sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Czy dyrektor szpitala należy się nagroda? Opozycja ma wątpliwości

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 września 2014, 15:45
Autor: Daniel Drob

Na środowej sesji radni powiatowi uchwalili nowy statut SPZOZ w Puławach. Przyznali też dotację dla szpitala. Dużo emocji wzbudziła dyskusja o nagrodzie dla dyrektor szpitala.

Radna PiS Lidia Twardowska w swojej interpelacji wspomniała o kontroli NIK w puławskiej placówce. - Jest to dla mnie niezrozumiałe. Izba kontroli wykryła nieprawidłowości, prawdopodobnie na placówkę zostanie nałożona kara finansowa, a pani dyrektor dostaje nagrodę za swoją działalność - oburzała się radna Twardowska.

Tydzień temu pisaliśmy o wstępnym raporcie NIK, do którego dotarliśmy. Wynika z niego, że większość zmian w szpitalu kontrolerzy ocenili pozytywnie.

Poważne nieprawidłowości wykryto odnośnie umowy z Ośrodkiem Kardiologii Inwazyjnej Ikardia z Nałęczowa, lecz ta została podpisana jeszcze przez poprzednią dyrekcję. Trzeba jednak pamiętać, że oficjalnych wyników kontroli wciąż nie ma. Zaś dyrekcja oraz NIK naszych ustaleń nie potwierdziły.

W obronę dyrektor Jolantę Herdę wzięła koalicja. - Nagroda dla pani dyrektor jest w pełni zasłużona. Włożyła przecież mnóstwo pracy w placówkę - stwierdziła na sesji Maria Kłopotowska, radna klubu PO.

Dyrektor mówi, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Przekonuje, że przez okres jej zarządzania, SPZOZ wyszedł z poziomu miernego na dobry. - Nagrodę roczną przyznał mi Zarząd Powiatu, po jednomyślnym zaopiniowaniu Rady Społecznej - mówi Jolanta Herda. - Co do kontroli - poczekajmy aż się skończy. Po wystąpieniu pokontrolnym na pewno zwołamy konferencję - dodaje.

Zatrudnią kancelarię

Dyrektor szpitala na sesji zabrała również głos w sprawie zmian w statucie SPZOZ. Projekt uchwały w tej sprawie zakłada likwidację działów ekonomicznego i prawniczego.

- Uznaliśmy, że główny księgowy będzie miał lepszą kontrolę nad finansami szpitala, dlatego dział ekonomiczny zostanie wchłonięty przez dział finansowo-księgowy - tłumaczyła zasadność zmian Jolanta Herda. - Dział prawny likwidujemy, ponieważ jedna osoba nie jest w stanie dobrze zająć się wszystkimi problemami związanymi z różnorodnością w prawie, m.in. prawie medycznym, prawie pracy, zamówieniach publicznych.

Od tej pory wszystkie problemy prawne SPZOZ będzie rozwiązywał za pośrednictwem zewnętrznej kancelarii. Za zmianami w statusie zagłosowało 19 z 22 radnych, troje wstrzymało się od głosu.
Podczas sesji radni zdecydowali również o zmianie uchwały o dotacji dla szpitala. Radni przyjęli ją jednogłośnie, zwiększając dotację z 300 do 500 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
szczaw i mirabelki
piguła
ja
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

szczaw i mirabelki
szczaw i mirabelki (15 października 2014 o 12:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie wiem jak jest w Puławach,ale wiem jak jest wLublinie.Naczelna piel wybrana na polowaniu żona policjanta,zastępczyni żona człowieka z rady nadzorczej.Przed zmianą pracy wiedziały,że mają awans.Zmiana regulaminu szpitala,aby dyr mógł rządzić w wieku emerytalnym.Nizrealizowana wypłata z ustawy obejmująca lata 2011,2012,bo dyr woli zapłacić karę 5000 ,bo jest korzystniejsza.Albo tłumaczy się koniecznością wypłaty odszkodowań za błędy lekarskie.Takie mamy szpitale,albo szpitalami rządzą tacy ludzie.Zgadnijcie jaki to szpital?Podobno w Lublinie jest NIK i PIP.Uderzyłam w stół.Odezwijcie się nożyczki.

Rozwiń
piguła
piguła (28 września 2014 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

nagroda cię należy,w szpitalu są remonty.ostatnio były za komuny.Pensja na czas.Podwyższony poziom opieki,zatruniani są wykształceni lekarz a doktoratami. 

Rozwiń
ja
ja (28 września 2014 o 19:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a mało ma pensji? nagroda że wykonuje pracę za którą bierze co miesiąc wynagrodzenie?! nie można tej nagrody przeznaczyć na zakup czegoś do szpitala co się może przydać?!

Rozwiń
Adam
Adam (28 września 2014 o 11:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A któremu z dyrektorów szpitali nagroda nalezy sie tak uczciwe? jakie maja osiagniecia dla sluzy zdrowia? wpisujcie "prawidzwych dyrektorów" a nie tylko tych na papierze, ktorzy dawno nie kiwneli palcem a nagrody zbieraja co roku

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!