piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Co się zmieni w Kazimierzu Dolnym? Pomysły są, czas na koncepcję

Dodano: 26 marca 2017, 16:41
Autor: kp

Trwają prace nad opracowaniem koncepcji funkcjonalno-przestrzennej centrum miasteczka, ze szczególnym uwzględnieniem Małego Rynku. W konsultacjach udział wzięli tylko nieliczni mieszkańcy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Koncepcję ma stworzyć Pracownia Architektoniczna Jarosława Kraski z Siedlec. Ma na to czas do 10 kwietnia. Konsultacje społeczne w tej sprawie już się zakończyły. Mieszkańcy mogli wypełnić anonimowe ankiety, w których przedstawili swoje pomysły. Zrobiło to kilkanaście osób. W minioną sobotę zorganizowano też spotkanie dla mieszkańców. Zjawiło się na nim ok. 20 osób.

– Padło się na nim kilka pomysłów, które być może znajdą się w ostatecznej koncepcji. Dotyczyły one m.in. zabudowy na Małym Rynku – mówi Małgorzata Kuś, sekretarz miasta. – Według mieszkańców nowa zabudowa powinna pełnić funkcję usługową, bo Mały Rynek zawsze był kojarzony z handlem. Był także pomysł na mieszkania komunalne.

Padł także pomysł, by architekci zajęli się też kanałem rzeki Grodarz. – Kanał mógłby służyć do celów artystycznych. Chodzi także o zwiększenie jego dostępności poprzez zbudowanie specjalnych zejść – mówi Kuś. – Jest też pomysł na poprawienie komunikacji Małego Rynku z innymi częściami Kazimierza. W tym momencie jest to możliwe tylko poprzez Duży Rynek – dodaje.

Pod koniec lutego kazimierscy radni przyjęli uchwałę dotyczącą obszaru rewitalizacji. Przewiduje ona kilka obszarów: Parchatkę, Bochotnicę, Rzeczycę, Rzeczycę-Kolonię, Witoszyn, Mięćmierz i centrum Kazimierza Dolnego. Chodzi o zlikwidowanie problemów społecznych i stworzenie miejsc dla nowych inwestycji. Obszar rewitalizacji jest bazą do gminnego programu rewitalizacji. Znajdą się w nim konkretne działania, na których realizację gmina dostanie pieniądze ze środków unijnych w ramach RPO.

Czytaj więcej o: Kazimierz Dolny zabytki Grodarz
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 marca 2017 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"– Padło się na nim kilka pomysłów (...)" Czytaj kobieto, co piszesz albo skieruj się na kurs obsługi komputera, skoro na polskim w szkole spałaś! To, że Wam kiepsko płacą, to nie powód, żeby fuszerkę odstawiać. Nie pierwszy raz zresztą.
Rozwiń
Gość
Gość (27 marca 2017 o 01:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co ma się zmienić?Kamienice dalej się rozpadają,gofry się sprzedają,parkingowi kasę trzepią,rynek co tydzień zapełnia się szrotami z których sprzedaje się cebulę i lata lecą.
Rozwiń
Gość
Gość (26 marca 2017 o 23:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak ludzie nie wiedzieli bo nie było plakatów to nie przyszli :(
Rozwiń
Gość
Gość (26 marca 2017 o 22:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pisula musi odejść!
Rozwiń
Gość
Gość (26 marca 2017 o 21:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cyganów wywalcie na początek
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!