środa, 21 lutego 2018 r.

Puławy

Do mostu w Puławach ekspresówką. Będzie przetarg na dojazd do S17

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 września 2013, 20:02

Razem z mostem na Wiśle powstała obwodnica Puław. Teraz wiadomo, że będzie miała ciąg dalszy (Maciej
Razem z mostem na Wiśle powstała obwodnica Puław. Teraz wiadomo, że będzie miała ciąg dalszy (Maciej

Lada dzień zostanie ogłoszony przetarg na budowę drogi ekspresowej od trasy S17 do mostu
na Wiśle w Puławach – ogłosił wczoraj poseł Włodzimierz Karpiński. To inwestycja, na którą mieszkańcy Puław czekają już od pięciu lat.

Obwodnica Puław przez wielu mieszkańców miasta jest nazywana złośliwie obwodnicą Góry Puławskiej. Bo tak naprawdę kończy się w połowie, w pobliżu Zakładów Azotowych. I ciężarówki mimo zaleceń, aby jeździć przez Żyrzyn, w dalszym ciągu pokonują trasę w kierunku Lublina przez centrum Puław.

– Trasa musi powstać, zanim rozpocznie się budowa drogi ekspresowej S17 od Kurowa w kierunku Warszawy. Jeśli tak się nie stanie, to jedyna alternatywna droga z Lublina do stolicy będzie wiodła przez Puławy – ostrzegał kilka dni temu prezydent Puław Janusz Grobel podczas spotkania z mieszkańcami. Wspomniał też wtedy, że przetarg na budowę trasy jest już szykowany.

Wczoraj informacją pochwalił się także minister skarbu Włodzimierz Karpiński. – W najbliższych dniach ogłoszone będą przetargi na odcinek dojazdowy do mostu w Puławach – zapowiedział poseł PO z Puław. To nie wszystko. Poseł zapowiada także drugi przetarg, który ma być ogłoszony równolegle, czyli odcinek S17 z Kurowa do granicy województwa.

Według nieoficjalnych informacji, przetargi miałyby być ogłoszone już 20 września. – Te inwestycje są zapisane w programie rządowym, więc będą realizowane. Ale o dokładnych terminach poinformujemy, kiedy przetargi będą gotowe do ogłoszenia – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

A stary most dla marszałka

Posłowie podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu znowelizowali Ustawę o drogach publicznych.

– To dobra wiadomość dla gminy Puławy i miasta Puławy – komentuje minister Włodzimierz Karpiński. Bo to właśnie te gminy przejęły od GDDKiA stary i wymagający pilnego remontu most na Wiśle.

– Prace kosztowałyby naszą gminę ponad 10 milionów złotych. Nie było nas na to stać. Teraz sprawiedliwości stało się zadość – cieszy się Krzysztof Brzeziński, wójt gminy Puławy.

Po nowelizacji ustawy most trafi do samorządu województwa. – Nie byliśmy na to gotowi, ale oczywiście będziemy musieli zmierzyć się z tym zadaniem – mówi Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego
w Lublinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ja
begro
WojtekL
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ja
ja (26 września 2013 o 08:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Cytat: "Według nieoficjalnych informacji, przetargi miałyby być ogłoszone już 20 września." - to rzeczywiście były nieoficjalne informacje, bo coś o przetargach CISZAAA!!!

Cytat: "Lada dzień zostanie ogłoszony przetarg na budowę drogi ekspresowej od trasy S17 do mostu
na Wiśle w Puławach – ogłosił wczoraj poseł Włodzimierz Karpiński" - mija już prawie 2 tygodnie panie (p)ośle i co???

Cisza z przetargami!!!

Coś nas pan minister buja, ale to już "nasza" władza tak ma (żeby nie było - każda władza).

Rozwiń
begro
begro (16 września 2013 o 20:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Notowania lecą to trzeba w końcu coś zrobić

no nie wiem... biorąc pod uwagę, że cała trasa s17 była zaplanowana już dawno i jest w trakcie budowy, więc sondaże nie mają z tym nic wspólnego, jedno jest faktem, że s12 w planach nie było, ale aktywność ludzi z puław i to, że karpiński jest w rządzie doprowadziły do tego, że puławy przy okazji budowy s17 zyską sprawne połączenie z lublinem i stolicą, kolejne powinny być przetargi na s19 i dalsze na s12

Rozwiń
WojtekL
WojtekL (15 września 2013 o 16:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Chyba: omamić. Poza tym, problemem w realizacji projektów drogowych w Polsce bywa kryterim najniższej ceny, dopuszczanie do przetargów firm bez wymaganego doświadczenia i / lub potencjału wykonawczego, źle przygotowana dokumentacja, wreszcie bankructwa GW lub ich międzynarodowych "matek". Nigdy brak zapewnionego finansowania ze strony GDDKiA.

Rozwiń
Mieszkaniec
Mieszkaniec (15 września 2013 o 15:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kolejna obiecanka tchórzów PO-PSL chcą zbić smietankę wyborczą i ogłaszają przetarg bez pieniędzy.Chcą jeszcze jakąs firmę budowlaną omanić.

Rozwiń
mm
mm (15 września 2013 o 14:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Notowania lecą to trzeba w końcu coś zrobić
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!