sobota, 17 marca 2018 r.

Puławy

Część związków dogadała się z zarządem Zakładów Azotowych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 marca 2012, 18:09
Autor: (greg)

Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego nie rezygnuje ze strajku 17 marca (ZZPRC)
Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego nie rezygnuje ze strajku 17 marca (ZZPRC)

Zaproponowane propozycje podwyżek spełniają nasze oczekiwania – uznały cztery z sześciu działających w Z.A. Puławy związków zawodowych. Od porozumienia odżegnuje się Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego, który nie rezygnuje ze strajku 17 marca.

Domagający się 15-procentowego wzrostu wynagrodzeń związkowcy z czterech organizacji zakładowych zawarli porozumienie z zarządem. – Uważamy, że Zarząd spółki spełnił nasze oczekiwania i postulaty – poinformowali związkowcy czterech centrali działających w Azotach.

– Porozumienie dotyczyło ono podwyżek i uruchomienia prac nad nowymi zasadami wynagradzania, taryfikatorem placowym i regulaminem premiowania. Liczymy na opamiętanie się i poparcie tych rozwiązań także przez pozostałe dwie organizacje – mówi Grzegorz Kulik, rzecznik prasowy Azotów.

– Prowadziliśmy rozmowy z Zarządem, ale nie doszliśmy do porozumienia. Będziemy jeszcze rozmawiać z zarządem, ale nie rezygnujemy ze strajku zapowiedzianego na 17 marca. Cały czas prowadzimy przygotowania. Bramy zakładu zostały już oflagowane – powiedział Sławomir Wręga, szef Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego.

Jego zdaniem podwyżki będą dotyczyć tylko wybranej grupy pracowników. – Nasz związek reprezentuje 3 tys. pracowników i podpiszemy porozumienie, kiedy pieniądze rzeczywiście zostaną skierowane do ich kieszeni. Akceptacja porozumienia oznacza zgodą na nagradzanie grupy najlepiej zarabiających – dodaje Wręga.

– Przypuszczamy, że w przeprowadzanej przez dwa związki akcji protestacyjnej ukryte są inne cele, a nie interes całej załogi. W naszej ocenie skala obecnego problemu nie jest tak wielka, aby nadal eskalować konflikt poprzez prowadzenie akcji strajkowej. Pod wspólnym stanowiskiem podpisali się przewodniczący związków: Andrzej Jacyna (NSZZ Solidarność), Mirosław Pomorski (MZZP ZAP), Andrzej Smętek (ZZIiT), Anna Czarnecka (ZZ "Kadra-Azoty”).

– Widać, pozostałe związki reprezentują zupełnie inną grupę pracowników – komentuje szef ZZPRC Azoty. Do uruchomienia podwyżek potrzebna jest zgoda organizacji będących w sporze zbiorowym, w tym w szczególności Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego, będącego stroną Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
bonzaj
logosfera
Szymy
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bonzaj
bonzaj (16 marca 2012 o 22:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
z jednej strony zachęca się do demokracji i do udzału w wyborach a tutaj związkowcy pokazali w czasie referendum że to oni wyznaczają jej standardy stąd średnio zorientowany w temacie mógł zauważyć że uczciwość tego głosowania mozna łatwo podważyć zresztą co to za referendum i reperezentacja skoro frekwencja delikatnie ponad 50% wiec niech teraz nikt nie mowi ze "reprezentuje wszystkich pracownikow" bo to ma srednie odzwierciedlenie w faktach
Rozwiń
logosfera
logosfera (16 marca 2012 o 20:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to ciekawe bo te cztery reprezentują więcej niż te dwie organizacje (w zasadzie jedna bo bo druga to na palcach człowieka do wyliczenia). referendum bylo robione prez miesiąc jako obnośny cyrk. nie widziałam czegoś takiego jeszcze. jak było zaczęte to oferowali 6% a teraz jest na stole 15%. ciekawe co teraz myśli o tym załoga. ciekawe.
Rozwiń
Szymy
Szymy (16 marca 2012 o 14:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='AS-IOR' timestamp='1331830564' post='610385']
TE - 4-ZWIĄZKI TO NIE SĄ ZWIĄZKI ZAWODOWE TYLKO LIZACZE D.....Y DYREKCJIIIIIII.ONI JUŻ NA ZAKŁADACH STRACILI WSZYSTKO.
[/quote]
Związki reprezentują interesy pracowników. Akurat sam popieram jeden ze związków, które propozycje zarządu zaakceptowały. I naprawdę nie czuję się fajnie, jak ktoś mnie obraża, tylko dlatego, że wiem, że wynegocjowane podwyżki są okej i ja nie potrzebuję więcej i więcej (tak jak niektórzy).
Rozwiń
AS-IOR
AS-IOR (15 marca 2012 o 17:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TE - 4-ZWIĄZKI TO NIE SĄ ZWIĄZKI ZAWODOWE TYLKO LIZACZE D.....Y DYREKCJIIIIIII.ONI JUŻ NA ZAKŁADACH STRACILI WSZYSTKO.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!