Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 czerwca 2016 r.
15:04

Dramat pracowników szpitala w Puławach. Poseł chce karać winnych, związki maszerować do Warszawy

0 60 A A

Odpowiedzialni za doprowadzenie puławskiego szpitala na skraj bankructwa powinni odpowiedzieć za niegospodarność – twierdzi Jakub Kulesza, poseł ruchu Kukiz'15. NSZZ Solidarność nie wyklucza natomiast zorganizowania marszu związkowców z Puław do Warszawy.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z powodu problemów finansowych w należącym do powiatu SPZOZ w Puławach pracę stracić ma aż około 140 osób, w tym około 60 pielęgniarek, a także położnych, salowych, techników oraz innych pracowników średniego i niższego szczebla. Zgodę na to wyrazili już radni powiatu puławskiego, którym rządzi koalicja PSL-PiS.

W sobotę przed szpitalem w Puławach poseł Jakub Kulesza przedstawił list otwarty do przewodniczącej Rady Powiatu Puławskiego. – Monitorując sytuację szpitala w Puławach zauważyłem, że kwestia odpowiedzialności osób za zaistniałą sytuację nie jest w ogóle poruszona. Postawiony zarzut poprzedniej dyrektor szpitala dotyczy jedynie czynu określonego w art. 228 § 3 (nielegalne przyjęcie korzyści majątkowej). Nie są to jednak zarzuty dotycząc niegospodarności w samym szpitalu i nie mogą stanowić swoistego alibi dla władz powiatu do nie wyciągania konsekwencji od osób winnych fatalnej sytuacji SPZOZ w Puławach – stwierdził Jakub Kulesza.

– Gdyby zarząd jakiejkolwiek prywatnej spółki doprowadził do takiego zadłużenia, miałby postawione zarzuty o działalność na jej szkodę. Nie wyobrażam sobie, by w tym przypadku nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej – mówił poseł.

Nowych pomysłów na walkę o miejsca pracy wciąż szukają związkowcy. – Zwolnienia to bardzo zła, prosta, krótkowzroczna i prymitywna metoda znajdowania oszczędności, która doprowadzi do obniżenia jakości świadczonych usług, zmniejszenia dostępności do świadczeń, a w konsekwencji do obniżenia wysokości kontraktów z NFZ – stwierdziła Iwona Kęsik z NSZZ Solidarność w SPZOZ.

Szefowa związków poinformowała również o niepowodzeniu mediacji dotyczących sporu zbiorowego. – Zaproponowaliśmy ustępstwa ze wszelkich postulatów płacowych pod warunkiem wstrzymania zwolnień, ale dyrektor się na to nie zgodził – mówi Kęsik.

Związkowcy chcą teraz jeszcze bardziej nagłośnić problem wysokiego zadłużenia i zwolnień grupowych. Zapowiadają kolejne manifestacje. – Rozważamy taką myśl, by przejść na pieszo z Puław do Warszawy w celu zamanifestowania tego, co się tutaj dzieje, w celu zwrócenia na siebie uwagi, spotkania się z kimś w ministerstwie. Żeby nagłośnić nasz problem i znaleźć pomoc gdzieś wyżej. Tutaj, na gruncie lokalnym, niestety nie znajdujemy żadnego wsparcia – zapowiedziała Iwona Kęsik.

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anna / 29 stycznia 2017 o 02:23
szwajcarska firma sba human resources ag oferuje ci pomoc w znalezieniu pracy na terenie szwajcarii (nic za to nie płacicie), zgodnej z twoim wykształceniem, doświadczeniem, umiejętnościami i oczekiwaniami. współpracując z nami otrzymujesz profesjonalne wsparcie na każdym etapie rekrutacji, poprzez negocjację jak najlepszych dla ciebie warunków zatrudnienia, aż do znalezienia korzystnego cenowo mieszkania, ubezpieczenia. także już w trakcie twojego zatrudnienia, możesz zwrócić się do nas o niezbędną pomoc w sprawach prawno-administracyjnych. nasza firma działa legalnie, jesteśmy zarejestrowaną w szwajcarii agencją pracy. można to sprawdzić pod tym linkiem******avg-seco.admin.ch   oferujemy:   bezpłatną pomoc w znalezieniu legalnego zatrudnienia w szwajcarii wysokie zarobki zgodne ze szwajcarskim systemem płac, w tym trzynasta pensja oraz dodatki za pracę w nocy, weekendy i święta  umowę na czas nieokreślony bezpośrednio z wybranym pracodawcą pełny etat i możliwość nadgodzin przyjazne, propracownicze warunki pracy pełnopłatne, 3 miesięczne zaaklimatyzowanie się w nowym zespole, otoczeniu 4-6 tygodni płatnego urlopu pełne wsparcie pracownika w rozwoju zawodowym oraz dalszej edukacji profesjonalne wsparcie i pomoc na każdym etapie rekrutacji przez polską koordynatorkę poprowadzenie procedury uznawania twoich kwalifikacji w szwajcarii mieszkanie służbowe stałą opiekę ze strony firmy również w trakcie trwania zatrudnienia   wymagania: [ul] [li]dyplom ukończenia szkoły medycznej[/li] [li]znajomość języka niemieckiego - mile widziany poziom b2[/li] [li]gotowość do wyjazdu na min. rok[/li] [/ul]   także bez doświadczenia!   chcesz dowiedzieć się więcej? skontaktuj się z naszą polską konsultantką (w tytule maila wpisz „polska”): anna.mrozicka@sba-ag.ch
szwajcarska firma sba human resources ag oferuje ci pomoc w znalezieniu pracy na terenie szwajcarii (nic za to nie płacicie), zgodnej z twoim wykształceniem, doświadczeniem, umiejętnościami i oczekiwaniami. współpracując z nami otrzymujesz profesjonalne wsparcie na każdym etapie rekrutacji, poprzez negocjację jak najlepszych dla ciebie warunków zatrudnienia, aż do znalezienia korzystnego cenowo mieszkania, ubezpieczenia. także już w trakcie twojego zatrudnienia, możesz zwrócić się do nas o niezbędną pomoc w sprawach prawno-administracy... rozwiń
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 08:11
...w lublinie na SOR to jest dopiero dramat, ostatni przekonalem sie na wlasnej skorze czekania i odsyłania na 6 godzin w koncu wsiadłedm w samochod i przyjechałem do Puław - tam obslużyli mnie w 10 min - recepta , zwolnienie, szkoda tylko że samochodu nie umyli
Avatar
hipster / 20 czerwca 2016 o 21:13
przestańcie histeryzowac nazekacie na szpital w Puławach a teraz rozpacz bedzieta leczyc sie w lublinie wtedy zobaczycie ile sie czeka w SOR na lekarza w Puławach 5 minut czekaja i juz komentarzeludzie debile
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 18:09
Jeszcze jedne wybory i pielęgniarki-siostry zastąpią siostry, tylko ubrane jakoś tak dziwnie. W długie kitle i jakieś takie ciemne. Siostry białe zejdżcie na ziemię. Dla Waszego przyjścia ponownie na świat, niepisowski proponuję Wam pierwszą stronę Dziennika TRYBUNA z dnia 10,06.16r. Tam macie wyliczenie i to bardzo skąpo, gdzie idą pieniądze. Szczególnie to zapisane " na biało" i komentarz pod tym wyliczeniem. Pozdrawiam. Jeszcze jedne wybory
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 18:07
gość (3 dni temu o 16:28) Kulesza nie interesuje się tematem tylko sprawia wrażenie. On przede wszystkim nie ma pojęcia o co w tym wszystkim chodzi, a Kuleszy z pewnością chodzi o promowanie tylko i wyłącznie siebie. Ciekawe jaki on sam ma pomysł na funkcjonowanie szpitala? Kulesza to kukiz'15 a oni kolaborują z pislamem, więc to zasłona dymna, nic ten poseł nie zrobi bo to zaszkodzi pisowskiej władzy.
Avatar
Gość / 19 czerwca 2016 o 20:23
czyli pislamistyczny burak dyrektora, jeszcze gorzej
Avatar
Gość / 19 czerwca 2016 o 20:06
..nie ja przyjezdzam sobie z Lublina na dyzurki do pulaw
Avatar
Gość / 19 czerwca 2016 o 16:12
Gość (dzisiaj o 11:56) mam nadzieję że ty jesteś na liście 140
Avatar
Gość / 19 czerwca 2016 o 11:56
..jak zachorujecie do tam w tyłki wchodzicie bez masełka Polaczki, ale pamiętajcie ...My was obsłużymy tak ,że będziecie myśleli , że szybko i profesjonalnie i miło, a jak jest to tylko my będziemy wiedzieć , bo wy w tej materii jesteście jak dzieci we mgle, ...i jeszcze czekoladki dostaniemy za to że was spławimy a wy będziece myśleć(chociaż w przypadku polskiego pacjenta nie ma o to obaw) że wszystko dla was zrobiliśmy---- do zobaczenia w szpitalu, na SOR
Avatar
gość / 17 czerwca 2016 o 16:28
Kulesza nie interesuje się tematem tylko sprawia wrażenie. On przede wszystkim nie ma pojęcia o co w tym wszystkim chodzi, a Kuleszy z pewnością chodzi o promowanie tylko i wyłącznie siebie.  Ciekawe jaki on sam ma pomysł na funkcjonowanie szpitala? Kulesza to kukiz'15 a oni kolaborują z pislamem, więc to zasłona dymna, nic ten poseł nie zrobi bo to zaszkodzi pisowskiej władzy.
Avatar
Anna / 29 stycznia 2017 o 02:23
szwajcarska firma sba human resources ag oferuje ci pomoc w znalezieniu pracy na terenie szwajcarii (nic za to nie płacicie), zgodnej z twoim wykształceniem, doświadczeniem, umiejętnościami i oczekiwaniami. współpracując z nami otrzymujesz profesjonalne wsparcie na każdym etapie rekrutacji, poprzez negocjację jak najlepszych dla ciebie warunków zatrudnienia, aż do znalezienia korzystnego cenowo mieszkania, ubezpieczenia. także już w trakcie twojego zatrudnienia, możesz zwrócić się do nas o niezbędną pomoc w sprawach prawno-administracyjnych. nasza firma działa legalnie, jesteśmy zarejestrowaną w szwajcarii agencją pracy. można to sprawdzić pod tym linkiem******avg-seco.admin.ch   oferujemy:   bezpłatną pomoc w znalezieniu legalnego zatrudnienia w szwajcarii wysokie zarobki zgodne ze szwajcarskim systemem płac, w tym trzynasta pensja oraz dodatki za pracę w nocy, weekendy i święta  umowę na czas nieokreślony bezpośrednio z wybranym pracodawcą pełny etat i możliwość nadgodzin przyjazne, propracownicze warunki pracy pełnopłatne, 3 miesięczne zaaklimatyzowanie się w nowym zespole, otoczeniu 4-6 tygodni płatnego urlopu pełne wsparcie pracownika w rozwoju zawodowym oraz dalszej edukacji profesjonalne wsparcie i pomoc na każdym etapie rekrutacji przez polską koordynatorkę poprowadzenie procedury uznawania twoich kwalifikacji w szwajcarii mieszkanie służbowe stałą opiekę ze strony firmy również w trakcie trwania zatrudnienia   wymagania: [ul] [li]dyplom ukończenia szkoły medycznej[/li] [li]znajomość języka niemieckiego - mile widziany poziom b2[/li] [li]gotowość do wyjazdu na min. rok[/li] [/ul]   także bez doświadczenia!   chcesz dowiedzieć się więcej? skontaktuj się z naszą polską konsultantką (w tytule maila wpisz „polska”): anna.mrozicka@sba-ag.ch
szwajcarska firma sba human resources ag oferuje ci pomoc w znalezieniu pracy na terenie szwajcarii (nic za to nie płacicie), zgodnej z twoim wykształceniem, doświadczeniem, umiejętnościami i oczekiwaniami. współpracując z nami otrzymujesz profesjonalne wsparcie na każdym etapie rekrutacji, poprzez negocjację jak najlepszych dla ciebie warunków zatrudnienia, aż do znalezienia korzystnego cenowo mieszkania, ubezpieczenia. także już w trakcie twojego zatrudnienia, możesz zwrócić się do nas o niezbędną pomoc w sprawach prawno-administracy... rozwiń
Avatar
Gość / 22 czerwca 2016 o 08:11
...w lublinie na SOR to jest dopiero dramat, ostatni przekonalem sie na wlasnej skorze czekania i odsyłania na 6 godzin w koncu wsiadłedm w samochod i przyjechałem do Puław - tam obslużyli mnie w 10 min - recepta , zwolnienie, szkoda tylko że samochodu nie umyli
Avatar
hipster / 20 czerwca 2016 o 21:13
przestańcie histeryzowac nazekacie na szpital w Puławach a teraz rozpacz bedzieta leczyc sie w lublinie wtedy zobaczycie ile sie czeka w SOR na lekarza w Puławach 5 minut czekaja i juz komentarzeludzie debile
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 18:09
Jeszcze jedne wybory i pielęgniarki-siostry zastąpią siostry, tylko ubrane jakoś tak dziwnie. W długie kitle i jakieś takie ciemne. Siostry białe zejdżcie na ziemię. Dla Waszego przyjścia ponownie na świat, niepisowski proponuję Wam pierwszą stronę Dziennika TRYBUNA z dnia 10,06.16r. Tam macie wyliczenie i to bardzo skąpo, gdzie idą pieniądze. Szczególnie to zapisane " na biało" i komentarz pod tym wyliczeniem. Pozdrawiam. Jeszcze jedne wybory
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 18:07
gość (3 dni temu o 16:28) Kulesza nie interesuje się tematem tylko sprawia wrażenie. On przede wszystkim nie ma pojęcia o co w tym wszystkim chodzi, a Kuleszy z pewnością chodzi o promowanie tylko i wyłącznie siebie. Ciekawe jaki on sam ma pomysł na funkcjonowanie szpitala? Kulesza to kukiz'15 a oni kolaborują z pislamem, więc to zasłona dymna, nic ten poseł nie zrobi bo to zaszkodzi pisowskiej władzy.
Avatar
Gość / 19 czerwca 2016 o 20:23
czyli pislamistyczny burak dyrektora, jeszcze gorzej
Avatar
Gość / 19 czerwca 2016 o 20:06
..nie ja przyjezdzam sobie z Lublina na dyzurki do pulaw
Avatar
Gość / 19 czerwca 2016 o 16:12
Gość (dzisiaj o 11:56) mam nadzieję że ty jesteś na liście 140
Avatar
Gość / 19 czerwca 2016 o 11:56
..jak zachorujecie do tam w tyłki wchodzicie bez masełka Polaczki, ale pamiętajcie ...My was obsłużymy tak ,że będziecie myśleli , że szybko i profesjonalnie i miło, a jak jest to tylko my będziemy wiedzieć , bo wy w tej materii jesteście jak dzieci we mgle, ...i jeszcze czekoladki dostaniemy za to że was spławimy a wy będziece myśleć(chociaż w przypadku polskiego pacjenta nie ma o to obaw) że wszystko dla was zrobiliśmy---- do zobaczenia w szpitalu, na SOR
Avatar
gość / 17 czerwca 2016 o 16:28
Kulesza nie interesuje się tematem tylko sprawia wrażenie. On przede wszystkim nie ma pojęcia o co w tym wszystkim chodzi, a Kuleszy z pewnością chodzi o promowanie tylko i wyłącznie siebie.  Ciekawe jaki on sam ma pomysł na funkcjonowanie szpitala? Kulesza to kukiz'15 a oni kolaborują z pislamem, więc to zasłona dymna, nic ten poseł nie zrobi bo to zaszkodzi pisowskiej władzy.
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 0 5

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 1 0

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

PiS chce zakazać w Lublinie nocnej sprzedaży alkoholu. Głosowanie dzisiaj
PILNE

PiS chce zakazać w Lublinie nocnej sprzedaży alkoholu. Głosowanie dzisiaj 94 17

Jeszcze dzisiaj powinno dojść do głosowania nad pomysłem radnych PiS, którzy chcą nocnego zakazu sprzedaży alkoholu na wynos na terenie Lublina. Propozycja takich ograniczeń padła na dzisiejszym posiedzeniu Rady Miasta.

Chcieli wyrwać bankomat ze ściany w Lublinie. Wpadł 55-latek

Chcieli wyrwać bankomat ze ściany w Lublinie. Wpadł 55-latek 2 0

Chcieli wyrwać bankomat ze ściany, ale się nie udało. Policjanci zatrzymali 55-latka z Warszawy, który mógł brać w tej akcji.

Gwałtownie wzrośnie zadłużenie Puław. Wszystko po to, żeby zbudować halę
Sonda

Gwałtownie wzrośnie zadłużenie Puław. Wszystko po to, żeby zbudować halę 5 5

Urząd Miasta w związku z decyzją o budowie hali sportowej, aktualizuje prognozę swoich przychodów i wydatków. Kluczowe ma być pozyskanie gotówki poprzez sprzedaż obligacji. W ciągu dwóch najbliższych lat miasto tym sposobem zasilić ma suma 40 mln złotych. Gwałtownie wzrośnie również zadłużenie.

Jakie plany na letnie okienko transferowe ma Hetman Zamość?

Jakie plany na letnie okienko transferowe ma Hetman Zamość? 5 0

Chociaż do końca rozgrywek pozostały jeszcze cztery kolejki działacze Hetmana robią już przymiarki pod kolejny sezon. Wszystko wskazuje na to, że w lecie w Zamościu będą się musieli rozejrzeć przede wszystkim za bramkarzem. Zespół wicelidera tabeli w kolejnym sezonie nadal będzie za to prowadził Jacek Ziarkowski

Dzień Matki. Głosowanie na najładniejsze życzenia. Do wygrania zestawy pereł
galeria

Dzień Matki. Głosowanie na najładniejsze życzenia. Do wygrania zestawy pereł 0 0

Publikujemy życzenia dla mam, które przesłaliście i startujemy z głosowaniem. Internauci wybiorą te najładniejsze, a ich autorzy otrzymają nagrody.

Finał Srebrnego Kasku. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Srebrnego Kasku. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 0 0

ŻUŻEL Dziś o godzinie 19 na stadionie przy al. Zygmuntowskich odbędzie się finał Srebrnego Kasku. Transmisję telewizyjną z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na portalu WP SportoweFakty

Awantura w Ratuszu. Przerwana sesja Rady Miasta w Lublinie
galeria

Awantura w Ratuszu. Przerwana sesja Rady Miasta w Lublinie 7 21

Wielką awanturą zaczęło się dzisiejsze posiedzenie Rady Miasta. Salę obrad opanowali na pewien czas protestujący mieszkańcy żądający m.in. gwarancji, że nie dojdzie do likwidacji ogródków działkowych

Dokończą budowę muzeum w Sobiborze

Dokończą budowę muzeum w Sobiborze 0 0

Państwowe Muzeum na Majdanku rozpoczyna drugi etap prac w Muzeum Byłego Niemieckiego Obozu Zagłady w Sobiborze

Szkolenia dla hodowców pokrzywdzonych przez ASF

Szkolenia dla hodowców pokrzywdzonych przez ASF 0 0

Hodowcy trzody chlewnej, jak również rolnicy z terenów zagrożonych afrykańskim pomorem świń, wzięli udział w szkoleniach zorganizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Cykl spotkań odbył się pod hasłem „Wsparcie alternatywnych form produkcji rolnej wobec ASF”.

Szansa dla firm na innowacyjne usługi

Szansa dla firm na innowacyjne usługi 0 0

Lubelscy przedsiębiorcy będą mieli kolejną okazję rozpocząć współpracę ze światem nauki. Przed nimi możliwość uzyskania wsparcia finansowego w ramach konkursu „Bon na innowacje”.

Stypendia dla najlepszych sportowców

Stypendia dla najlepszych sportowców 1 0

327 młodych zawodników ma powody do radości: Marszałek przyznał im stypendia za wyniki osiągnięte w 2017 roku. Sportowcy otrzymali gratyfikacje finansowe ufundowane przez Zarząd Województwa Lubelskiego, a łączna suma nagród to prawie 870 tys. zł!

Spotkania z Biznesem w regionie

Spotkania z Biznesem w regionie 0 0

W ramach cyklu Biznes Lubelskie najlepsi polscy specjaliści przeprowadzili szkolenia dotyczące zagadnień związanych z działalnością lokalnych przedsiębiorstw, zmian w przepisach podatkowych oraz opowiadali o mediacji, negocjacji i arbitrażu w biznesie

Rowerowe Lubelskie

Rowerowe Lubelskie 0 1

Masz w planach wycieczkę rowerową i nie wiesz, jaką trasę wybrać? Lubelskie trasy rowerowe to doskonały pomysł na aktywny wypoczynek. Na Lubelszczyźnie czeka na Ciebie wiele ciekawych miejsc i zabytków. Fanów dwóch kółek zapraszamy na szlak rowerowy Green Velo, czyli „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”, o długości ok. 2000 km!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.