Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 czerwca 2016 r.
9:05

Czy wójt Wąwolnicy nadal będzie wójtem? Decyzja za tydzień

Autor: Zdjęcie autora kp
0 10 A A
Wójt Marcin Łaguna
Wójt Marcin Łaguna

W przyszłą niedzielę mieszkańcy gminy Wąwolnica zdecydują, czy Marcin Łaguna nadal będzie wójtem. Pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie jego odwołania podpisało się 435 osób.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Mieszkańcom udało się zebrać 435 podpisów, a wymaganych było 386. Żeby referendum było ważne, musi w nim wziąć udział 900 osób – poinformowała Teresa Bichta, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie.

Żeby wójt został odwołany musi się za tym opowiedzieć większość mieszkańców. Jeśli tak się stanie jego mandat automatycznie wygaśnie, a jego obowiązki przejmie wójt komisaryczny powołany przez premiera.

„Komisarz” pełniłby tę funkcję do czasu wyboru nowego wójta w przedterminowych wyborach. – Inicjatywa ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Mam jednak nadzieję, że ludzie dostrzegają niespójność w obietnicach wójta i ich realizacji – komentuje Adam Bieniek, rzecznik komitetu referendalnego. – Chodzi tu m.in. o niespójności w kwestiach finansowych, kadrowych, a także ograniczanie mieszkańcom dostępu do informacji publicznej.

Inicjatorzy referendum zarzucają wójtowi m.in. niedotrzymywanie obietnic przedwyborczych, brak przejrzystej polityki finansowej i złe zarządzanie gminą. W ubiegłym tygodniu do mieszkańców gminy trafiły ulotki z zarzutami wobec wójta. W poniedziałek wójt odwiedził naszą redakcję i zapewniał, że odniesie się do zarzutów, ale pisemnie. Do wczoraj jednak tego nie zrobił.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 13:36
Pamiętam, że Łopatki chciały odłączyć się od gminy Wąwolnica, jeździli po gminach pytali, ale nikt ich nie chciał. Teraz są szczęśliwi , że do niej należą - jak niewiele trzeba do szczęścia.
Avatar
fan / 16 czerwca 2016 o 16:32
SICZEK na wójta!!!!!!!
Avatar
chłop z wąwolnicy / 12 czerwca 2016 o 13:04
ale jesteś pustak!!!
Avatar
Gość / 12 czerwca 2016 o 00:23
"niespójności w kwestiach finansowych, kadrowych, a także ograniczanie mieszkańcom dostępu do informacji publicznej" - tak samo działa wójt gminy Garbów K. Firlej i na niego przyjdzie czas.
Avatar
Gość / 11 czerwca 2016 o 19:58
Najlepszy wójt jaki był w tej zapuszczonej wiejskiej gminie....
Avatar
chłop z Łopatek / 11 czerwca 2016 o 17:27
Dokładnie panie Bieniek - gdzie pan był jak wójt z pana wsi przez 4 lata zadłużał gminę i likwidował szkołę w Łopatkach??? Siedział pan cicho. a teraz jak Łaguna nadepnął panu na ogon to referendum robisz. To są prywatne rozgrywki. Już widzę co ty byś robił jakbyś został wójtem. Byłaby niekończąca się awantura. A luidzie chcą spokoju, bo tylko w zgodzie da się budować.
Avatar
Gość / 11 czerwca 2016 o 16:04
Dość PO, POgonić ich
Avatar
Marek / 11 czerwca 2016 o 15:16
To pytanie do byłego wójta Pietraka, który przesiedział na stołku kilkanaście lat i nie zrobił nic. Potem przyszedł kolejuny _ Plewiński i zrobił sporo...złego. Zadłużył gminę na maksa. Wtedy radami gminy kierowały mądre kobiety i też nic nie zrobiły. a teraz się oczekuje, żeby nowy wójt w rok zrobił z tego bagna Eldorado. Pan Bieniek to człowiek szukający zadymy. Myśli, że krzykiem wszysko załatwi. A jak nie krzykiem to wyzwiskami i pomówieniami. Trzeba było działać panie Bieniek przez minionych 20 lat, jak tamci dwaj panowie zamieniali gminę w wielką wiochę zabitą dechami. Teraz się pan objawił. Marzy się panu stołek wójta? Takie krążą pogłoski. Ale to by był koniec tej gminy. Ani pan, ani pan Kałdonek - emerytowany policjant, nie pchniecie jej na nowe tory, bo nie macie o tym pojęcia. Chcecie obalić tego wójta to powiedzcie wprost, kto ma zająć jego miejsce? Nam mieszkańcom należy się ta wiedza. Kogo proponujecie w zamian. Bo obalić dla obalenia a potem posadzić na stołku jakiegoś dyletanta to ja wam serdecznie za taką dobrą zmianę dziękuję. Kogo nam dacie? Bieńka, Kałdonka, Pietraka odkopiecie z zamierzchłej przeszłości? Jakiego asa z PSL chcecie nam wsadzić. Jasno i konkretnie. KTO???
To pytanie do byłego wójta Pietraka, który przesiedział na stołku kilkanaście lat i nie zrobił nic. Potem przyszedł kolejuny _ Plewiński i zrobił sporo...złego. Zadłużył gminę na maksa. Wtedy radami gminy kierowały mądre kobiety i też nic nie zrobiły. a teraz się oczekuje, żeby nowy wójt w rok zrobił z tego bagna Eldorado. Pan Bieniek to człowiek szukający zadymy. Myśli, że krzykiem wszysko załatwi. A jak nie krzykiem to wyzwiskami i pomówieniami. Trzeba było działać panie Bieniek przez minionych 20 lat, jak tamci dwaj panowie zamieniali gmi... rozwiń
Avatar
Gość / 11 czerwca 2016 o 10:38
Dubler Varys`a z Gry o tron...;)
Avatar
Gość / 11 czerwca 2016 o 09:34
Jak to możliwe, że gmina Wąwolnica jest najbiedniejszą gminą w powiecie puławskim? Przecież jest położona w trójkącie turystycznym, blisko uzdrowisko Nałęczów, za miedzą Kazimierz. W Wąwolnicy jest też sanktuarium, tereny gminy są bardzo malownicze, to może przyciągać turystów. Dlaczego władze gminy tego nie wykorzystują? Właściwie nie dzieję się nic!
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 13:36
Pamiętam, że Łopatki chciały odłączyć się od gminy Wąwolnica, jeździli po gminach pytali, ale nikt ich nie chciał. Teraz są szczęśliwi , że do niej należą - jak niewiele trzeba do szczęścia.
Avatar
fan / 16 czerwca 2016 o 16:32
SICZEK na wójta!!!!!!!
Avatar
chłop z wąwolnicy / 12 czerwca 2016 o 13:04
ale jesteś pustak!!!
Avatar
Gość / 12 czerwca 2016 o 00:23
"niespójności w kwestiach finansowych, kadrowych, a także ograniczanie mieszkańcom dostępu do informacji publicznej" - tak samo działa wójt gminy Garbów K. Firlej i na niego przyjdzie czas.
Avatar
Gość / 11 czerwca 2016 o 19:58
Najlepszy wójt jaki był w tej zapuszczonej wiejskiej gminie....
Avatar
chłop z Łopatek / 11 czerwca 2016 o 17:27
Dokładnie panie Bieniek - gdzie pan był jak wójt z pana wsi przez 4 lata zadłużał gminę i likwidował szkołę w Łopatkach??? Siedział pan cicho. a teraz jak Łaguna nadepnął panu na ogon to referendum robisz. To są prywatne rozgrywki. Już widzę co ty byś robił jakbyś został wójtem. Byłaby niekończąca się awantura. A luidzie chcą spokoju, bo tylko w zgodzie da się budować.
Avatar
Gość / 11 czerwca 2016 o 16:04
Dość PO, POgonić ich
Avatar
Marek / 11 czerwca 2016 o 15:16
To pytanie do byłego wójta Pietraka, który przesiedział na stołku kilkanaście lat i nie zrobił nic. Potem przyszedł kolejuny _ Plewiński i zrobił sporo...złego. Zadłużył gminę na maksa. Wtedy radami gminy kierowały mądre kobiety i też nic nie zrobiły. a teraz się oczekuje, żeby nowy wójt w rok zrobił z tego bagna Eldorado. Pan Bieniek to człowiek szukający zadymy. Myśli, że krzykiem wszysko załatwi. A jak nie krzykiem to wyzwiskami i pomówieniami. Trzeba było działać panie Bieniek przez minionych 20 lat, jak tamci dwaj panowie zamieniali gminę w wielką wiochę zabitą dechami. Teraz się pan objawił. Marzy się panu stołek wójta? Takie krążą pogłoski. Ale to by był koniec tej gminy. Ani pan, ani pan Kałdonek - emerytowany policjant, nie pchniecie jej na nowe tory, bo nie macie o tym pojęcia. Chcecie obalić tego wójta to powiedzcie wprost, kto ma zająć jego miejsce? Nam mieszkańcom należy się ta wiedza. Kogo proponujecie w zamian. Bo obalić dla obalenia a potem posadzić na stołku jakiegoś dyletanta to ja wam serdecznie za taką dobrą zmianę dziękuję. Kogo nam dacie? Bieńka, Kałdonka, Pietraka odkopiecie z zamierzchłej przeszłości? Jakiego asa z PSL chcecie nam wsadzić. Jasno i konkretnie. KTO???
To pytanie do byłego wójta Pietraka, który przesiedział na stołku kilkanaście lat i nie zrobił nic. Potem przyszedł kolejuny _ Plewiński i zrobił sporo...złego. Zadłużył gminę na maksa. Wtedy radami gminy kierowały mądre kobiety i też nic nie zrobiły. a teraz się oczekuje, żeby nowy wójt w rok zrobił z tego bagna Eldorado. Pan Bieniek to człowiek szukający zadymy. Myśli, że krzykiem wszysko załatwi. A jak nie krzykiem to wyzwiskami i pomówieniami. Trzeba było działać panie Bieniek przez minionych 20 lat, jak tamci dwaj panowie zamieniali gmi... rozwiń
Avatar
Gość / 11 czerwca 2016 o 10:38
Dubler Varys`a z Gry o tron...;)
Avatar
Gość / 11 czerwca 2016 o 09:34
Jak to możliwe, że gmina Wąwolnica jest najbiedniejszą gminą w powiecie puławskim? Przecież jest położona w trójkącie turystycznym, blisko uzdrowisko Nałęczów, za miedzą Kazimierz. W Wąwolnicy jest też sanktuarium, tereny gminy są bardzo malownicze, to może przyciągać turystów. Dlaczego władze gminy tego nie wykorzystują? Właściwie nie dzieję się nic!

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 4 0

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 11 4

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 2 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 54 6

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech?

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech? 0 1

Rozmowa z Maciejem Łastowieckim, właścicielem firmy iOPIEKA, która oferuje legalne zatrudnienie dla opiekunów i opiekunek osób starszych głównie na terenie Niemiec.

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu 1 0

Chełmska Biblioteka Publiczna chce się zgłosić do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Dotychczasowy rekord to 3071 czytelników.

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 2 0

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 6

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 36 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Puławy: Nowe pracownie dla szkół