czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Puławy

Dramat pracowników szpitala w Puławach. Poseł chce karać winnych, związki maszerować do Warszawy

Dodano: 12 czerwca 2016, 15:04

Odpowiedzialni za doprowadzenie puławskiego szpitala na skraj bankructwa powinni odpowiedzieć za niegospodarność – twierdzi Jakub Kulesza, poseł ruchu Kukiz'15. NSZZ Solidarność nie wyklucza natomiast zorganizowania marszu związkowców z Puław do Warszawy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Z powodu problemów finansowych w należącym do powiatu SPZOZ w Puławach pracę stracić ma aż około 140 osób, w tym około 60 pielęgniarek, a także położnych, salowych, techników oraz innych pracowników średniego i niższego szczebla. Zgodę na to wyrazili już radni powiatu puławskiego, którym rządzi koalicja PSL-PiS.

W sobotę przed szpitalem w Puławach poseł Jakub Kulesza przedstawił list otwarty do przewodniczącej Rady Powiatu Puławskiego. – Monitorując sytuację szpitala w Puławach zauważyłem, że kwestia odpowiedzialności osób za zaistniałą sytuację nie jest w ogóle poruszona. Postawiony zarzut poprzedniej dyrektor szpitala dotyczy jedynie czynu określonego w art. 228 § 3 (nielegalne przyjęcie korzyści majątkowej). Nie są to jednak zarzuty dotycząc niegospodarności w samym szpitalu i nie mogą stanowić swoistego alibi dla władz powiatu do nie wyciągania konsekwencji od osób winnych fatalnej sytuacji SPZOZ w Puławach – stwierdził Jakub Kulesza.

– Gdyby zarząd jakiejkolwiek prywatnej spółki doprowadził do takiego zadłużenia, miałby postawione zarzuty o działalność na jej szkodę. Nie wyobrażam sobie, by w tym przypadku nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej – mówił poseł.

Nowych pomysłów na walkę o miejsca pracy wciąż szukają związkowcy. – Zwolnienia to bardzo zła, prosta, krótkowzroczna i prymitywna metoda znajdowania oszczędności, która doprowadzi do obniżenia jakości świadczonych usług, zmniejszenia dostępności do świadczeń, a w konsekwencji do obniżenia wysokości kontraktów z NFZ – stwierdziła Iwona Kęsik z NSZZ Solidarność w SPZOZ.

Szefowa związków poinformowała również o niepowodzeniu mediacji dotyczących sporu zbiorowego. – Zaproponowaliśmy ustępstwa ze wszelkich postulatów płacowych pod warunkiem wstrzymania zwolnień, ale dyrektor się na to nie zgodził – mówi Kęsik.

Związkowcy chcą teraz jeszcze bardziej nagłośnić problem wysokiego zadłużenia i zwolnień grupowych. Zapowiadają kolejne manifestacje. – Rozważamy taką myśl, by przejść na pieszo z Puław do Warszawy w celu zamanifestowania tego, co się tutaj dzieje, w celu zwrócenia na siebie uwagi, spotkania się z kimś w ministerstwie. Żeby nagłośnić nasz problem i znaleźć pomoc gdzieś wyżej. Tutaj, na gruncie lokalnym, niestety nie znajdujemy żadnego wsparcia – zapowiedziała Iwona Kęsik.

Anna
Użytkownik niezarejestrowany
hipster
(60) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Anna
Anna (29 stycznia 2017 o 02:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szwajcarska firma sba human resources ag oferuje ci pomoc w znalezieniu pracy na terenie szwajcarii (nic za to nie płacicie), zgodnej z twoim wykształceniem, doświadczeniem, umiejętnościami i oczekiwaniami. współpracując z nami otrzymujesz profesjonalne wsparcie na każdym etapie rekrutacji, poprzez negocjację jak najlepszych dla ciebie warunków zatrudnienia, aż do znalezienia korzystnego cenowo mieszkania, ubezpieczenia. także już w trakcie twojego zatrudnienia, możesz zwrócić się do nas o niezbędną pomoc w sprawach prawno-administracyjnych. nasza firma działa legalnie, jesteśmy zarejestrowaną w szwajcarii agencją pracy. można to sprawdzić pod tym linkiem******avg-seco.admin.ch   oferujemy:   bezpłatną pomoc w znalezieniu legalnego zatrudnienia w szwajcarii wysokie zarobki zgodne ze szwajcarskim systemem płac, w tym trzynasta pensja oraz dodatki za pracę w nocy, weekendy i święta  umowę na czas nieokreślony bezpośrednio z wybranym pracodawcą pełny etat i możliwość nadgodzin przyjazne, propracownicze warunki pracy pełnopłatne, 3 miesięczne zaaklimatyzowanie się w nowym zespole, otoczeniu 4-6 tygodni płatnego urlopu pełne wsparcie pracownika w rozwoju zawodowym oraz dalszej edukacji profesjonalne wsparcie i pomoc na każdym etapie rekrutacji przez polską koordynatorkę poprowadzenie procedury uznawania twoich kwalifikacji w szwajcarii mieszkanie służbowe stałą opiekę ze strony firmy również w trakcie trwania zatrudnienia   wymagania: [ul] [li]dyplom ukończenia szkoły medycznej[/li] [li]znajomość języka niemieckiego - mile widziany poziom b2[/li] [li]gotowość do wyjazdu na min. rok[/li] [/ul]   także bez doświadczenia!   chcesz dowiedzieć się więcej? skontaktuj się z naszą polską konsultantką (w tytule maila wpisz „polska”): anna.mrozicka@sba-ag.ch
Rozwiń
Gość
Gość (22 czerwca 2016 o 08:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...w lublinie na SOR to jest dopiero dramat, ostatni przekonalem sie na wlasnej skorze czekania i odsyłania na 6 godzin w koncu wsiadłedm w samochod i przyjechałem do Puław - tam obslużyli mnie w 10 min - recepta , zwolnienie, szkoda tylko że samochodu nie umyli
Rozwiń
hipster
hipster (20 czerwca 2016 o 21:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przestańcie histeryzowac nazekacie na szpital w Puławach a teraz rozpacz bedzieta leczyc sie w lublinie wtedy zobaczycie ile sie czeka w SOR na lekarza w Puławach 5 minut czekaja i juz komentarzeludzie debile
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2016 o 18:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze jedne wybory i pielęgniarki-siostry zastąpią siostry, tylko ubrane jakoś tak dziwnie. W długie kitle i jakieś takie ciemne. Siostry białe zejdżcie na ziemię. Dla Waszego przyjścia ponownie na świat, niepisowski proponuję Wam pierwszą stronę Dziennika TRYBUNA z dnia 10,06.16r. Tam macie wyliczenie i to bardzo skąpo, gdzie idą pieniądze. Szczególnie to zapisane " na biało" i komentarz pod tym wyliczeniem. Pozdrawiam. Jeszcze jedne wybory
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2016 o 18:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gość (3 dni temu o 16:28) Kulesza nie interesuje się tematem tylko sprawia wrażenie. On przede wszystkim nie ma pojęcia o co w tym wszystkim chodzi, a Kuleszy z pewnością chodzi o promowanie tylko i wyłącznie siebie. Ciekawe jaki on sam ma pomysł na funkcjonowanie szpitala? Kulesza to kukiz'15 a oni kolaborują z pislamem, więc to zasłona dymna, nic ten poseł nie zrobi bo to zaszkodzi pisowskiej władzy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (60)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!