Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 grudnia 2017 r.
8:16

Chcą mieć całodobowy komisariat. Przekształcenie posterunku jest możliwe

7 22 A A
(fot. Archiwum)

W Nałęczowie znajduje się obecnie niewielki posterunek policji. Lokalna społeczność wolałaby zobaczyć na jego miejscu całodobowy komisariat. O planach jego utworzenia poinformował burmistrz Andrzej Ćwiek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komisariat oznaczałby więcej etatów dla policjantów pracujących na miejscu i stały 24-godzinny dyżur. Co za tym idzie, jego utworzenie umożliwiłoby skrócenie czasu interwencji oraz lepszy kontakt lokalnej społeczności z funkcjonariuszami.

– Ten posterunek, który mamy, jest niewystarczający. Nawet turyści, których mamy tutaj średnio 1,5 tysiąca, zwracają nam uwagę na brak wystarczającej liczby patroli na ulicach. Przyzwyczaili się już do takiego widoku w swoich miejscowościach, a nasza policja musi dzielić swój czas pracy na dwie gminy – tłumaczy burmistrz Andrzej Ćwiek, mając na myśli sąsiednią Wąwolnicę. – Czasem, gdy patrol tam wyjedzie, trzeba na niego czekać nawet trzy godziny – dodaje.

Przekształcenie posterunku w komisariat jest możliwe, ale pod pewnymi warunkami. Jednym z nich jest powiększenie jego powierzchni użytkowej, którą obecnie ograniczają mieszkania dla policjantów. Gmina zobowiązała się więc do zapewnienia im alternatywnych lokali. Z

decydowano, że przebudowana do tego celu mogłaby zostać ostania kondygnacja budynku po byłym Zespole Szkół przy ul. Spółdzielczej. Jeśli ten plan się powiedzie, według informacji przekazanej przez burmistrza, nowy komisariat mógłby zacząć działać już listopadzie przyszłego roku. Wcześniej zgodę na jego utworzenie wyrazić musi jeszcze MSWiA.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 grudnia 2017 o 12:21
+1
przepraszam czy tylko ja nie potrafię znaleźć w tekście nazwy tego miasteczka
Avatar
Gość / 26 grudnia 2017 o 09:32
+1
O jakie miasteczko chodzi? Pewnie o Nałęczów.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2017 o 09:08
+1
A w jakim to miasteczku? Bo przecież nie o Puławy chodzi.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2017 o 09:05
+1
Warto byłoby napisać o jakie w końcu miasteczko chodzi
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 12:40
i więcej pieszych patroli, a nie wożenie dupy kijankami
Avatar
dl / 28 grudnia 2017 o 15:14
znaczy sie wybory sie zblizaja... ruchy pelna geba 
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 o 09:49
W treści artykułu brak informacji w jakiej miejscowości powstanie opisany posterunek
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 o 09:38
Chodzi o Nałęczów
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 o 09:04
Wszstko pieknie, super, fajnie, ale o jakie miasteczko chodzi?
Avatar
Gość / 26 grudnia 2017 o 19:36
po prostu niedoyeeb
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 12:40
i więcej pieszych patroli, a nie wożenie dupy kijankami
Avatar
dl / 28 grudnia 2017 o 15:14
znaczy sie wybory sie zblizaja... ruchy pelna geba 
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 o 09:49
W treści artykułu brak informacji w jakiej miejscowości powstanie opisany posterunek
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 o 09:38
Chodzi o Nałęczów
Avatar
Gość / 27 grudnia 2017 o 09:04
Wszstko pieknie, super, fajnie, ale o jakie miasteczko chodzi?
Avatar
Gość / 26 grudnia 2017 o 19:36
po prostu niedoyeeb
Avatar
Gość / 26 grudnia 2017 o 19:34
tak to jest,że wszyscy teraz są magistrami ale poziom intelektu podobny do rośliny doniczkowej
Avatar
Gość / 26 grudnia 2017 o 18:34
Normalnie PULICER dla autora!!!! Gdzie ma być ten komisariat ???? W nibylandii ???? Czy saneskobar ????
Avatar
Gość / 26 grudnia 2017 o 15:36
Wyremontowanie całego piętra w budynku po gimnazjum na dwa mieszkania to spore koszty! Gminę Nałęczów na to stać? Przecież to spore koszty?! A kto wykona remont?
Avatar
Gość / 26 grudnia 2017 o 14:51
Bo to jest artykuł z cyklu "Zgadnij, o czym napisałem".
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kontrole w zakładzie drobiarskim, produkcja wstrzymana

Kontrole w zakładzie drobiarskim, produkcja wstrzymana 1 1

W zakładach drobiarskich Sedar w Międzyrzecu Podlaskim wstrzymano produkcję. Dopiero specjalistyczne badania pozwolą podjąć decyzję co dalej. Ma to związek z wyciekiem amoniaku sprzed kilku dni

Kompletnie pijany jechał traktorem. To nie mogło się dobrze skończyć

Kompletnie pijany jechał traktorem. To nie mogło się dobrze skończyć 3 0

Prawie trzy promile alkoholu w organizmie miał traktorzysta, który w Sadurkach (pow. puławski) wjechał w bariery. Trafił do szpitala.

Krzysztof Żuk chce wyłączenia sędziego. Wojewoda ostro o prezydencie
PILNE
film

Krzysztof Żuk chce wyłączenia sędziego. Wojewoda ostro o prezydencie 9 51

 Nie został dziś ogłoszony wyrok w sprawie usunięcia Krzysztofa Żuka z fotela prezydenta Lublina. To efekt złożonego przez Żuka wniosku o odsunięcie od sprawy sędzi, której zarzuca brak bezstronności. Może to na długi czas odwlec wyrok w sporze między prezydentem a wojewodą, który komentuje sprawę ostro: - Żuk stchórzył

MKS Perła może dzisiaj zostać mistrzem Polski

MKS Perła może dzisiaj zostać mistrzem Polski 0 0

MKS Perła Lublin już dzisiaj może zostać mistrzem Polski. Aby tak się stało, musi jednak pokonać na wyjeździe GTPR Gdynia

Puchaczów: Będzie żłobek. A za rok przedszkole

Puchaczów: Będzie żłobek. A za rok przedszkole 0 0

Rodzice z gminy Puchaczów mogą być zadowoleni. Gmina jeszcze w tym roku zorganizuje żłobek w Albertowie. A w przyszłym planuje tam otwarcie oddziału przedszkolnego.

Pracował na polu, odkopał pocisk moździerzowy

Pracował na polu, odkopał pocisk moździerzowy 0 1

Pocisk moździerzowy z czasów wojny znalazł w Wilkowie mężczyzna pracujący na polu.

"Cudowny" filtr do wody za 5 tys. zł. Czytelniczka: Moi rodzice dali się naciągnąć

"Cudowny" filtr do wody za 5 tys. zł. Czytelniczka: Moi rodzice dali się naciągnąć 12 3

Filtr kosztuje prawie 5 tysięcy złotych i ma chronić przed nowotworami oraz sprawiać, że woda będzie bogata w łatwo przyswajalne minerały. Starsi ludzie kupują tak reklamowany produkt. – Jak można w ten sposób ich naciągać?! – oburza się nasza Czytelniczka, której ponad 70-letni rodzice mają problem ze zwrotem „cudownego” urządzenia.

Dalszy ciąg sporu o "zielony plac zabaw". Jest decyzja sądu

Dalszy ciąg sporu o "zielony plac zabaw". Jest decyzja sądu 2 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa po raz kolejny przegrała w sprawie planowanej budowy – jak nazywa inwestor - domu seniora na osiedlu Piastowskim. Wojewódzki Sąd Administracyjny podtrzymał decyzję wojewody, który nie pozwolił na rozpoczęcie prac.

Sparta Rejowiec Fabryczny i Eko Różanka grają o Puchar Polski

Sparta Rejowiec Fabryczny i Eko Różanka grają o Puchar Polski 3 1

Konia z rzędem temu, kto przewidział, że w finale okręgowego Pucharu Polski w Chełmie zagrają... Sparta Rejowiec Fabryczny i Eko Różanka. Gospodarzem środowego spotkania będzie pierwsza z ekip, a mecz rozpocznie się o godz. 16.30

CBA weszło do szpitala wojskowego w Lublinie. Chodzi o łapówki od firm

CBA weszło do szpitala wojskowego w Lublinie. Chodzi o łapówki od firm 2 6

Delegatura CBA w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie korupcji. Chodzi o wręczanie i przyjmowanie łapówek od przedstawicieli firm od biorących udział w przetargach publicznych organizowanych przez 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Politechniką SP ZOZ w Lublinie

Awantura w sądzie. Pijana 31-latka trafiła do aresztu

Awantura w sądzie. Pijana 31-latka trafiła do aresztu 0 7

7 dni w areszcie. Taką karę ma odbyć kobieta, która awanturowała się w sądzie. Była kompletnie pijana.

Górnik Łęczna - Medyk Konin, czyli mecz o mistrzostwo Polski

Górnik Łęczna - Medyk Konin, czyli mecz o mistrzostwo Polski 3 1

Dzisiaj o godz. 16 dojdzie do hitu rozgrywek. W Łęcznej miejscowy Górnik podejmie ekipę Medyka Konin. Jeżeli gospodynie wygrają to ich przewaga nad najgroźniejszym rywalem urośnie do 9 punktów

Wystawa "Marzenia (wio)senne" w Galerii Białej
27 kwietnia 2018, 18:00

Wystawa "Marzenia (wio)senne" w Galerii Białej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na wernisaż wystawy Marzenia (wio)senne, który odbędzie się w tamtejszej Galerii Białej w piątek, 27 kwietnia o godz. 18.

Pękła szyba w samolocie z Tel Awiwu do Lublina. Awaryjne lądowanie

Pękła szyba w samolocie z Tel Awiwu do Lublina. Awaryjne lądowanie 23 10

Pęknięta szyba w samolocie była przyczyną odwołania wczorajszego lotu z Tel Awiwu do Lublina

Piotr Tomala z Lublina weźmie udział w zimowej wyprawie na K2
film

Piotr Tomala z Lublina weźmie udział w zimowej wyprawie na K2 0 0

Za półtora roku polscy himalaiści podejmą kolejną próbę pierwszego w zimie wejścia na K2. Decyzję o organizacji następnej wyprawy ogłosił Pogram Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera. Najprawdopodobniej weźmie w niej udział lublinianin Piotr Tomala

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!