piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Celejów: Ta droga woła o pomstę do nieba

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 kwietnia 2010, 18:08

Już blisko trzy lata walczą z gminą Wąwolnica o naprawę drogi dojazdowej do ich posesji. Na nic zdają się kolejne pisma i prośby kierowane do lokalnej władzy. – Nikt nie chce tam z nami rozmawiać – denerwuje się Kazimierz Kowalski z Celejowa.

Chodzi o kilometrowy odcinek drogi biegnącej od posesji sołtys wsi, Teresy Ścibior, w kierunku Domu Starców i stoku narciarskiego w Celejowie. W tej chwili jest pełna dziur i kolein. Niszczą się na niej samochody i sprzęt rolniczy.

Podanie z prośbą o zrobienie odpowiednich pomiarów i remont drogi wpłynęło do Urzędu Gminy w Wąwolnicy na początku lipca 2007 roku. Od tego czasu nic się tu nie zmieniło. – To już woła o pomstę do nieba – uważa Kazimierz Kowalski. – Samochodem można tędy jechać tylko na pierwszym biegu, a i tak wali się głową w dach, takie są wyboje.

Mieszkańcy twierdzą, że nikt nie chce z nimi rozmawiać w tej sprawie. – Jak pójdę do urzędu to wójt i jego zastępca chowają się po kątach i unikają mnie jak ognia – żali się Kowalski.

W gminie odpierają wszystkie zarzuty. – To nieprawda, każdy kto do nas przyjdzie
jest zawsze przyjęty – mówi Andrzej Szczypa, zastępca wójta Wąwolnicy. I zapewnia, że sprawa spornej drogi jest traktowana przez wójta bardzo poważnie.

– Problem polega na tym, że do tej pory nie było tam planów geodezyjnych. Zrobiliśmy
je w sierpniu ub. roku. Dopiero na ich podstawie możemy opracować dokumentację i starać się o pieniądze na tę inwestycję – tłumaczy Szczypa.

Zdaniem Kowalskiego, geodeci źle wymierzyli działkę pod drogę i wypis na mapie nie zgadza się ze stanem faktycznym. W gminie odpowiadają, że to także nieprawda. – Geodeci wynajęci przez nas wykonali swoją pracę dokładnie i bez zastrzeżeń – odpowiada Szczypa.

Na razie sprawa i tak nie może ruszyć z miejsca, bo w budżecie gminy nie przewidziano na to pieniędzy. Władze Wąwolnicy zapewniają jednak, że będą o nie zabiegać w Urzędzie Marszałkowskim.

Andrzej Szczypa nie potrafił nam jednak powiedzieć, kiedy konkretnie mieszkańcy Celejowa mogą spodziewać się drogi z prawdziwego zdarzenia. Na pewno nie w tym roku. – Ale zaraz po świętach nawieziemy tam kamieni, żeby przynajmniej wyrównać doły – obiecuje zastępca wójta Wąwolnicy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!