Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 września 2016 r.
7:55

Disco polo to bardzo fajna muzyka. Rozmowa z nowym dyrektorem Domu Chemika

0 12 A A
Zbigniew Śliwiński chce już w przyszłym roku zorganizować nowe wydarzenie plenerowe. Nie porzuca także planów dotyczących utworzenia miejskiej orkiestry i chóru (fot. Radosław Szczęch)
Zbigniew Śliwiński chce już w przyszłym roku zorganizować nowe wydarzenie plenerowe. Nie porzuca także planów dotyczących utworzenia miejskiej orkiestry i chóru (fot. Radosław Szczęch)

Po 22 latach pracy w miejskim samorządzie Zbigniew Śliwiński zrzekł się mandatu radnego, by móc poprowadzić Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”. Nowy dyrektor stawia sobie dwa cele: rozwiązanie wewnętrznych sporów i utrzymanie działalności kulturalnej podczas nadchodzącej przebudowy siedziby ośrodka.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 29 września 2016 o 20:48
Podejrzewam, że jeśli człowiek jest Kimś z wykształcenia, to stać go na mądrzejsze wypowiedzi.
Avatar
Gość / 29 września 2016 o 13:36
wystartuje jak najpierw będę w stowarzyszeniu grobla. Patrząc na pana Zbyszka to wtedy chyba jest szansa ze wygram jakiś konkursik? Nawet jak będę katechetą a może nawet nikim z wykształcenia?
Avatar
Gość / 29 września 2016 o 06:44
Co Wy piszecie za bzdury? Dziennikarz napisał interpretację wywiadu a Wy robicie z tego temat roku. Zamiast może hejtować to na spotkanie do Dyrektora z oczekiwaniami, żeby wiedział czego potrzebuje Puławska publiczność, która zna się na sztuce. A jak nie, to przestańcie komentować. Sami fachowcy i znawcy na tym forum, skoro takie kompetencje macie to było samemu w tym konkursie startować!!!
Avatar
miastowy / 28 września 2016 o 18:39
Niech się prezydent Puław wstydzi, dał kolęgę ze swojego Stowarzyszenia Nieprzyjaciół Puław, katechetę bez wykształcenia niezbednego w kulturze (powinien trafić na listę misiewiczów). Ale skoro ludzie nie protestują to znaczy że kolędy i disco polo im starczy. Dno, liczy się koryto a nie interes mieszkanców. Mam nadzieje na referendum o odwołanie prezydenta lub przyspieszone wybory. Koalicja z pis-m stowarzyszenia juz wychodzimi bokiem. Po Kulturę jadę do Kazimierza i Warszawy.  
Avatar
Kasia / 27 września 2016 o 07:05
Panie Zbyszku, niech się Pan nie kompromituje tym disco polo. to moze i fajna muzyka ale na wiejskie zabawy. naprawdę. Puławianie olewajac totalnie w tym roku wielki festiwal disco polo pokazali jasno, że tego nie chcą. Proszę sie bardzie wysilić. Przegląd twórczości instruktorów domu chemika to kolejna żenada. Nałęczów ma festiwal operetkowy, Kazimierz - festiwal filmu i sztuki, Lublin sztukmistrzów, a my wielkie g.... Niech się pan zlituje. Zróbcie w końcu imprezę godną Puław. a nie tylko usia siusia. Nie da się już patrzeć na "ofertę" Domu Chemika
Avatar
mieszkanka / 25 września 2016 o 16:38
Jak to disco polo takie piękne to zafundować w domu chemika festiwal tego badziewia.Nie takich głupot spodziewalabym się po nowym panu dyrektorze.
Avatar
Gość / 25 września 2016 o 13:56
Kolędy i disco polo!!!!!!, Po co Ci człowieku jakiś jazz czy minimalny kawałek prawdziwego teatru lub spotkanie z wybitnymi ludźmi. ZAAWAnsowany poziom kultury.
Avatar
Gość / 24 września 2016 o 21:58
Zorane gusta muzyczne przez radiową korporacyjną umcyk-papkę. To przerażające.
Avatar
gość / 24 września 2016 o 19:39
Dojna zmiana.
Avatar
Gucio / 24 września 2016 o 18:52
Muzyk napisał:
No i poziom kultury w Chemiku siegnal dna. Brawo. Moze jeszcze pan dyrektor konkurs bekania co kwartal bedzie urzadzal... hip hop to dopiero kultura , nie ? i mazanie po ścianach
Avatar
ja / 29 września 2016 o 20:48
Podejrzewam, że jeśli człowiek jest Kimś z wykształcenia, to stać go na mądrzejsze wypowiedzi.
Avatar
Gość / 29 września 2016 o 13:36
wystartuje jak najpierw będę w stowarzyszeniu grobla. Patrząc na pana Zbyszka to wtedy chyba jest szansa ze wygram jakiś konkursik? Nawet jak będę katechetą a może nawet nikim z wykształcenia?
Avatar
Gość / 29 września 2016 o 06:44
Co Wy piszecie za bzdury? Dziennikarz napisał interpretację wywiadu a Wy robicie z tego temat roku. Zamiast może hejtować to na spotkanie do Dyrektora z oczekiwaniami, żeby wiedział czego potrzebuje Puławska publiczność, która zna się na sztuce. A jak nie, to przestańcie komentować. Sami fachowcy i znawcy na tym forum, skoro takie kompetencje macie to było samemu w tym konkursie startować!!!
Avatar
miastowy / 28 września 2016 o 18:39
Niech się prezydent Puław wstydzi, dał kolęgę ze swojego Stowarzyszenia Nieprzyjaciół Puław, katechetę bez wykształcenia niezbednego w kulturze (powinien trafić na listę misiewiczów). Ale skoro ludzie nie protestują to znaczy że kolędy i disco polo im starczy. Dno, liczy się koryto a nie interes mieszkanców. Mam nadzieje na referendum o odwołanie prezydenta lub przyspieszone wybory. Koalicja z pis-m stowarzyszenia juz wychodzimi bokiem. Po Kulturę jadę do Kazimierza i Warszawy.  
Avatar
Kasia / 27 września 2016 o 07:05
Panie Zbyszku, niech się Pan nie kompromituje tym disco polo. to moze i fajna muzyka ale na wiejskie zabawy. naprawdę. Puławianie olewajac totalnie w tym roku wielki festiwal disco polo pokazali jasno, że tego nie chcą. Proszę sie bardzie wysilić. Przegląd twórczości instruktorów domu chemika to kolejna żenada. Nałęczów ma festiwal operetkowy, Kazimierz - festiwal filmu i sztuki, Lublin sztukmistrzów, a my wielkie g.... Niech się pan zlituje. Zróbcie w końcu imprezę godną Puław. a nie tylko usia siusia. Nie da się już patrzeć na "ofertę" Domu Chemika
Avatar
mieszkanka / 25 września 2016 o 16:38
Jak to disco polo takie piękne to zafundować w domu chemika festiwal tego badziewia.Nie takich głupot spodziewalabym się po nowym panu dyrektorze.
Avatar
Gość / 25 września 2016 o 13:56
Kolędy i disco polo!!!!!!, Po co Ci człowieku jakiś jazz czy minimalny kawałek prawdziwego teatru lub spotkanie z wybitnymi ludźmi. ZAAWAnsowany poziom kultury.
Avatar
Gość / 24 września 2016 o 21:58
Zorane gusta muzyczne przez radiową korporacyjną umcyk-papkę. To przerażające.
Avatar
gość / 24 września 2016 o 19:39
Dojna zmiana.
Avatar
Gucio / 24 września 2016 o 18:52
Muzyk napisał:
No i poziom kultury w Chemiku siegnal dna. Brawo. Moze jeszcze pan dyrektor konkurs bekania co kwartal bedzie urzadzal... hip hop to dopiero kultura , nie ? i mazanie po ścianach
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pobili go i rozebrali do naga w lesie. Dopiero rano dotarł do domu

Pobili go i rozebrali do naga w lesie. Dopiero rano dotarł do domu 9 0

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 4 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 4 3

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 5 2

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 37 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 7 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!