niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Drogowe plany Puław. Gdzie będzie się jechało lepiej

Dodano: 24 lutego 2016, 12:44

Najważniejsza ze zbliżających się inwestycji to przebudowa ul. Norwida. Ale w planach są kolejne. Sprawdź gdzie się będzie jechało lepiej.

Na przebudowę czekają osiedlowe ulice na Mokradkach, Niwie, Włostowicach, Piaskach czy w okolicach ul. Górnej. Stan nawierzchni ul. 6 Sierpnia, czy Fitrowej jest coraz gorszy. Natomiast mieszkańcy ul. Spacerowej po każdym większym deszczu toną w błocie. Wiele osób może się dostać do swoich posesji jedynie po betonowych płytach.

Jak mówi Wiesław Stolarski z Zarządu Dróg Miejskich, miasto nie ma strategii, której by się ściśle trzymało przy realizacji kolejnych inwestycji drogowych. Ich zakres wynika z bardzo wielu czynników, głównie tych finansowych. Pod uwagę urzędnicy biorą także sytuację prawną, np. szybciej realizowane są te drogi, na które kończą się wydane już pozwolenia na budowę.

* W tym roku rozpocznie i zakończy się warta 4,5 mln złotych przebudowa ul. Norwida wraz ze skrzyżowaniem z ul. Lubelską oraz łącznikiem w stronę ZSO nr 1.

* W tegorocznym budżecie zaplanowano także po pół miliona złotych na przebudowę ul. Saperów Kaniowskich oraz ulic w os. Górna-Kolejowa, ale jeszcze nie ma decyzji, konkretnie których.

* Modernizacji nawierzchni i kanalizacji deszczowej mogą spodziewać się także mieszkańcy ul. Trembeckiego, Koźmiana i Naruszewicza. Łącznik pomiędzy tą ostatnią, a ul. Norblina zostanie utwardzony.

Natomiast w przyszłym roku powinna rozpocząć się przebudowa ulic: Spacerowej, Fitrowej i ppłk Konrada. Władze miasta biorą też uwagę potrzebę m.in.: przebudowy ul. Gdańskiej (razem ze skwerem), budowę chodnika i ścieżki rowerowej w ciągu ul. Skowieszyńskiej (pomiędzy ul. Sosnową i Ogrodową), czy całej sieci dróg dla os. „za torami”.

W planach na kolejne lata jest także: przebudowa ul. M. Grzegorzewskiej, Czecha, Krahelskiej, Złotniczej, przedłużenie ul. Powiśle, poszerzenie ul. Gościńczyk (do Filtrowej), nowe drogi w os. Wólka Profecka, a nawet połączenie ulic Składowej i Kolejowej.

Wśród opisanych w programie inwestycji drogowych jest także przebudowa ul. Polskiej Organizacji Wojskowej (w kierunku wału wiślanego), remont i oświetlenie ul. Budowlanych, 6 Sierpnia, a także budowa ul. Piasecznica.

Gość
Gość
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 lutego 2016 o 22:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Norwida zaczęli od wielkie rzezi na drzewach. Gratuluje urzędnikom tylko tak dalej a zrobią z Puław pustynie, ale jak gorąco to każdy szuka cienia i nie chce siedzieć na słońcu.

Już nie przesadzaj. W tamtej okolicy nadal jest wiele skwerów. Miasto to nie park narodowy. Istniejący układ komunikacyjny był bez sensu (Niwa <=> Szpital) a zaprojektowany układ docelowy (parkingi, dojazd do 9, garaży i do Dudy) jest OK.

Rozwiń
Gość
Gość (26 lutego 2016 o 19:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Norwida zaczęli od wielkie rzezi na drzewach. Gratuluje urzędnikom tylko tak dalej a zrobią z Puław pustynie, ale jak gorąco to każdy szuka cienia i nie chce siedzieć na słońcu.
Rozwiń
Gość
Gość (25 lutego 2016 o 19:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może by tak przywrócić do normalności Włostowicką po poprzednich popaprańcach. Ten bubel dorobił się już kawałów na jej temat nawet poza granicami Polski. Ta innowacyjność po puławsku z inspiracją holenderską jest i zasłużenie tematem wielu kpin z Puław.
Rozwiń
Gość
Gość (25 lutego 2016 o 11:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kochanowskiego miała być remontowana w 2013 i nic się nie dzieje, po większych deszczach robi się wielkie jezioro i zalane są posesje łącznie z garażami.
Rozwiń
Gość
Gość (25 lutego 2016 o 09:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gościu z pretensjami dot. osiedla "za torami" (8:01) - czytaj ze zrozumieniem!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!