piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Chcemy ekspresówki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 marca 2006, 21:59

Puławy przystąpią do stowarzyszenia na rzecz przebudowy drogi krajowej nr 12 na drogę ekspresową S12. Wolę taką wyrazili jednogłośnie na ostatniej sesji miejscy radni.Zebranie założycielskie samorządowego stowarzyszenia odbędzie się 11 kwietnia w Radomiu. Postulowana droga S12 miałaby prowadzić od Piotrkowa Trybunalskiego przez Radom i Puławy aż do Lublina. W tej sprawie w lutym złożono petycję do premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Budowa drogi ekspresowej S12 jest zaplanowana dopiero na lata 2015–2018. Aby droga została zbudowana jak najszybciej, puławscy radni przyjęli na ostatniej sesji uchwałę intencyjną o przystąpieniu do stowarzyszenia mającego na celu lobbing na rzecz ekspresówki.
Co jeszcze było na sesji?
• Radni na kolejną sesję przygotują nowy projekt becikowego, według którego pomoc materialną otrzymywałyby już kobiety w zaawansowanej ciąży. – Często takie kobiety nie mają pieniędzy na wykonanie specjalistycznych badań u ginekologa czy zastosowanie odpowiedniej diety – uważa radna Elżbieta Szymańska z Porozumienia Samorządowego Prawicy Puławskiej.
• Uchwalono zmiany do budżetu na ten rok. W tym m.in. 380 tys. zł przeznaczono na zakup komputerów dla Urzędu Miasta. Sprzeciwiała się temu część radnych.
– To bardzo duża kwota, poczekajmy aż sprawę zakupu sprzętu zbada komisja rewizyjna – argumentowała Teresa Rauner, radna niezrzeszona w żadnym z klubów. Ostatecznie jednak projekt został uchwalony.
• 1,5 mln zł w budżecie przeznaczono
na remont ul. Piaskowej.
• Tak jak zapowiadaliśmy, radni przegłosowali uchwałę intencyjną w sprawie przystąpienia do utworzenia muzeum miejskiego na bazie likwidowanego Muzeum Regionalnego PTTK. Muzeum ma powstać już od 1 lipca. Radni zabezpieczyli na ten cel
200 tys. zł.
• Radni przyjęli też większością głosów stanowisko w sprawie puławskiego SPZOZ, w którym zwracają się z apelem o stworzenie przez władze powiatu programu naprawczego dla szpitala.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!