środa, 24 stycznia 2018 r.

Puławy

Decyzja o Domu Chemika zapadła? Konserwator zaskoczony

Dodano: 2 listopada 2017, 13:05

Wojewódzki konserwator zabytków, zdementował informacje przekazywane przez jednego z puławskich radnych, jakoby decyzja o tym czy Dom Chemika będzie wpisany do rejestru zabytków już zapadła.

O takie rozstrzygnięcie walczą miłośnicy modernizmu spod znaku stowarzyszenia „Puławianie”. Optują za tym również eksperci z Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Po drugiej stronie sporu znajduje się puławski samorząd, prezydent, radni oraz inne stowarzyszenia, m.in. „Przeszłość-Przyszłości”.

To właśnie prezes stowarzyszenia i równocześnie radny Artur Kwapiński (PiS) w ostatni piątek opublikował na swoim Facebooku informację o tym, że decyzja w sprawie zabytkowości DCH została już podjęta. – Lubelski Konserwator Zabytków odmówił wpisania POK Domu Chemika, jako zabytku. Bardzo dobra decyzja dla puławskiej kultury – napisał. Skąd takie dane? Radny tłumaczy, że dowiedział się tego w biurze konserwatora. Nazwiska urzędnika, z którym rozmawiał na ten temat nie zdradza. 

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się więc do Dariusza Kopciowskiego. Konserwator był zaskoczony wpisem radnego. – Nie wiem skąd te informacje, bo żadnej decyzji na ten temat jeszcze nie podjąłem. Nie ma żadnego rozstrzygnięcia. Niedawno wpłynęła do mnie opinia z Narodowego Instytutu Dziedzictwa, którą muszę przeanalizować. Poza tym sprawa naprawdę nie jest prosta i wymaga przemyślenia – mówi LWKZ.

Według Kopciowskiego, to, czy Dom Chemika zostanie wpisany do rejestru zabytków, czy nie, będzie wiadomo w najbliższym czasie. Prawdopodobnie strony toczącego się postępowania informacje w tej sprawie otrzymają już pod koniec tygodnia.

Konserwator dodaje, że zdaje sobie sprawę z poważnych konsekwencji objęcia ochroną nieruchomości przy ul. Wojska Polskiego, która skutkowałaby zablokowaniem jej przebudowy. Przypominamy, że jej pierwszy etap, wart w sumie ponad 30 mln zł, powinien rozpocząć się jeszcze w tym roku. Kolejnym miała być budowa mediateki w miejscu pawilonu – co również byłoby niemożliwe w przypadku wpisu do rejestru.

Pedał od roweru
Użytkownik niezarejestrowany
Pedał od roweru
(45) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Pedał od roweru
Pedał od roweru (8 listopada 2017 o 07:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A to że Suszek nie startował do rady gminy w Kaziku w JOW tylko do rady powiatu w wyborach proporcjonalnych. Jak już się coś pisze to wypadałoby mieć o tym minimalne pojęcie. Nawet takie coś jak on inteligencją bije pisowców i ich fanów na łeb.
Rozwiń
Gość
Gość (7 listopada 2017 o 22:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież byly okregi jednomandatowe co ma SIS do jego głosów i dostania sie do rady Kazimierza?
Rozwiń
Pedał od roweru
Pedał od roweru (6 listopada 2017 o 16:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co do stanu umysłowego Suszka to jak najbardziej się zgadzam. Fanatyk jak każdy nawiedzony działacz z parciem na szkło. Ale to że się nie dostał do rady to nie dlatego że miał kiepski wynik. Głosów zebrał dużo tylko SIS jako komitet dało ciała. I z bólem przyznaję że w przeciwieństwie do pisowskich młodziaków na paru rzeczach jak programy unijne się zna.  A czy nie pracuje czy pracował w biurze poselskim PiS posłanki Masłowskiej w Lublinie? Czy nie była to forma łapówki żeby siedział cicho i nie rozgrzebywał afery?
Rozwiń
kolarz
kolarz (5 listopada 2017 o 23:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
jak można ufać i wierzyć komuś, kto nagrywał innego człowieka na zlecanie dziennikarki anny f. dostarczonym przez nią dyktafonem. nagrania użyto w celu szantażu. taki ktoś zostaje radnym i  szefem biura posła? skutki widzimy. ***dziennikwschodni.pl/tagi.html?tag=tygodnik-powisla,5227
Dobrze zrobił, że cię nagrał pajacu z Parchatki. Ludzie dowiedzieli się, że jesteś psychiczny i już cię nie wybrali na radnego. Dostałeś kopa w d...od wyborców. A "afera" o której piszesz została prawomocnie umorzona przez Sąd Okręgowy. Lecz się człowieku, bo naprawdę masz chorą głowę
Rozwiń
Gość
Gość (4 listopada 2017 o 20:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Aaa Radny - czyli taki jeszcze nie kierownik? U nas na kompanii by taki nie przetrwał
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (45)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!