wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

CBA o radnych Kazimierza: Zmienili zasady łamiąc prawo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 marca 2009, 19:48

Ujawniamy kolejne fakty z kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Kazimierzu Dolnym. Agenci podejrzewają nieprawidłowości w procesie uchwalania zmian w planie zagospodarowania przestrzennego.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi lubelska prokuratura.

- Sprawdzamy, czy nie było nieprawidłowości w trakcie konsultacji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego z wojewódzkim konserwatorem zabytków - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Więcej informacji zdradza samo CBA, które pod koniec ub. roku zakończyło kontrolę w Urzędzie Miasta w Kazimierzu. Agenci mają zastrzeżenia do pracy Rady Miasta.

- Podjęto niezgodną z prawem uchwałę w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, obejmującą teren kilku działek przy ul. Puławskiej - informuje Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Chodzi o to, że rada przyjęła uchwałę m.in. bez niezbędnego zakresu prac planistycznych oraz niezgodnie z ustaleniami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

- Jestem zaskoczony, tę sprawę badały liczne kontrole, które niczego nie wykazały - mówi Stanisław Gębal, były przewodniczący Rady Miasta w Kazimierzu.

Tymczasem przy ul. Puławskiej powstał luksusowy hotel Król Kazimierz. Na początku lutego ujawniliśmy, że CBA podczas równoległej kontroli w Starostwie Powiatowym w Puławach stwierdziło, że pozwolenie na budowę hotelu zostało wydane niezgodnie z prawem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi puławska prokuratura.

Szczegóły z kontroli w Urzędzie Miasta w Kazimierzu dotarły tam w protokole pokontrolnym. Ale dostęp do dokumentu rezerwuje sobie burmistrz. Dwukrotnie odmówił pokazania protokołu.

- Bo nie ja jestem autorem tego dokumentu, a w jego treści są dane personalne wielu osób. Ze względu na ochronę ich dóbr osobistych nie mogę udostępnić protokołu prasie - tłumaczył za pierwszym razem Grzegorz Dunia.

Za drugim razem jego zastępca Maciej Żurawiecki odpisał nam, że z powodu toczącego się śledztwa to prokuratura jest w tej chwili uprawniona do udzielania informacji.

- To typowe krycie osób, których nazwiska mogły pojawić się w dokumencie - komentuje Piotr Guz, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Kazimierzak
J23
LubeLak
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kazimierzak
Kazimierzak (10 marca 2009 o 08:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Banda durnych malkontentów.
I co powstał hotel jeden z lepszych w regionie, dał ludziom pracę i turystów w Kazimierzu ( bogatych turystów ) a nie rozdeptujących miasto smętków z termosami i kanapkami w torbach. Dziwie się tyko tym którzy nakręcają te afery a mają jakieś tam frajerskie kwaterki bo to i tak nie ich konkurencja. W Kazimierzu już dawno powinien być taki hotel.
Rozwiń
J23
J23 (9 marca 2009 o 20:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może byłoby dobrze poinformować czytelników " Dziennika Wschodniego "jaką rolę w tej sprawie odegrała H. Landecka- Lubelski Wojewodzki Konserwator Zabytków.Przecież bez jej zgody żadne prace w sąsiedztwie zabytkowego spichlerza nie powinny mieć miejsca. Może też ten wątek sprawy powinno też podjąć CBA.
Rozwiń
LubeLak
LubeLak (9 marca 2009 o 09:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy to Kazimierz Wielki, Kraśnik czy Lublin, mechanizm od 1989 roku jest ten sam - dziel i rządź!!!
A jest czym dzielić, oj jest! Jeden uzyskuje zgodę lokalizacyjną, inny nie. Jeden dostaje pozwolenie na budowę, inny nie. Jedene buduje mały domek, inny przy tym małym domku stawia blok - itp, itd.
I podobniej jak kiedyś UOP - CBA może tym w Kazimierzu co najwyżej "na pukiel naskoczyć" - podobnie zresztą jak w Lublinie gdzie praktykowało się i pewnie nadal się praktykuje podwójne plany zagospodarowana przestrzennego.
Lubelszczyzna to nie Pomorze Gdańskie czy Mazury - tu prokurator jeździ na przesłuchanie do prezydenta a nie prezydent do prokuratury!!!
Rozwiń
Adam
Adam (9 marca 2009 o 09:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie w Kazimierzu Dolnym wszyscy wiedzą o kogo chodzi bo nie jest to jakaś metropolia. Tyle, że pewnie boją się głośno mówić.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!