sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Centrum miasta czekają zmiany

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lutego 2009, 19:00

Łacha wiślana zmieni się w doskonałe miejsce do rekreacji. Na skwerze Niepodległości pojawi się letni amfiteatr. A z części ul. Piłsudskiego znikną samochody. Tak w najbliższych latach będą się zmieniać Puławy.

Urzędnicy podsumowali dwa lata realizacji "Gminnego programu opieki nad zabytkami”. Program to całościowa i wieloletnia strategia ochrony zabytków oraz wybranych terenów miasta. W dokumencie znajduje się sprawozdanie z tego, co w latach 2007-2008 udało się zrobić oraz plany na najbliższe lata.

Już w ub. roku miasto podpisało umowę z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa na użyczenie łachy wiślanej. Od tego czasu trwają przygotowania do gruntownej zmiany wizerunku tego miejsca. W ramach przygotowań wykonano badania tzw. georadarem, które były wstępem do prac archeologicznych.

Równocześnie miasto przygotowało wstępną koncepcję zmian. Pojawią się tu nowe ścieżki i trasy rowerowe, miejsca na pikniki i mała gastronomia . A łacha zostanie oczyszczona. W tym roku na początek prac archeologicznych zostało przeznaczonych 300 tys. zł.

Za trzy lata diametralnie zmieni się wygląd centrum miasta. Fragment ulicy Piłsudskiego zostanie zamknięty dla samochodów. W ten sposób urzędnicy planują wykreować w tym miejscu centrum usługowo-handlowe. - Ale będzie to możliwe dopiero po wykonaniu drugiego etapu obwodnicy Puław, którego zakończenie jest planowane w 2012 roku - mówi Jolanta Wróbel, kierownik Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miasta.

Wcześniej, bo już w przyszłym roku, rozpocznie się rewaloryzacja dawnego ujęcia wody na ul. Ceglanej. Ujęcie dzięki systemowi rozprowadzania wody już w XVII w. doprowadzało ją z Włostowic aż do położonego kilka kilometrów dalej pałacu. Wszystko było możliwe dzięki 10-metrowej różnicy poziomów między tymi miejscami. Odbudowa ujęcia została zaplanowana na lata 2010-2011.

Z kolei w tym roku rusza przebudowa skweru Niepodległości. W parku powstanie nowy budynek, w którym będzie można urządzać teatr letni, kameralne koncerty muzyczne i sezonową kawiarnię. Znajdzie się miejsce dla punktu informacji turystycznej oraz publicznej toalety.

W dalszym ciągu miasto będzie zajmować się zagospodarowywaniem brzegu Wisły. W tym roku 700 tys. zł pójdzie na projekt przystosowania portu dla potrzeb turystów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Puławiak
~MAŁA~
nick
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Puławiak
Puławiak (20 lutego 2009 o 18:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Puławach już był amfiteatr, zbudowany przez społeczeństwo, ale obecne władze opchnęły go za symboliczną złotówkę zakonnicom. Tak się podlizują żeby zapomnieć ich PZPR-owskie korzenie. Chcą też wydać pieniądze na zagospodarowanie portu dla ruchu turystycznego, a po co było wybudowane miejsce do cumowania statków pasażerskich na bulwarze wiślanym? Żeby Dziekoński i Koletko mogli zacumować spelunę na wodzie, zakłócającą spokój mieszkańcom osiedla Kołłątaja i ulicy 6-sierpnia? Mamy niezwykle gospodarnych władców miejskich. Pamiętajmy o tym przy najbliższych wyborach!
Rozwiń
~MAŁA~
~MAŁA~ (20 lutego 2009 o 13:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SUPER SPRAWA Z TYM UJĘCIEM WODY!!!POPIERAM!!!
Rozwiń
nick
nick (20 lutego 2009 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
vito napisał:
I co jeszcze nasze władze wymyślą. W centrum nie ma zbyt wielu miejsc do parkowania a chcą zamknąć część ul. Piłsudskiego. Chcą iść za " modą" i zrobić deptak im. Grobla tak jak zrobiono to w wielu miastach. A czy myślicie że gdy powstanie drugi etap obwodnicy to wszystkie samochody ominą miasto?


a co ci przeszkadza deptak w środku miasta, bo samochodem nie dojedziesz? Niektórzy jak by mogli to i do kibla by samochodami jeżdzili bo im dupy do foteli już przyrosły. Ja jestem jak najbardziej za deptakiem przynajmniej w tym jednym miejscu nie będą tiry jeżdziły bo już wszędzie są czy zakaz czy nie to się pchają, najlepiej zrobić całkowity zakaż wjazdu tirami do miasta w godzinach 8 rano do 22.
Rozwiń
vito
vito (20 lutego 2009 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I co jeszcze nasze władze wymyślą. W centrum nie ma zbyt wielu miejsc do parkowania a chcą zamknąć część ul. Piłsudskiego. Chcą iść za " modą" i zrobić deptak im. Grobla tak jak zrobiono to w wielu miastach. A czy myślicie że gdy powstanie drugi etap obwodnicy to wszystkie samochody ominą miasto?
Rozwiń
olo
olo (20 lutego 2009 o 06:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani z Urzędu mówi, że: będzie to możliwe dopiero po wykonaniu drugiego etapu obwodnicy Puław, którego zakończenie jest planowane w 2012 roku . A ja mówię - plany planami, a w dobie kryzysu, to wam nawet palcem nie kiwną w tej sprawie.... obwodnicy jak się nie zrobi od razu do końca, to teraz będzie się to ciągnęło latami....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!