolenderskie miasteczko na Włostowicach i wydłużyć czas dojazdu do pracy ponad dwukrotnie. Twój widok to żaden problem, spróbuj sobie w ciągu dnia wykonać 2 kursy przez Włostowice,z centrum Puław do Bochotnicy i z Bochotnicy do Puław.
Ja tak mam codziennie do pracy, z pracy, po dzieci, zakupy itp.
deb***e bez matury zorganizowały sobie robotę. W weekend korek jest od pętli MZK na Włostowicach do połowy Parchatki.
Jakoś Aneczka89 widzę, że Ci to przeszkadza.
Urząd Manipulacji und her Grobel uszczęśliwiają wszystkich na siłę, jak Związek Radziecki, tylko, że wtedy żyło się lepiej.
POrażka
[/quote]Nie karze bo karać to można kogoś za coś,tylko każe od kazać.A holenderskie pochodzi od Holandii o czym wie każde dziecko.
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2010 o 14:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='niwa' date='30 wrzesień 2010 - 11:43 ' timestamp='1285839813' post='354775']
Castorama ma inne barwy. To będzie chyba Bricodepot.
[/quote]Brico Depot to filia Castoramy.
Rozwiń
pytający
pytający (30 września 2010 o 14:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ania' date='30 wrzesień 2010 - 06:09 ' timestamp='1285819777' post='354649']
Po Groblu zostaną blaszaki w centrum,spaprane miasteczko,stadion widmio,pomnik papieża i krzyż w parku.Tak były towarzysz omanił puławian.
[/quote]A co to jest "omanił"od mańka pochodzi.?
Rozwiń
niwa
niwa (30 września 2010 o 11:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Castorama ma inne barwy. To będzie chyba Bricodepot.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!