Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

15 marca 2012 r.
15:40
Edytuj ten wpis

Dęblin: Lisy i sarny groźne dla samolotów. Jest wniosek o odstrzał

0 15 A A
Najwięcej wojskowych samolotów korzysta z lotniska w Dęblinie od marca do października  (Jacek Świer
Najwięcej wojskowych samolotów korzysta z lotniska w Dęblinie od marca do października (Jacek Świer

Polski Związek Łowiecki zgodził się na odstrzał kilkunastu zwierząt na lotnisku w Dęblinie. Wojskowi uważają, że lisy i sarny zagrażają samolotom. Ostateczną decyzję podejmie Sejmik Województwa Lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mimo że lotnisko wojskowe w Dęblinie jest ogrodzone, to na jego terenie żyją lisy, sarny i zające. Wojskowi podkreślają, ze życie w symbiozie ze zwierzętami jest niemożliwe. – Są realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, zgłasza w momencie startu i kołowania samolotu – tłumaczy kpt. Grzegorz Grabarczuk, oficer prasowy 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego we Dęblinie. – Pewnie każdy z nas widział efekt zderzeniu samochodu np. z sarną. Samolot ląduje z prędkością ok. 200 km/h, czyli zdecydowanie większą niż hamujący samochód.

Dęblińskie lotnisko jest intensywnie eksploatowane. – Latamy nieprzerwanie, poczynając od marca i kwietnia aż do października, od wschodu do zachodu słońca, a nawet w nocy – podaje kpt. Grabarczuk. – Do tej pory nie doszło do żadnej kolizji statku powietrznego ze zwierzęciem. Kilkakrotnie loty były jednak przerywane.

Myśliwi mają odstrzelić 4 sarny i 10 lisów. Sprawą zajęli się urzędnicy marszałka. W styczniu Sejmik Województwa Lubelskiego przyjął projekt uchwały w sprawie ograniczenia populacji zwierząt na terenie tego lotniska. Ogłoszono konsultacje społeczne, które niedawno się zakończyły.

– Żaden wniosek w tej sprawie nie wpłynął – tłumaczy Jadwiga Tatara, zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Urzędnicy otrzymali już opinie Polskiego Związku Łowieckiego. Jest pozytywna. Czekają jeszcze na pozostałe wnioski m.in. z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

– Pierwszy raz mamy do czynienia z uchwałą sejmiku dotyczącą odstrzału redukcyjnego – zaznacza Paweł Duklewski, rzecznik RDOŚ w Lublinie. – Jesteśmy w trakcie opiniowania tej uchwały.Odstrzał redukcyjny, zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, jest dopuszczalny, gdy zwierzęta stanowią zagrożenie dla życia, zdrowia lub gospodarki człowieka, w tym gospodarki łowieckiej.

Problem zna Lubelska Straż Ochrony Zwierząt. – Już jakieś dwa lata temu byliśmy na lotnisku. Próbowaliśmy jakoś tę sytuację rozwiązać, aby te zwierzęta uratować – mówi Aleksandra Lipianin-Białogrzywy z LSOZ. – Chodzi jednak o olbrzymi teren. Nie ma możliwości, aby zwierzęta złapać i przenieść gdzie indziej. Bronimy praw zwierząt, ale życie człowieka jest najważniejsze. W tej sytuacji chyba nie ma innego wyjścia. Trzeba będzie je odstrzelić.

Obrońcy zwierząt będą również wypowiadać się w tej sprawie. – Po otrzymaniu wszystkich opinii przedstawimy je na sesji sejmiku, prawdopodobnie za miesiąc – zapowiada przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mariusz / 3 lutego 2013 o 11:00
witam mam pytanie czy to zgodne z prawem odstrzał bażanta na mojej posesji znajdowało się około 10 sztuk całą zimę sobie siedziały i od czasu do czasu zruciłem im karmy jak się orientuje posesja prywatna myśliwy nie ma prawa wstępu a bynajmniej odstrzału gdyż coś w prawie jest wspomniane około 100 m od skupiska domów może odstrzelić a u mnie było niecałe 50 i na jaki czort komunikaty o dokarmianie zwierzyny w zimę skoro zaraz idzie na odstrzał poza tym celowanie w budynki z broni bo aż pod garaż mi przyszło kilka sztuk 10 m od budynku czy prawo polskie lubi taka samowolkę i pozwala kto takim inteligentnym osoba wydał pozwolenie na broń jak zaraz pod domem u kogoś strzela wiec chyba ja będę musiał tez postarać się o broń na następny raz i myśliwych odstrzelić o naruszenie mojej prywatności przez wtargnięcie na prywatna posesje i w sumie wymachiwanie bronią kwalifikuje się do zastraszania wiec mogę sobie ustrzelić myśliwego będzie to działanie w obronie własne
witam mam pytanie czy to zgodne z prawem odstrzał bażanta na mojej posesji znajdowało się około 10 sztuk całą zimę sobie siedziały i od czasu do czasu zruciłem im karmy jak się orientuje posesja prywatna myśliwy nie ma prawa wstępu a bynajmniej odstrzału gdyż coś w prawie jest wspomniane około 100 m od skupiska domów może odstrzelić a u mnie było niecałe 50 i na jaki czort komunikaty o dokarmianie zwierzyny w zimę skoro zaraz idzie na odstrzał poza tym celowanie w budynki z broni bo aż pod garaż mi przyszło kilka sztuk 10 m od budynku czy p... rozwiń
Avatar
jaka / 20 marca 2012 o 00:45
Niech sobie mózgi odstrzelą. To samochody są niebezpieczne dla zwierząt. Ludzie pchają się wszędzie z tą swoją cywilizacją, niszczą przyrodę, budując coraz to nowsze osiedla i trasy. A potem mordują zwierzęta, którym środowisko zmienili.
Avatar
rafał / 19 marca 2012 o 18:39
Kolego nie obrażaj myśliwych. To nic przyjemnego taki odstrzał. Nie "mordujemy dla przyjemności jakbyś nie wiedział. Według mnie powinno to wyglądać następująco: lekarz weterynarii wspólnie z myśliwym udaje się na polowanie z bronią pneumatyczną i lotkami usypiającymi. Sarna zasypia i wywozi się ja do lasu. W przypadku lisów dopuszczone są pułapki żywołowne i są skuteczne. Założę się, że wystarczą 2 tygodnie i po problemie, a to nazywa się chęcią zrobienia czegoś konstruktywnego, chyba, że Pan weterynarz pracuje do 15 tej i nie poświęci swojego wolnego czasu. Niestety w codziennym życiu opluwa się myśliwych nie mając zielonego pojęcia o ich roli w ekosystemie Polski, ale to takie nasze "polskie zachowania".
Podsumowując kiedy problem na lotnisku zniknie to znowu miłośnicy zwierząt wrócą do rytuału plucia, szczucia i psucia opini PZŁ.
Kolego nie obrażaj myśliwych. To nic przyjemnego taki odstrzał. Nie "mordujemy dla przyjemności jakbyś nie wiedział. Według mnie powinno to wyglądać następująco: lekarz weterynarii wspólnie z myśliwym udaje się na polowanie z bronią pneumatyczną i lotkami usypiającymi. Sarna zasypia i wywozi się ja do lasu. W przypadku lisów dopuszczone są pułapki żywołowne i są skuteczne. Założę się, że wystarczą 2 tygodnie i po problemie, a to nazywa się chęcią zrobienia czegoś konstruktywnego, chyba, że Pan weterynarz pracuje do 15 tej i nie poświęci... rozwiń
Avatar
Aoa / 19 marca 2012 o 17:31
A świnek i krówek z których jesz kiełbasę nie chciałabyś przesiedlać?
Avatar
polik / 19 marca 2012 o 17:28
Ekolodzy są wręcz łaskawi. Cóż za splendor spłynoł na myśliwych którym ekolodzy łaskawie pozwolili na polowanie. Nie chciało się ekodupkom pobiegać za sarnami i lisami to do brudnej roboty wysyłają myśliwtch aby póżniej psy na nich wieszać.

Załosne jest w tym to że wogule pyta ich ktoś o zdanie w tej sprawie.
Avatar
piękna i bogata / 19 marca 2012 o 15:36
Nareszcie jakaś rozsądna decyzja. Mam nadzieję że tych wielbicieli lisów i saren wsadzi ktoś do lądującego samolotu i wyśle na pas startowy z biegającymi właśnie zwierzątkami. Dobro ludzi dobrem najwyższym. Ekoterorystom stop !
Avatar
RealistA / 16 marca 2012 o 10:41
Nie ma artykułu w którym nie znaloazł bym komentarza idioty/idiotki która to jako wielki obrońca zwierząt ma pretensje do świata że istnieje taki ktoś jak myśliwy! G*WNO za przeproszeniem wiecie o łowiectwie, i łowiectwo dla prawdziwego myśliwego to ŻADEN powód do dowartościowania. Ciągle wykazujecie że jesteście 100 lat za murzynami! w innych krajach traktuje się myśliwego z szacunkiem a tutaj?
JEŻELI UWARZASZ ŻE ŁOWIECTWO TO BESTIALSTWO LUB STWARZANIE NIERÓWNYCH SZANS MIĘDZY ZWIERZYNĄ A MYŚLIWYM TO:
-NIE JEDZ MIĘSA ani ŻADNYCH INNYCH PRODUKTÓW POCHODZENIA ZWIERZĘCEGO
-PRZEJDŹ NA WEGETARIANIZM
-NIE UŻYWAJ, ANI NIE NOŚ ŻADNEJ RZECZY POCHODZENIA ZWIERZĘCEGO
-BIEGAJ ZA KŁUSOWNIKAMI ABY NIE KRZYWDZILI ZWIERZĄT
-WYPŁACAJ ODSZKODOWANIA ZA SZKODY W ŁOWIECTWIE Z WŁASNEJ KIESZENI
-MÓDL SIĘ ABY ŻADNE ZWIERZĘ CHORE NA WŚCIEKLIZNĘ NIE UGRYZŁO CIEBIE ALBO KOGOŚ Z TWOICH ZNAJOMYCH

Mógłbym wymieniać tak w nieskończoność ale i tak to nie dotrze do tej CIEMNEJ MASY W POLSCE...widzą krzywdę zwierząt w łowiectwie a sami martretują psy i zwierzęta domowe, a do tego brak świadomości jakie cierpienia znoszą zwierzęta na całym świecie w ubojniach...nie wierzycie ?
ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA...

http://www.youtube.com/watch?v=RBPmYEzvlzQ

SZKODA MI WAS...
Nie ma artykułu w którym nie znaloazł bym komentarza idioty/idiotki która to jako wielki obrońca zwierząt ma pretensje do świata że istnieje taki ktoś jak myśliwy! G*WNO za przeproszeniem wiecie o łowiectwie, i łowiectwo dla prawdziwego myśliwego to ŻADEN powód do dowartościowania. Ciągle wykazujecie że jesteście 100 lat za murzynami! w innych krajach traktuje się myśliwego z szacunkiem a tutaj?
JEŻELI UWARZASZ ŻE ŁOWIECTWO TO BESTIALSTWO LUB STWARZANIE NIERÓWNYCH SZANS MIĘDZY ZWIERZYNĄ A MYŚLIWYM TO:
-NIE JEDZ MIĘSA ani... rozwiń
Avatar
xee / 16 marca 2012 o 08:57
Odstrzelić wiedzą jak, ale złapać już się nie da?!?!? Myśliwi tylko zacierają rączki, że będą sobie mogli postrzelać do bezbronnych zwierząt. Ich mentalność jest straszna. Dlaczego nie powalczą jak równy z równym, tylko z bezpiecznej odległości naciskają spust?
Avatar
Gość / 16 marca 2012 o 07:47
[quote name='MG' timestamp='1331840943' post='610443']
Chyba w każdym cywilizowanym państwie takimi sprawami zajmują się specjalnie szkolone psy płoszące zwierzynę. No ale przecież nie u nas :| Na cywilnych lotniskach też jest to stosowane... No ale gdzieś panowie z małymi muszą podbudować swoje ego
[/quote]

Przeciez to nie myśliwi wystąpili o odstrzał ale wojskowi obsługujacy lotnisko. Czytaj ze zrozumieniem.
Avatar
gość / 16 marca 2012 o 07:41
na strzelanie z ostrej amunicji teren nie wydaje się już taki duży jak przy strzelaniu z nabojami usypiającymi?
Avatar
Mariusz / 3 lutego 2013 o 11:00
witam mam pytanie czy to zgodne z prawem odstrzał bażanta na mojej posesji znajdowało się około 10 sztuk całą zimę sobie siedziały i od czasu do czasu zruciłem im karmy jak się orientuje posesja prywatna myśliwy nie ma prawa wstępu a bynajmniej odstrzału gdyż coś w prawie jest wspomniane około 100 m od skupiska domów może odstrzelić a u mnie było niecałe 50 i na jaki czort komunikaty o dokarmianie zwierzyny w zimę skoro zaraz idzie na odstrzał poza tym celowanie w budynki z broni bo aż pod garaż mi przyszło kilka sztuk 10 m od budynku czy prawo polskie lubi taka samowolkę i pozwala kto takim inteligentnym osoba wydał pozwolenie na broń jak zaraz pod domem u kogoś strzela wiec chyba ja będę musiał tez postarać się o broń na następny raz i myśliwych odstrzelić o naruszenie mojej prywatności przez wtargnięcie na prywatna posesje i w sumie wymachiwanie bronią kwalifikuje się do zastraszania wiec mogę sobie ustrzelić myśliwego będzie to działanie w obronie własne
witam mam pytanie czy to zgodne z prawem odstrzał bażanta na mojej posesji znajdowało się około 10 sztuk całą zimę sobie siedziały i od czasu do czasu zruciłem im karmy jak się orientuje posesja prywatna myśliwy nie ma prawa wstępu a bynajmniej odstrzału gdyż coś w prawie jest wspomniane około 100 m od skupiska domów może odstrzelić a u mnie było niecałe 50 i na jaki czort komunikaty o dokarmianie zwierzyny w zimę skoro zaraz idzie na odstrzał poza tym celowanie w budynki z broni bo aż pod garaż mi przyszło kilka sztuk 10 m od budynku czy p... rozwiń
Avatar
jaka / 20 marca 2012 o 00:45
Niech sobie mózgi odstrzelą. To samochody są niebezpieczne dla zwierząt. Ludzie pchają się wszędzie z tą swoją cywilizacją, niszczą przyrodę, budując coraz to nowsze osiedla i trasy. A potem mordują zwierzęta, którym środowisko zmienili.
Avatar
rafał / 19 marca 2012 o 18:39
Kolego nie obrażaj myśliwych. To nic przyjemnego taki odstrzał. Nie "mordujemy dla przyjemności jakbyś nie wiedział. Według mnie powinno to wyglądać następująco: lekarz weterynarii wspólnie z myśliwym udaje się na polowanie z bronią pneumatyczną i lotkami usypiającymi. Sarna zasypia i wywozi się ja do lasu. W przypadku lisów dopuszczone są pułapki żywołowne i są skuteczne. Założę się, że wystarczą 2 tygodnie i po problemie, a to nazywa się chęcią zrobienia czegoś konstruktywnego, chyba, że Pan weterynarz pracuje do 15 tej i nie poświęci swojego wolnego czasu. Niestety w codziennym życiu opluwa się myśliwych nie mając zielonego pojęcia o ich roli w ekosystemie Polski, ale to takie nasze "polskie zachowania".
Podsumowując kiedy problem na lotnisku zniknie to znowu miłośnicy zwierząt wrócą do rytuału plucia, szczucia i psucia opini PZŁ.
Kolego nie obrażaj myśliwych. To nic przyjemnego taki odstrzał. Nie "mordujemy dla przyjemności jakbyś nie wiedział. Według mnie powinno to wyglądać następująco: lekarz weterynarii wspólnie z myśliwym udaje się na polowanie z bronią pneumatyczną i lotkami usypiającymi. Sarna zasypia i wywozi się ja do lasu. W przypadku lisów dopuszczone są pułapki żywołowne i są skuteczne. Założę się, że wystarczą 2 tygodnie i po problemie, a to nazywa się chęcią zrobienia czegoś konstruktywnego, chyba, że Pan weterynarz pracuje do 15 tej i nie poświęci... rozwiń
Avatar
Aoa / 19 marca 2012 o 17:31
A świnek i krówek z których jesz kiełbasę nie chciałabyś przesiedlać?
Avatar
polik / 19 marca 2012 o 17:28
Ekolodzy są wręcz łaskawi. Cóż za splendor spłynoł na myśliwych którym ekolodzy łaskawie pozwolili na polowanie. Nie chciało się ekodupkom pobiegać za sarnami i lisami to do brudnej roboty wysyłają myśliwtch aby póżniej psy na nich wieszać.

Załosne jest w tym to że wogule pyta ich ktoś o zdanie w tej sprawie.
Avatar
piękna i bogata / 19 marca 2012 o 15:36
Nareszcie jakaś rozsądna decyzja. Mam nadzieję że tych wielbicieli lisów i saren wsadzi ktoś do lądującego samolotu i wyśle na pas startowy z biegającymi właśnie zwierzątkami. Dobro ludzi dobrem najwyższym. Ekoterorystom stop !
Avatar
RealistA / 16 marca 2012 o 10:41
Nie ma artykułu w którym nie znaloazł bym komentarza idioty/idiotki która to jako wielki obrońca zwierząt ma pretensje do świata że istnieje taki ktoś jak myśliwy! G*WNO za przeproszeniem wiecie o łowiectwie, i łowiectwo dla prawdziwego myśliwego to ŻADEN powód do dowartościowania. Ciągle wykazujecie że jesteście 100 lat za murzynami! w innych krajach traktuje się myśliwego z szacunkiem a tutaj?
JEŻELI UWARZASZ ŻE ŁOWIECTWO TO BESTIALSTWO LUB STWARZANIE NIERÓWNYCH SZANS MIĘDZY ZWIERZYNĄ A MYŚLIWYM TO:
-NIE JEDZ MIĘSA ani ŻADNYCH INNYCH PRODUKTÓW POCHODZENIA ZWIERZĘCEGO
-PRZEJDŹ NA WEGETARIANIZM
-NIE UŻYWAJ, ANI NIE NOŚ ŻADNEJ RZECZY POCHODZENIA ZWIERZĘCEGO
-BIEGAJ ZA KŁUSOWNIKAMI ABY NIE KRZYWDZILI ZWIERZĄT
-WYPŁACAJ ODSZKODOWANIA ZA SZKODY W ŁOWIECTWIE Z WŁASNEJ KIESZENI
-MÓDL SIĘ ABY ŻADNE ZWIERZĘ CHORE NA WŚCIEKLIZNĘ NIE UGRYZŁO CIEBIE ALBO KOGOŚ Z TWOICH ZNAJOMYCH

Mógłbym wymieniać tak w nieskończoność ale i tak to nie dotrze do tej CIEMNEJ MASY W POLSCE...widzą krzywdę zwierząt w łowiectwie a sami martretują psy i zwierzęta domowe, a do tego brak świadomości jakie cierpienia znoszą zwierzęta na całym świecie w ubojniach...nie wierzycie ?
ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA...

http://www.youtube.com/watch?v=RBPmYEzvlzQ

SZKODA MI WAS...
Nie ma artykułu w którym nie znaloazł bym komentarza idioty/idiotki która to jako wielki obrońca zwierząt ma pretensje do świata że istnieje taki ktoś jak myśliwy! G*WNO za przeproszeniem wiecie o łowiectwie, i łowiectwo dla prawdziwego myśliwego to ŻADEN powód do dowartościowania. Ciągle wykazujecie że jesteście 100 lat za murzynami! w innych krajach traktuje się myśliwego z szacunkiem a tutaj?
JEŻELI UWARZASZ ŻE ŁOWIECTWO TO BESTIALSTWO LUB STWARZANIE NIERÓWNYCH SZANS MIĘDZY ZWIERZYNĄ A MYŚLIWYM TO:
-NIE JEDZ MIĘSA ani... rozwiń
Avatar
xee / 16 marca 2012 o 08:57
Odstrzelić wiedzą jak, ale złapać już się nie da?!?!? Myśliwi tylko zacierają rączki, że będą sobie mogli postrzelać do bezbronnych zwierząt. Ich mentalność jest straszna. Dlaczego nie powalczą jak równy z równym, tylko z bezpiecznej odległości naciskają spust?
Avatar
Gość / 16 marca 2012 o 07:47
[quote name='MG' timestamp='1331840943' post='610443']
Chyba w każdym cywilizowanym państwie takimi sprawami zajmują się specjalnie szkolone psy płoszące zwierzynę. No ale przecież nie u nas :| Na cywilnych lotniskach też jest to stosowane... No ale gdzieś panowie z małymi muszą podbudować swoje ego
[/quote]

Przeciez to nie myśliwi wystąpili o odstrzał ale wojskowi obsługujacy lotnisko. Czytaj ze zrozumieniem.
Avatar
gość / 16 marca 2012 o 07:41
na strzelanie z ostrej amunicji teren nie wydaje się już taki duży jak przy strzelaniu z nabojami usypiającymi?
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Speed Car Motor - Wanda Kraków 10:2 [RELACJA NA ŻYWO]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 10:2 [RELACJA NA ŻYWO] 3 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 0 0

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie 1 0

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę obrazów Garego Chu Kar Kui. To artysta z Szanghaju, kilka lat temu ochrzczony w kościele katolickim

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód 63 2

Nie żyje Witold Drążkiewicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie (powiat puławski). 55-letni strażak zmarł dzisiejszej nocy. Był jedną z dwóch rannych osób w sobotnim wypadku w Bogucinie, kiedy to w pracowników służby drogowej wjechał kierowca audi.

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 26 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 7

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 9 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 15 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!