niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Dęblin: 80 cywilów z wartowni na bruk

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 sierpnia 2010, 19:51

Wszyscy cywilni wartownicy pilnujący kompleksu wojskowego w Dęblinie stracą pracę. Pierwsi dostali wypowiedzenia w piątek rano. – Wyrzucić ludzi jest najłatwiej. A korzyści nie będzie z tego żadnej – przekonują zwalniani.

Chodzi o ponad 80 cywilnych pracowników Wojskowego Oddziału Gospodarczego nr 5 w Dęblinie. Zatrudnieni w tzw. oddziale wart cywilnych chronią obiekty wojskowe. Do tej pory pilnowali całego, ogromnego kompleksu wojskowego w Dęblinie. Z chronionych przez nich terenów i budynków korzystają m.in.: I Ośrodek Szkolenia Lotniczego, 4. Skrzydło Lotnictwa, 6. Baza Lotnicza i Szkoła Orląt.

Teraz cywilnych wartowników ma zastąpić zewnętrzna firma ochroniarska. – Podobno tak ma być taniej dla wojska. To bzdura. Wręcz odwrotnie. Jak policzyliśmy, zatrudnianie cywilnych wartowników jest tańsze niż płacenie zewnętrznej firmie – przekonuje jeden z wartowników. – Ale mają zredukować etaty. Więc zredukują. Nie patrząc ani na nas, ani na efekty.

Pierwsi zwalniani dostali decyzje w piątek rano. – O takich planach mówiło się od kilku tygodni – mówi inny ze zwalnianych pracowników. – Ale, jak widać, teraz plany wchodzą w życie.

– Przeprowadzamy restrukturyzację jednostki, która polega m.in. na zmniejszeniu struktury zatrudnienia. Otrzymałem takie polecenie od przełożonych (z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, podległego ministrowi obrony narodowej – red.) – mówi płk Zbigniew Zaręba, dowódca WOG w Dęblinie. – Część osób otrzyma wypowiedzenia. Część nie będzie miała przedłużonych umów, które im wygasają – zapowiada płk Zaręba.

Nakaz restrukturyzacji wszystkich struktur cywilnych w polskim wojsku pojawił się w decyzji ministra obrony z marca tego roku. – Minister kazał zmniejszyć liczbę pracowników cywilnych wojska, ale już od poszczególnych dowódców zależy, jakich etatów będzie dotyczyła redukcja – przekonują zwalniani z Dęblina. – Pracowników oddziałów wart cywilnych zwolnienia miały nie dotyczyć.

– Nie mam wyjścia. Muszę wykonać polecenie służbowe – podkreśla dowódca dęblińskiego WOG. – Ogłosimy procedurę przetargową. Zostanie wyłoniona zewnętrzna firma, która przejmie obowiązki oddziału wart cywilnych – dodaje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
tomy
jan
STYX
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

tomy
tomy (13 września 2010 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drodzy cywilni wartownicy ależ będzie taniej zatrudnić firmę zewnętrzną do ochrony ponieważ nie będzie umów o prace tylko zlecenie ,żadnych urlopów (płatnych ) i tu właśnie jest oszczędność, a ponadto przyjda mundurowi emeryci a oni bedą pracować za grosze.....
Rozwiń
jan
jan (23 sierpnia 2010 o 08:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem,mlodzi znajda sobie prace nawet w nowej firmie ochraniarskiej.Natomiast w wiekszosci to byli emeryci ze sluzb mundurowych,milicjanci,policjanci zolnierze ktorzy maja wysokie apanaze i im zadna krzywda sie nie stanie.Poprostu beda zyli za swoje a etaty beda zwolnione dla bezrobotnych i z nizszym wyksztalceniem.
Rozwiń
STYX
STYX (21 sierpnia 2010 o 09:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No widzicie jak fajnie ! A znienawidzona komuna nie chciała zwalniać pracowników. Jeszcze wstręciuchy zatrudniali kogo się da. A dzisiaj raj, wiece sokidaruchów, Śniadek porusza wąsami, rodacy szczają z radochy...dzięki ci solidarności razem z twoimi pociągami i szaletami...
Rozwiń
O co tu chodzi ?
O co tu chodzi ? (21 sierpnia 2010 o 08:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Napisano wczoraj, 20:35 #2
Firma zgarnie 14-17 zł/godz., pracownikowi zapłaci 2,50 - 4,00 zł/godz

A dlaczego ci zwalniani nie chcą założyć sobie w 80 osób firmy ? Każdy z 80 współwłaścicieli takiej firmy zgarnie 14-17 zł/godz. Pracownikom nic nie zapłacą, bo w takiej firmie nie będzie pracowników, tylko sami właściciele.
Rozwiń
Josef46
Josef46 (21 sierpnia 2010 o 07:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale ludzi ogłupiają pojęciem restrukturyzacji.Czas już pojąć restrukuryzację władzy/w tym samym pojęciu/porzedzoną restrukturyzacją PO ze społeczeństwa!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!