środa, 24 stycznia 2018 r.

Puławy

Dęblin: Muzeum Sił Powietrznych szykuje się do wielkiego otwarcia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 maja 2011, 15:32
Autor: (greg)

Samoloty, które już "przeszły na emeryturę” albo wkrótce zakończą służbę, będziemy mogli już za rok
Samoloty, które już \"przeszły na emeryturę” albo wkrótce zakończą służbę, będziemy mogli już za rok

Zabytkowe samoloty, śmigłowce, sprzęt radiotechniczny, dokumenty i fotografie. Te, i wiele innych eksponatów, będzie można oglądać w pierwszym w Polsce Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Ekspozycja plenerowa zajmie 4- hektarową działkę wyodrębnioną z kompleksu wojskowego przy ul. Dywizjonu 303. Wielkie otwarcie 28 sierpnia.

– Przygotowujemy teren pod ekspozycję zewnętrzną i już kompletujemy eksponaty. Zaproponujemy dwie wystawy: wewnętrzną oraz plenerową. Zabezpieczyliśmy już wiele maszyn na terenie całego kraju.

Pozostaje kwestia przewiezienia ich do Dęblina. Dysponujemy również samolotami, które służyły tutaj. Mam nadzieję, że uda nam się zgromadzić przynajmniej kilkadziesiąt eksponatów w części plenerowej – mówi Waldemar Wójcik, dyrektor Muzeum Sił Powietrznych.

Do obejrzenia będą nie tylko powojenne samoloty Mig oraz Su, ale również Iskry, Irydy, Jaki 18, Orliki oraz śmigłowce używane przez wojsko.

Wystawa wewnętrzna zostanie podzielona na dwie części: nawiązującą do narodzin lotnictwa i jego rozwoju w latach I i II wojny światowej oraz historii najnowszej po 1945 r. Będzie można m.in. zobaczyć dokumenty, mapy, szkice i fotografie.

Znajdą się tam także elementy uzbrojenia i budowy samolotu oraz mundury. Będą także radiostacje i sprzęt związany z obroną przeciwlotniczą – wylicza dyrektor muzeum.

Będą również interaktywne stanowiska. – Jeszcze w maju uruchomiona zostanie nasza strona internetowa – dodaje Wójcik.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
koy
pilot pirx
AA
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

koy
koy (30 lipca 2011 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LENARTOWICZ

Rewizja policji w mieszkaniu
towarzysza Jerzego Lenartowicza komucha z PZPR-u

www.lenartowicz-pzpr.cba.pl

Uprzejmie informuję, że pan Jerzy Lenartowicz i pani Małgorzata Górska- Lenartowicz to najbliżsi w Puławach najbliżsi współpracownicy dla poseła Prawa i Sprawiedliwosci pana Jarosława Żaczka. Poseł Jarosław Żaczek ma w Puławach Biuro Poselskie PiS na ul. 3 Maja (w Domu Rzemiosła). Asystentem społecznym w tym biurze jest pani Małgorzata Górska Lenartowicz.

Małgorzata Górska Lenartowicz, Jerzy Lenartowicz oraz Józef Sidoruk są to osoby które w latach 1990-2010 zajmowały sie kierowaniem zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tys do 100 tys podpisów na listach różnych komitetów wyborczych. Fałszowano podpisy zarówno dla komitetów ze skrajnej lewicy i skrajnej prawicy. Przestępcy czerpali z tego tytułu korzysci materialne.

W mieszkaniu tych osób policja przeprowadziła rewizję w poszukiwaniu dowodów na przestępczą działalnosć w latach 1990-2010 związaną z wykradaniem danych osobowych oraz komercyjnym fałszowaniem podpisów dla różnych komitetów wyborczych będę systematycznie przekazywał mediom oraz wszystkim posłom na Sejm RP, ze wszystkich Klubów i Kół poselskich.

Mam nadzieję, że moja działalnosć pomoże w oczyszczeniu sceny wyborczej z różnego typu szumowin społecznych i osób jakie dopusciły się przestępstw przeciwko wyborom oraz przeciwko Polskiemu Państwu.

Uprzejmie informuję, że Poseł Jarosław Żaczek od wrzesnia 2006 wielokrotnie informowany był o fakcie, że wobec Jego najbliżsych współpracowników policja i prokuratura prowadzi dochodzenie o czyny kryminalne. Posłowi Jarosławowi Żaczkowi fakt ten wcale nie przeszkadzał w tym aby osoby te prowadziły w Jego imieniu działalnosć pod szyldem Prawa i Sprawiedliwosci.

A co na to partia która na swoje sztandary wypisała szczytne hasło "Prawo i Sprawiedliwosć"?
Rozwiń
pilot pirx
pilot pirx (19 lipca 2011 o 23:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I po co organizować muzeum na zadupiu? Lepiej było zrobić muzeum z prawdziwego zdarzenia w Warszawie w cytadeli albo w Krakowie.
Rozwiń
AA
AA (1 czerwca 2011 o 08:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
FAŁSZOWANIE PODPISÓW W PUŁAWACH
W Puławach w latach 1990-2010 działała zorganizowana grupa przestępcza która zajmowała się wykradaniem na skalę masową danych osobowych z ewidencji ludności i fałszowaniem podpisów na listach wyborczych.
Zorganizowaną grupą przestępczą kierowało małżeństwo: Jerzy Lenartowicz- były działacz PZPR oraz Małgorzata Górska- Lenartowicz. W fałszowaniu podpisów uczestniczył także ich współpracownik Józef Sidoruk z Puław.
Zorganizowana grupa przestępcza fałszowała podpisy dla różnych komitetów wyborczych, zarówno prawicowych jak i lewicowych. Z tytułu fałszowania podpisów na listach poparcia przestępcy czerpali korzyści materialne.
Jako lokal do fałszowania podpisów wykorzystywano Miejskie Przedszkole Nr 10 w Puławach oraz Biuro Poselskie Jarosława Żaczka w Puławach. Dyrektorką tego przedszkola jest pani Małgorzata Górska- Lenartowicz, pełniąca również funkcję asystenta społecznego w Biurze Poselskim Jarosława Żaczka w Puławach. Grupa przestępcza w latach 1990-2010 sfałszowała od 50 tysięcy do 100 tysięcy podpisów.
W mieszkaniu Małgorzaty Górskiej Lenartowicz policja przeprowadziła rewizję i skonfiskowała dowody przestępstwa. Sprawą przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej z Puław zajmuje się Wydział ds. Walki z Korupcją i Przestępczością Zorganizowaną w Lublinie- sprawa karna V Ds. 61/06/S. Każdy obywatel Puław który spotkał się z przestępstwami tego rodzaju ma obowiązek zawiadomienia Policji i Prokuratury.
Rozwiń
Jerzyna
Jerzyna (14 maja 2011 o 21:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Spoko, tylko data się pokrywa z AirShow w Radomiu.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!