niedziela, 18 lutego 2018 r.

Puławy

Dom Chemika już ogrodzony. Rusza przebudowa

Dodano: 1 grudnia 2017, 18:33

Przebudowa Domu Chemika będzie trwała ponad dwa lata
Przebudowa Domu Chemika będzie trwała ponad dwa lata (fot. Radosław Szczęch)

Przebudowa Domu Chemika wchodzi w kolejną fazę. W tym tygodniu wykonawcy prac remontowych rozpoczęli montaż ogrodzenia oddzielającego plac budowy od chodników i placu Chopina.

Po opuszczeniu budynku przez pracowników oraz opróżnieniu pomieszczeń, plac budowy został przejęty przez wykonawcę planowanych prac – konsorcjum firm Termochem i Dajk. Zanim do tego doszło, sfinalizowano podpisanie umowy pomiędzy przedsiębiorstwami, a władzami miasta. W tym tygodniu rozpoczął się już montaż ogrodzenia wokół budynku. Do tego widoku mieszkańcy będą musieli się przyzwyczaić, bo prace potrwają ponad dwa lata. Przewidywany termin ich zakończenia to koniec 2019 lub pierwsza połowa 2020 roku. Przypominamy, że miasto otrzymało unijne wsparcie na tę inwestycję w wysokości ponad 14,6 mln złotych. Jej łączny koszt to z kolei ponad 32 mln złotych.

Tymczasem Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków nadal nie wydał decyzji dotyczącej tego, czy Dom Chemika zostanie wpisany do rejestru zabytków. O to, by tak się stało wnioskowało stowarzyszenie „Puławianie”, które powołało się na ekspertyzę Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Z kolei puławski samorząd stoi na stanowisku, że obiekt oddany do użytku w 1984 roku, zabytkiem nie jest. Na razie nie wiadomo kiedy konserwator podejmie decyzję w tej sprawie. 

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 grudnia 2017 o 12:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I bardzo dobrze. Wreszcie straszak zniknie z centrum.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!