sobota, 24 lutego 2018 r.

Puławy

Dwóch nauczycieli i ksiądz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 listopada 2005, 17:26

Stanisław Koter, Franciszek Pałka i ks. Zygmunt Adamczewski – to nowi patroni puławskich ulic. Tabliczki z ich nazwiskami już wkrótce pojawią się na osiedlach Górna Kolejowa i Włostowice.

Niewiele brakowało, by boczną ul. Haliny Kędzierskiej nazwano ul. Kotra, bo tak zapisano w projekcie uchwały, nad jaką głosowali radni na ostatniej sesji Rady Miasta. Ale radny Tadeusz Lis zaproponował jeszcze jedną literkę. – Tak jest bardziej gramatycznie – argumentował. Inni radni się z nim zgodzili, ale zanim klepnęli uchwałę nadania ulicom nazw, dyskusja rozgorzała na dobre.
– Uważam, że najpierw powinno się przeprowadzić społeczną dyskusję na ten temat. Niech mieszkańcy sami się wypowiedzą, kogo chcą mieć na patrona – mówi radna Anna Dzierżawska.
Radny Andrzej Gawęda miał inną propozycję: Na sesje, gdzie podejmujemy takie decyzje, powinno się zapraszać przedstawicieli rodzin tych ludzi. To podniosłoby nasze obrady na wyższy poziom kultury. Każdy z radnych mógł się zapoznać z życiorysem przyszłych patronów puławskich ulic. A kto czytał dokładnie...
– Nie udało mi się jeszcze spotkać osoby, która by w sposób płynny przeszła z AK do PZPR – komentuje życiorys Franciszka Pałki radny Andrzej Mitruczuk.
W obronie nauczyciela stanął Leszek Gorgol. – W każdym życiorysie można znaleźć coś kontrowersyjnego.
Z kolei radnemu Grzegorzowi Zamojskiemu nie spodobała się nazwa całego osiedla Górna Kolejowa. – To jest nazwa techniczna. Może tak wymyślić nową nazwę? Ładniejszą.
Ostatecznie za przyjęciem uchwały głosowało 14 radnych, a pięciu wstrzymało się od głosu.

Ty też możesz nazwać ulicę

Propozycję nowej nazwy dla ulicy może złożyć każdy mieszkaniec naszego miasta. Wnioski, wraz z odpowiednim uzasadnieniem, należy składać w Biurze Rady Miasta Urzędu Miejskiego w Puławach. W przypadku, gdy proponujemy patrona, należy dostarczyć życiorys tej osoby. Wszystkie wnioski rozpatruje Rada Miasta. Obecnie nie ma żadnych propozycji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!