poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Puławy

Do przedszkola z suchym prowiantem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 września 2006, 11:39

Dzieci z przedszkola w Górze Puławskiej chodzą głodne, bo wciąż trwa remont przedszkolnej kuchni. A dyrekcji placówki nie opłaca się dowozić jedzenia z innych stołówek.

Do publicznego przedszkola w Górze Puławskiej w pełnym wymiarze 10-godzinnym chodzi 25 dzieci. Od początku września maluchy muszą ze sobą zabierać termosy i kanapki. - Niektórzy rodzice urywają się wcześniej z pracy albo proszą o wcześniejszy odbiór dzieci przez znajomych lub rodzinę. Ci, którzy nie mogą odebrać wcześniej swoich pociech, muszą dawać dzieciom kanapki - skarży się matka pięciolatka (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).
Powodem braku posiłków jest przedłużający remont przedszkolnej kuchni. A zaczął się już w lipcu - Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, która ma mało ludzi do pracy. Poza tym, nie podobało mi się jak pracuje część pracowników. Dlatego firma musiała przysłać innych - tłumaczy Mirosława Kęczkowska, dyrektor przedszkola w Górze Puławskiej.
Najpierw remont miał się przedłużyć tylko o tydzień. Szybko okazało się jednak, że robotnicy znowu nie zdążą i dzieci nie będą dostawać posiłków już drugi tydzień. - Ale zapewniam, że do najbliższego poniedziałku wszystko będzie gotowe. Wtedy dzieci będą znowu dostawać obiady - obiecuje dyrektor Kęczkowska.
Matka dziecka, która poinformowała nas o sprawie, twierdzi, że podobny problem z przedłużającym się remontem miało jedno z puławskich przedszkoli. - Ale tam dyrekcja zorganizowała dowóz obiadów z innych stołówek. Tymczasem tutaj rodzice muszą radzić sobie sami.
Dyrekcja przedszkola nie widzi żadnego problemu. - Rodzice po prostu odbierają dzieci wcześniej. A dowożenie obiadów byłoby nieopłacalne, bo dzieci uczęszczających na 10 godzin jest niewiele - tłumaczy dyrektor Kęczkowska.
(pab)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!