Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 czerwca 2015 r.
9:00

Chciała zwolnić pracownika za alkohol, marszałek zabronił. Szukają nowego dyrektora?

0 19 A A
Grzegorz Dunia zapewnia, że żadna propozycja z Urzędu Marszałkowskiego dotycząca kierowania muzeum do niego nie trafiła
Grzegorz Dunia zapewnia, że żadna propozycja z Urzędu Marszałkowskiego dotycząca kierowania muzeum do niego nie trafiła

Chociaż Agnieszka Zadura, dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego nie została jeszcze odwołana, już mówi się o jej następcy. Miałby nim zostać Grzegorz Dunia, były burmistrz Kazimierza Dolnego, który przegrał ostatnie wybory samorządowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ktoś ma skorzystać na moim odwołaniu. Już od jakiegoś czasu mówi się, że moim następcą ma być Grzegorz Dunia, były burmistrz Kazimierza Dolnego. Zbliżają się wybory parlamentarne, trzeba wykonać ruchy polityczne, które będą korzystne także dla potencjalnych kandydatów na listy wyborcze – uważa Agnieszka Zadura.

Grzegorz Dunia, który jest teraz doradcą wójta Wąwolnicy, zaprzecza. – Żadna propozycja z Urzędu Marszałkowskiego dotycząca ewentualnego kierowania muzeum do mnie nie trafiła – mówi, ale dodaje: Jeśli się pojawi, na pewno ją rozważę.

– Zostanie ogłoszony konkurs i wygra ten, kto przedstawi najlepszą wizję funkcjonowania muzeum – ucina Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego, zwierzchnik dyrektora muzeum.

Agnieszka Zadura dodaje, że Urząd Marszałkowski wywierał naciski w sprawie jej decyzji personalnych. Chodzi o Waldemara Odorowskiego, kierownika Kamienicy Celejowskiej. W sierpniu ubiegłego roku pisaliśmy, że miał dostać „dyscyplinarkę” za przebywanie w pracy pod wpływem alkoholu. Tak się jednak nie stało.

– Procedura zwolnienia pracownika wymaga poinformowania zakładowej organizacji związkowej i takie pismo wystosowałam. Oczywiście otrzymałam negatywną opinię, czego się spodziewałam, ale zaskoczyła mnie błyskawiczna reakcja i wyraźne ustne polecenie mojego zwierzchnika, żeby pana Odorowskiego nie zwalniać. Postanowiłam zatem zmienić mu warunki zatrudnienia – relacjonuje Zadura.

– Pozostałby w Kamienicy Celejowskiej, ale nie byłby już jej kierownikiem, co byłoby z pożytkiem np. dla zbiorów, które zaniedbał. Okazało się jednak, że tego też nie mogę zrobić. Efekt był taki, że zgodnie z życzeniem moich zwierzchników, dokumenty trafiły do niszczarki, a Waldemar Odorowski pozostał na swoim stanowisku.

– Człowiek, który poświęcił kilkadziesiąt lat kulturze nie powinien ponosić aż takich konsekwencji za jedną słabość. To jednak moje zdanie. Zawsze apeluję do swoich dyrektorów, żeby mieli dobre drużyny. Ale to oni podejmują decyzje personalne – zapewnia wicemarszałek Grabczuk.

– Już od dłuższego czasu nie chodzi o prawidłowe działanie i rozwój muzeum, a jedynie o grę polityczną i utrzymanie wygodnego dla moich zwierzchników status quo – komentuje konflikt dyr. Zadura.

Jak pisaliśmy wczoraj, procedurę odwołania Zadury wszczęto po kontroli Urzędu Marszałkowskiego w muzeum. Powód to m.in. nieprawidłowości w wypłatach wynagrodzeń i dodatków dla pracowników, a także w sprawach kadrowych i opiece nad zbiorami.

Według urzędników kontrola w placówce nie miała nic wspólnego z trwającym od ponad roku konfliktem między dyrektor Zadurą a częścią załogi.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
krzys / 2 lipca 2015 o 10:31
A ka nadal twierdze ze to sprawa polityczna jeszcze rok moze dwa jak nastanke nowy dyrektor tej placowki i bedzie wniosek o sprzedarz zamku w Janowcu bo stanie stanie sie nie oplacalny kupi go jakis kolega kolegi ministra albo marszalka i zrobi tam hotel .Po Janowcu bedzie kolej na kamienice w Kazimierzu ktorej ceny to zawrotna kasa a na ktorej chce polozyc lape jakis urzedas z Warszawy i nikogo juz nie interesuje ze to zabytki pod mlotek i kasa jest dla Marszalka jest .... A NSZZ z Janowca czy z Kazimierza co tak sie upominaja o kase czemu nie upominaja sie o to ze gowno robia nawet proste pytania sprawiaja im trudnosc wiecej na temat wystawy wie sprzataczka noz opiekun takiej placowki zenada i malo tego domagaja sie zmian ..... To poczekamy troche spotkamy ich na kuroniowce czekajacych po zapomogi jak sprzedadza ich kochany Janowiecki zamek i kilka kamienic w Kazimierzu
A ka nadal twierdze ze to sprawa polityczna jeszcze rok moze dwa jak nastanke nowy dyrektor tej placowki i bedzie wniosek o sprzedarz zamku w Janowcu bo stanie stanie sie nie oplacalny kupi go jakis kolega kolegi ministra albo marszalka i zrobi tam hotel .Po Janowcu bedzie kolej na kamienice w Kazimierzu ktorej ceny to zawrotna kasa a na ktorej chce polozyc lape jakis urzedas z Warszawy i nikogo juz nie interesuje ze to zabytki pod mlotek i kasa jest dla Marszalka jest .... A NSZZ z Janowca czy z Kazimierza co tak sie upominaja o kase czemu... rozwiń
Avatar
Dodo / 1 lipca 2015 o 23:28
Pani Zadura która została dyrektorem tylko dzięki politycznej protekcji ma czelność twierdzić że jest odwoływana z "politycznych" powodów ?
Jakby nie robiła burdelu w muzeum to miała jakieś pojęcie o swojej robocie to by nikt się jej nie czepiał.
Avatar
Gość / 1 lipca 2015 o 08:07
Jebane kolesiostwo. To się nigdy nie skończy - kto by nie rządził. Jedynie można karać. Ale kto ich ukara.....?
Avatar
Gość / 1 lipca 2015 o 07:54
Jedną słabość?
Avatar
kmiot / 30 czerwca 2015 o 21:09

przyjdzie czas na grabczuka.łoj przyjdzie,wybory tuż tuż. POtologia poleci w pis....du.

Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 18:05
o jakiej propozycji mówi ten gostek ?a gdzie konkursy i inne ceregiele np.kwalifikacje
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 17:46
patologia goni patologię i nic nie można zrobić
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 16:52
To jest paranoja i przecbodzi ludzkie pojecie o PO wyrabia jak tonie teraz sie na Muzea przezucili to juz nie ma co sprzedac zostaly zbiory no to juz po zamku w Janowcu a zaczna pewnie od muzeum zlotnikow to najlepiej schodzi . Potem sie napija i pujda do pracy i marszalek im jeszcze da pdemie bo to kumple
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 16:16
Żeby tylko za Twoją... ? Niezły kapuśniak solidaruchy zgotowały na lata. I jeszcze mają czelność obchodzić jakieś lipcowe święto...A dopomógł im w tym najświntyszy z najświntszych...!!!
Avatar
kulawy / 30 czerwca 2015 o 16:12
To jest smieszne ze pod uwage bierze sie goscia ktory jest budowlancem i ma tyle wspolnego z muzeum co swinia z siodlem
Avatar
krzys / 2 lipca 2015 o 10:31
A ka nadal twierdze ze to sprawa polityczna jeszcze rok moze dwa jak nastanke nowy dyrektor tej placowki i bedzie wniosek o sprzedarz zamku w Janowcu bo stanie stanie sie nie oplacalny kupi go jakis kolega kolegi ministra albo marszalka i zrobi tam hotel .Po Janowcu bedzie kolej na kamienice w Kazimierzu ktorej ceny to zawrotna kasa a na ktorej chce polozyc lape jakis urzedas z Warszawy i nikogo juz nie interesuje ze to zabytki pod mlotek i kasa jest dla Marszalka jest .... A NSZZ z Janowca czy z Kazimierza co tak sie upominaja o kase czemu nie upominaja sie o to ze gowno robia nawet proste pytania sprawiaja im trudnosc wiecej na temat wystawy wie sprzataczka noz opiekun takiej placowki zenada i malo tego domagaja sie zmian ..... To poczekamy troche spotkamy ich na kuroniowce czekajacych po zapomogi jak sprzedadza ich kochany Janowiecki zamek i kilka kamienic w Kazimierzu
A ka nadal twierdze ze to sprawa polityczna jeszcze rok moze dwa jak nastanke nowy dyrektor tej placowki i bedzie wniosek o sprzedarz zamku w Janowcu bo stanie stanie sie nie oplacalny kupi go jakis kolega kolegi ministra albo marszalka i zrobi tam hotel .Po Janowcu bedzie kolej na kamienice w Kazimierzu ktorej ceny to zawrotna kasa a na ktorej chce polozyc lape jakis urzedas z Warszawy i nikogo juz nie interesuje ze to zabytki pod mlotek i kasa jest dla Marszalka jest .... A NSZZ z Janowca czy z Kazimierza co tak sie upominaja o kase czemu... rozwiń
Avatar
Dodo / 1 lipca 2015 o 23:28
Pani Zadura która została dyrektorem tylko dzięki politycznej protekcji ma czelność twierdzić że jest odwoływana z "politycznych" powodów ?
Jakby nie robiła burdelu w muzeum to miała jakieś pojęcie o swojej robocie to by nikt się jej nie czepiał.
Avatar
Gość / 1 lipca 2015 o 08:07
Jebane kolesiostwo. To się nigdy nie skończy - kto by nie rządził. Jedynie można karać. Ale kto ich ukara.....?
Avatar
Gość / 1 lipca 2015 o 07:54
Jedną słabość?
Avatar
kmiot / 30 czerwca 2015 o 21:09

przyjdzie czas na grabczuka.łoj przyjdzie,wybory tuż tuż. POtologia poleci w pis....du.

Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 18:05
o jakiej propozycji mówi ten gostek ?a gdzie konkursy i inne ceregiele np.kwalifikacje
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 17:46
patologia goni patologię i nic nie można zrobić
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 16:52
To jest paranoja i przecbodzi ludzkie pojecie o PO wyrabia jak tonie teraz sie na Muzea przezucili to juz nie ma co sprzedac zostaly zbiory no to juz po zamku w Janowcu a zaczna pewnie od muzeum zlotnikow to najlepiej schodzi . Potem sie napija i pujda do pracy i marszalek im jeszcze da pdemie bo to kumple
Avatar
Gość / 30 czerwca 2015 o 16:16
Żeby tylko za Twoją... ? Niezły kapuśniak solidaruchy zgotowały na lata. I jeszcze mają czelność obchodzić jakieś lipcowe święto...A dopomógł im w tym najświntyszy z najświntszych...!!!
Avatar
kulawy / 30 czerwca 2015 o 16:12
To jest smieszne ze pod uwage bierze sie goscia ktory jest budowlancem i ma tyle wspolnego z muzeum co swinia z siodlem
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szaleniec grasuje po Puławach. Przecina opony w samochodach

Szaleniec grasuje po Puławach. Przecina opony w samochodach 0 0

Od niedzieli puławska policja otrzymała już 9 zgłoszeń od właścicieli samochodów, których opony zostały przecięte ostrym narzędziem. Najwięcej przypadków zanotowano przy ul. 6 Sierpnia i Kołłątaja.

Nowy rok szkolny 2018/2019. Kiedy ferie i wakacje? [kalendarz]

Nowy rok szkolny 2018/2019. Kiedy ferie i wakacje? [kalendarz] 0 0

Nowy kalendarz roku szkolnego 2018/2019 r. opublikowało Ministerstwo Edukacji Narodowej

Lubelskie – smakuj biznes

Lubelskie – smakuj biznes 0

Jeśli dopisuje Ci przedsiębiorczy apetyt i jesteś głodny kolejnych sukcesów, mamy dla Ciebie 3 apetyczne kąski, które komponują się w pełnowartościowy posiłek dla Twojej działalności.

Złota Setka tylko w czwartek z Dziennikiem Wschodnim!

Złota Setka tylko w czwartek z Dziennikiem Wschodnim! 0 0

W czwartek wraz z papierowym wydaniem naszej gazety, można otrzymać darmowy dodatek podsumowujący XXII edycję "Złotej Setki", czyli Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny

Zapomniała, że jest na drodze podporządkowanej. Oto efekt

Zapomniała, że jest na drodze podporządkowanej. Oto efekt 0 0

Groźny wypadek na skrzyżowaniu ulic Zamkowej, Artyleryjskiej i Piłsudskiego w Białej Podlaskiej.

Polska - Senegal. Pokaż, jak kibicujesz Biało-Czerwonym! Wyślij zdjęcie
galeria
film

Polska - Senegal. Pokaż, jak kibicujesz Biało-Czerwonym! Wyślij zdjęcie 0 2

Nadszedł długo wyczekiwany dzień - wtorek, 19 czerwca. O godzinie 17 nasi piłkarze po dwunastu latach wracają na piłkarski Mundial, na stadionie Spartaka w Moskwie zmierzą się z Senegalem.

Kibicu, jedź do strefy autobusem

Kibicu, jedź do strefy autobusem 0 0

Specjalna linia autobusowa dowiezie dzisiaj kibiców przed wielki ekran przy Arenie Lublin, gdzie będzie można oglądać transmisję meczu Polski z Senegalem.

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo]
film

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo] 0 2

Kibice nie mają wątpliwości. Pierwszy mecz Polaków z Senegalem w mistrzostwach świata zakończy się zwycięstwem biało-czerwonych. Wynik wtorkowego spotkania wytypował też paw z Kozłówki

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto 0 1

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 4

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 3 33

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 22 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 4

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!