czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Puławy

CBA o radnych Kazimierza: Zmienili zasady łamiąc prawo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 marca 2009, 19:48

Ujawniamy kolejne fakty z kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Kazimierzu Dolnym. Agenci podejrzewają nieprawidłowości w procesie uchwalania zmian w planie zagospodarowania przestrzennego.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi lubelska prokuratura.

- Sprawdzamy, czy nie było nieprawidłowości w trakcie konsultacji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego z wojewódzkim konserwatorem zabytków - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Więcej informacji zdradza samo CBA, które pod koniec ub. roku zakończyło kontrolę w Urzędzie Miasta w Kazimierzu. Agenci mają zastrzeżenia do pracy Rady Miasta.

- Podjęto niezgodną z prawem uchwałę w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, obejmującą teren kilku działek przy ul. Puławskiej - informuje Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Chodzi o to, że rada przyjęła uchwałę m.in. bez niezbędnego zakresu prac planistycznych oraz niezgodnie z ustaleniami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

- Jestem zaskoczony, tę sprawę badały liczne kontrole, które niczego nie wykazały - mówi Stanisław Gębal, były przewodniczący Rady Miasta w Kazimierzu.

Tymczasem przy ul. Puławskiej powstał luksusowy hotel Król Kazimierz. Na początku lutego ujawniliśmy, że CBA podczas równoległej kontroli w Starostwie Powiatowym w Puławach stwierdziło, że pozwolenie na budowę hotelu zostało wydane niezgodnie z prawem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi puławska prokuratura.

Szczegóły z kontroli w Urzędzie Miasta w Kazimierzu dotarły tam w protokole pokontrolnym. Ale dostęp do dokumentu rezerwuje sobie burmistrz. Dwukrotnie odmówił pokazania protokołu.

- Bo nie ja jestem autorem tego dokumentu, a w jego treści są dane personalne wielu osób. Ze względu na ochronę ich dóbr osobistych nie mogę udostępnić protokołu prasie - tłumaczył za pierwszym razem Grzegorz Dunia.

Za drugim razem jego zastępca Maciej Żurawiecki odpisał nam, że z powodu toczącego się śledztwa to prokuratura jest w tej chwili uprawniona do udzielania informacji.

- To typowe krycie osób, których nazwiska mogły pojawić się w dokumencie - komentuje Piotr Guz, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Kazimierzak
J23
LubeLak
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kazimierzak
Kazimierzak (10 marca 2009 o 08:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Banda durnych malkontentów.
I co powstał hotel jeden z lepszych w regionie, dał ludziom pracę i turystów w Kazimierzu ( bogatych turystów ) a nie rozdeptujących miasto smętków z termosami i kanapkami w torbach. Dziwie się tyko tym którzy nakręcają te afery a mają jakieś tam frajerskie kwaterki bo to i tak nie ich konkurencja. W Kazimierzu już dawno powinien być taki hotel.
Rozwiń
J23
J23 (9 marca 2009 o 20:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może byłoby dobrze poinformować czytelników " Dziennika Wschodniego "jaką rolę w tej sprawie odegrała H. Landecka- Lubelski Wojewodzki Konserwator Zabytków.Przecież bez jej zgody żadne prace w sąsiedztwie zabytkowego spichlerza nie powinny mieć miejsca. Może też ten wątek sprawy powinno też podjąć CBA.
Rozwiń
LubeLak
LubeLak (9 marca 2009 o 09:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy to Kazimierz Wielki, Kraśnik czy Lublin, mechanizm od 1989 roku jest ten sam - dziel i rządź!!!
A jest czym dzielić, oj jest! Jeden uzyskuje zgodę lokalizacyjną, inny nie. Jeden dostaje pozwolenie na budowę, inny nie. Jedene buduje mały domek, inny przy tym małym domku stawia blok - itp, itd.
I podobniej jak kiedyś UOP - CBA może tym w Kazimierzu co najwyżej "na pukiel naskoczyć" - podobnie zresztą jak w Lublinie gdzie praktykowało się i pewnie nadal się praktykuje podwójne plany zagospodarowana przestrzennego.
Lubelszczyzna to nie Pomorze Gdańskie czy Mazury - tu prokurator jeździ na przesłuchanie do prezydenta a nie prezydent do prokuratury!!!
Rozwiń
Adam
Adam (9 marca 2009 o 09:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie w Kazimierzu Dolnym wszyscy wiedzą o kogo chodzi bo nie jest to jakaś metropolia. Tyle, że pewnie boją się głośno mówić.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

15-17 grudnia
komentarze (0)0
polubienia (0)0
14-12-2017

15-17 grudnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!