sobota, 20 stycznia 2018 r.

Puławy

Dramat pracowników szpitala w Puławach. Poseł chce karać winnych, związki maszerować do Warszawy

Dodano: 12 czerwca 2016, 15:04

Odpowiedzialni za doprowadzenie puławskiego szpitala na skraj bankructwa powinni odpowiedzieć za niegospodarność – twierdzi Jakub Kulesza, poseł ruchu Kukiz'15. NSZZ Solidarność nie wyklucza natomiast zorganizowania marszu związkowców z Puław do Warszawy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Z powodu problemów finansowych w należącym do powiatu SPZOZ w Puławach pracę stracić ma aż około 140 osób, w tym około 60 pielęgniarek, a także położnych, salowych, techników oraz innych pracowników średniego i niższego szczebla. Zgodę na to wyrazili już radni powiatu puławskiego, którym rządzi koalicja PSL-PiS.

W sobotę przed szpitalem w Puławach poseł Jakub Kulesza przedstawił list otwarty do przewodniczącej Rady Powiatu Puławskiego. – Monitorując sytuację szpitala w Puławach zauważyłem, że kwestia odpowiedzialności osób za zaistniałą sytuację nie jest w ogóle poruszona. Postawiony zarzut poprzedniej dyrektor szpitala dotyczy jedynie czynu określonego w art. 228 § 3 (nielegalne przyjęcie korzyści majątkowej). Nie są to jednak zarzuty dotycząc niegospodarności w samym szpitalu i nie mogą stanowić swoistego alibi dla władz powiatu do nie wyciągania konsekwencji od osób winnych fatalnej sytuacji SPZOZ w Puławach – stwierdził Jakub Kulesza.

– Gdyby zarząd jakiejkolwiek prywatnej spółki doprowadził do takiego zadłużenia, miałby postawione zarzuty o działalność na jej szkodę. Nie wyobrażam sobie, by w tym przypadku nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej – mówił poseł.

Nowych pomysłów na walkę o miejsca pracy wciąż szukają związkowcy. – Zwolnienia to bardzo zła, prosta, krótkowzroczna i prymitywna metoda znajdowania oszczędności, która doprowadzi do obniżenia jakości świadczonych usług, zmniejszenia dostępności do świadczeń, a w konsekwencji do obniżenia wysokości kontraktów z NFZ – stwierdziła Iwona Kęsik z NSZZ Solidarność w SPZOZ.

Szefowa związków poinformowała również o niepowodzeniu mediacji dotyczących sporu zbiorowego. – Zaproponowaliśmy ustępstwa ze wszelkich postulatów płacowych pod warunkiem wstrzymania zwolnień, ale dyrektor się na to nie zgodził – mówi Kęsik.

Związkowcy chcą teraz jeszcze bardziej nagłośnić problem wysokiego zadłużenia i zwolnień grupowych. Zapowiadają kolejne manifestacje. – Rozważamy taką myśl, by przejść na pieszo z Puław do Warszawy w celu zamanifestowania tego, co się tutaj dzieje, w celu zwrócenia na siebie uwagi, spotkania się z kimś w ministerstwie. Żeby nagłośnić nasz problem i znaleźć pomoc gdzieś wyżej. Tutaj, na gruncie lokalnym, niestety nie znajdujemy żadnego wsparcia – zapowiedziała Iwona Kęsik.

Anna
Użytkownik niezarejestrowany
hipster
(60) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Anna
Anna (29 stycznia 2017 o 02:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szwajcarska firma sba human resources ag oferuje ci pomoc w znalezieniu pracy na terenie szwajcarii (nic za to nie płacicie), zgodnej z twoim wykształceniem, doświadczeniem, umiejętnościami i oczekiwaniami. współpracując z nami otrzymujesz profesjonalne wsparcie na każdym etapie rekrutacji, poprzez negocjację jak najlepszych dla ciebie warunków zatrudnienia, aż do znalezienia korzystnego cenowo mieszkania, ubezpieczenia. także już w trakcie twojego zatrudnienia, możesz zwrócić się do nas o niezbędną pomoc w sprawach prawno-administracyjnych. nasza firma działa legalnie, jesteśmy zarejestrowaną w szwajcarii agencją pracy. można to sprawdzić pod tym linkiem******avg-seco.admin.ch   oferujemy:   bezpłatną pomoc w znalezieniu legalnego zatrudnienia w szwajcarii wysokie zarobki zgodne ze szwajcarskim systemem płac, w tym trzynasta pensja oraz dodatki za pracę w nocy, weekendy i święta  umowę na czas nieokreślony bezpośrednio z wybranym pracodawcą pełny etat i możliwość nadgodzin przyjazne, propracownicze warunki pracy pełnopłatne, 3 miesięczne zaaklimatyzowanie się w nowym zespole, otoczeniu 4-6 tygodni płatnego urlopu pełne wsparcie pracownika w rozwoju zawodowym oraz dalszej edukacji profesjonalne wsparcie i pomoc na każdym etapie rekrutacji przez polską koordynatorkę poprowadzenie procedury uznawania twoich kwalifikacji w szwajcarii mieszkanie służbowe stałą opiekę ze strony firmy również w trakcie trwania zatrudnienia   wymagania: [ul] [li]dyplom ukończenia szkoły medycznej[/li] [li]znajomość języka niemieckiego - mile widziany poziom b2[/li] [li]gotowość do wyjazdu na min. rok[/li] [/ul]   także bez doświadczenia!   chcesz dowiedzieć się więcej? skontaktuj się z naszą polską konsultantką (w tytule maila wpisz „polska”): anna.mrozicka@sba-ag.ch
Rozwiń
Gość
Gość (22 czerwca 2016 o 08:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...w lublinie na SOR to jest dopiero dramat, ostatni przekonalem sie na wlasnej skorze czekania i odsyłania na 6 godzin w koncu wsiadłedm w samochod i przyjechałem do Puław - tam obslużyli mnie w 10 min - recepta , zwolnienie, szkoda tylko że samochodu nie umyli
Rozwiń
hipster
hipster (20 czerwca 2016 o 21:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przestańcie histeryzowac nazekacie na szpital w Puławach a teraz rozpacz bedzieta leczyc sie w lublinie wtedy zobaczycie ile sie czeka w SOR na lekarza w Puławach 5 minut czekaja i juz komentarzeludzie debile
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2016 o 18:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze jedne wybory i pielęgniarki-siostry zastąpią siostry, tylko ubrane jakoś tak dziwnie. W długie kitle i jakieś takie ciemne. Siostry białe zejdżcie na ziemię. Dla Waszego przyjścia ponownie na świat, niepisowski proponuję Wam pierwszą stronę Dziennika TRYBUNA z dnia 10,06.16r. Tam macie wyliczenie i to bardzo skąpo, gdzie idą pieniądze. Szczególnie to zapisane " na biało" i komentarz pod tym wyliczeniem. Pozdrawiam. Jeszcze jedne wybory
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2016 o 18:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gość (3 dni temu o 16:28) Kulesza nie interesuje się tematem tylko sprawia wrażenie. On przede wszystkim nie ma pojęcia o co w tym wszystkim chodzi, a Kuleszy z pewnością chodzi o promowanie tylko i wyłącznie siebie. Ciekawe jaki on sam ma pomysł na funkcjonowanie szpitala? Kulesza to kukiz'15 a oni kolaborują z pislamem, więc to zasłona dymna, nic ten poseł nie zrobi bo to zaszkodzi pisowskiej władzy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (60)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!