czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Dęblin: Jednak nie będzie nowych wyborów burmistrza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 kwietnia 2011, 11:39
Autor: rp

Burmistrzem zostanie jednak Stanisław Włodarczyk. Choć jego główny konkurent nie składa broni.

W październikowych wyborach na burmistrza miasta w pierwszej turze wygrał Stanisław Włodarczyk. Jednak sąd wygasił w styczniu jego mandat. Dlaczego? Bo konkurujący z nim Dariusz Cenkiel i jego komitet "Dęblin XXI” wieku złożyli protest.

Sąd nakazał ponowne przeliczenie głosów w trzech z 16 komisji obwodowych w Dęblinie. Stwierdził, że członkowie komisji popełnili błędy kwalifikując głosy jako ważne i nieważne.

Czwartkowe liczenie głosów nie zmieniło wyników.

– Okazało się, że Cenkielowi ubyły cztery głosy, a Włodarczykowi 8 głosów. Ostatecznie Włodarczyk ma 16 głosów powyżej progu 50 proc. i drugiej tury wyborów nie będzie – relacjonuje Katarzyna Pilch szefowa Miejskiej Komisji Wyborczej w Dęblinie.

W całym Dęblinie Włodarczyk dostał 3606 głosów, Cenkiel 2726 głosów, a trzeci kandydat Krzysztof Uznański 845 głosów.

Włodarczyk zostanie ponownie zaprzysiężony na burmistrza w maju na sesji Rady Miasta. Tymczasem jego główny konkurent nie składa broni.

- Zastanawiamy się nad odwołaniem i innymi krokami prawnymi. Decyzję zapadną w najbliższych dniach - mówi Dariusz Cenkiel.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
AA
milk.tnnomp
milk.tnnomp
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

AA
AA (1 czerwca 2011 o 08:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem na skalę masową danych osobowych z ewidencji ludności i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.
Zorganizowaną grupą przestępczą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz- były działacz PZPR oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Puław.
Zorganizowana grupa przestępcza fałszowała podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych. Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzyści materialne.
Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach oraz Biuro Poselskie Jarosława Żaczka w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz, pełniąca również funkcję asystenta społecznego w Biurze Poselskim Jarosława Żaczka w Puławach. Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tysięcy do 100 tysięcy podpisów.
W mieszkaniu Małgorzaty Górskiej Lenartowicz policja przeprowadziła rewizję i skonfiskowała dowody przestępstwa. Sprawą przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej z Puław zajmuje się Wydział ds. Walki z Korupcją i Przestępczością Zorganizowaną w Lublinie- sprawa karna V Ds. 61/06/S. Każdy obywatel Puław który spotkał się z przestępstwami tego rodzaju ma obowiązek zawiadomienia Policji i Prokuratury.
Rozwiń
milk.tnnomp
milk.tnnomp (3 maja 2011 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To może wreszcie burmistrz zajmie się tym miastem,a szczególnie ulicą PCK i wjazdem na tyły Banku PeKaO SA,zgroza niszczymy sobie auta,Panie Burmistrzu!!!
Rozwiń
milk.tnnomp
milk.tnnomp (3 maja 2011 o 11:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To może wreszcie burmistrz zajmie się tym miastem,a szczególnie ulicą PCK i wjazdem na tyły Banku PeKaO SA,zgroza niszczymy sobie auta,Panie Burmistrzu!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!